Herpes genital sau? | Forumul Medical ROmedic

Herpes genital sau?

04-12-2013
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Buna acum 2 sapt am avut 2 basicute mici la baza penisului care nu le-am bagat in seama si le-am spart dupa care m-am trezit cu ganglioni inginali partea stangaputini umflati si dupa un set de analize cu sifilis hiv etc nu a iesit nimic.Tin sa spun ca am o sensibilitate pe partea dreapt pe picior in partea de sus spre interior(pe pulpa) de abia pot s-o ating de vazut nu se vede nimic nici rosu nimic.Am urmat un tratament cu antibiotic si anti inflamator 7 zile si parca s-a mai micsorat ganglionul dupa care azi dimineata m-am trezit cu vre-o 3-4 besicute tot la baza penisului care am observat ca tind sa se mareasca tot asa pline cu lichid.Zona nu ma doare doar ca iar s-a inflamat ganglionul si iar a aparut sensibilitatea pe picior.Sunt disperat.Am fost la 4 medici chirurg, dermato si nimic.Astazi am fost la dermato si s-a uitat cu dermatograful a zis ca nu pare a fi herpes.Eu nu stiu ce sa zic!!!!sa fie cum zice doamna doctor tare m-as bucura dar atunci ganglionii + febra 37.7 + am mai si scazut vreo 2 kg in greutate, posibil din cauza stresului...deci chiar sunt disperat.Rog un doctor sau cineva care a mai trecut sa-mi dea un sfat.multumesc
3 comentarii
0
05-12-2013, ora 23:36
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
pai se trimite la analiza din lichidul din bubite ca sa vada daca e herpes sau nu.daca nu e sigur medicul d diagnostic...ciudata consultatie din spusele tale.
0
06-12-2013, ora 04:51
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Azi ma duc la altul sa vdm.Oricum bubitele au aparut dimineata, pana seara s-au si umflat s-au si spart dintre ele fara sa le fac nimic.De mancat chiar putin de dimineata nu foarte tare.Am dat cu tinctura degentiana si crema de galbenele.Oricum sunt disperat, altceva inafara de herpes ce ar putea fi.???
0
19-03-2019, ora 15:58
Buc123
Nu este medic/terapeut
Buc123
Ai rezolvat problema?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •