Himen rupt dupa doi ani sau problema medicala?

06-02-2009
bumbutsa
Nu este medic/terapeut
bumbutsa
Buna ziua. Mi-am inceput viata sexuala la 18 ani, primul contact sexual fiind dureros dar fara sangerare. Am continuat sa am contacte sexuale cu acelasi baiat timp de un an. La 20 de ani, in prezent, am inceput sa am contacte sexuale cu actualul iubit. Mentionez ca intre cei doi n-am mai avut pe nimeni. La prima penetrare cu actualul iubit, m-a durut si mi-a curs sange curat. De la al doilea contact sexual, nu am mai intampinat neplaceri (nici durere nici sangerari). Penisul actualului iubit este mai mare decat al primului, daca asta credeti ca va ajuta sa judecati. Va rog sa ma lamuriti. Am mai citit despre himenuri ce aparent se rup mai greu, totusi e de necrezut ca un himen sa reziste atat.
4 comentarii
0
07-02-2009, ora 09:06
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
mai esxista si varianta unui himen elastic dar atunci apare intrebarea cum de s-a rupt cu acualul iubit?
Totusi daca spui ca actualul este mai dotat se poate sa fi contribuit si acest aspect la ruperea himenului.
Oricum esti o fericita, ai fost virgina de 2 ori :)))))
0
07-02-2009, ora 17:33
bumbutsa
Nu este medic/terapeut
bumbutsa
Da.. ori sunt o fericita ori o nefericita si am o problema medicala :) Mie de asta mi-e frica. Am inteles ca s-ar putea sa-mi fi provocat leziuni din alte forumuri. Dar daca aveam leziuni ar fi trebuit sa ma doara si la al doilea contact sexual. Nu stiu ce sa mai cred..
0
08-02-2009, ora 21:04
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Asa zic si eu.Mergi la un ginecolog, poate stie el mai exact ce s-a intamplat
0
15-08-2011, ora 21:19
elena-mariana
Nu este medic/terapeut
elena-mariana
buna
am si eu o intrebare.
de cate ori am contact cu sotu meu apar mereu ustrurimi la mine.el nu are mnimic.
eu am fost la repetate controale la ginecolo si mi-au zis ca probabil sotu meu "tine" microbu eu ma tratez si el mi-l da inapoi..eu ca femeie merg la ginecolog..el ca barbat unde tre sa mearga?la dermato sau unde?va rog daca puteti sa imi raspundeti.multumesc,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: