Herpes genital? | Forumul Medical ROmedic

Herpes genital?

17-08-2009
kristinutza
Nu este medic/terapeut
kristinutza
Buna ziua...voiam sa stiu si eu daca este posibil ca dupa 3 luni de la ultimul contact sexual cu un baiat curat(adica nu avea leziuni vizibile:bube, basici sau ceva de genu), si nu am mai avut relatii sexuale cu altcivena, sa-mi apara brusc niste basici in partea dreapta la vulva?Mi-au aparut acum 3 zile:sunt doua basici rosii si apare o a treia cam la 3centimetri(asta fiind mai pe fesa);ma ustura ingrozitor la urinare si imi da uneori senzatia de mancarime.Sa fie oare herpes genital??arata exact k in pozele care le-am vazut pe internet si ma inspaimanta ideea ca as putea avea asa ceva.E posibil sa fi avut virusul pasiv si sa fi devenit activ?Recunosc, ca am fost foarte stresata in ultimul timp si mi-a intarziat si menstruatia, iar basicile astea au iesit exact la finalizarea ciclului menstrual, eu crezand ca ar putea fi o iritatie de la tampon sau ceva.Eu de mica(de la 6 7ani)am avut HSV-1;faceam herpesuri in jurul gurei cam de 2 3 ori pe an.Anul trecut cand aveam 17 ani am avut un herpes mai serios(adica mi sa extins herpesul de la buza de jos pana sub barbie pe gat).Am fost la dermatolog si mi-a dat:Triderm crema + Aciclovir pastile+ comprimate Neuromultivit.As vrea sa cred k e vorba tot de un HSV-1 si nu de HSV-2.ar putea fi posibil?A si inca ceva pe fese am mereu (de vreo 10 11 ani)niste bubite un fel de cosuri:unu se usuca, unu iese.le am in permanenta, nu scap de ele deloc.M-as putea contamina cu HSV-2 si altfel in afara de un contact sexual?De exemplu de la o toaleta publica?Nu stiu. De la un HSV-1 s-ar putea ajunge la un HSV-2 printr-o infectie sau ceva??Si cat de grav ar fi dak as avea si HSV-1 si HSV-2??
Astept raspunsul dumneavoastra si Va Multumesc Anticipat.
3 comentarii
0
17-08-2009, ora 12:39
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Consulta un medic dermatovenerolog!
F bune antivirale sunt herpigenul si unguentul cu marul lupului.toate cele bune;)


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
0
17-08-2009, ora 13:32
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
De vina nu este probabil actul sexual si nici virusii ci numai calitatea dezastruoasa a sangelui dvoastra.
Herpesul nu se poate vindeca cu medicamente chimice ci numai prin mentinerea unui sange curat fara toxine ca este urmarea directa a a unei alimentatii nesanatoase, a stresului si a medicamentelor chimice.

Homeopatia va poate ajuta sa redresati sistemul imunitar si calitatea sangelui, consultati un medic homeopat si schimbatati-va modul de trai. Orice altceva este o iluzie si o pierdere de timp iar patogenii din sange se transforma in statdii din ce in ce mai feroce in urma otravirii sangelui cu creme si medicamente chimice astfel incat dintr-un herpes normal sa apara o boala noua, grava, ca si cum ati patit deja.
0
18-05-2010, ora 16:38
Piticot43
Nu este medic/terapeut
Piticot43
Buna !
As vrea si eu sa ma ajutati cu ceva.
Tot imi ies pe penis ceva ca si cosurile care dor la atingere destul de tare.m-am uitat pe google la poze cu herpes genital si nu seama cu toate pozele, dar am vazut cateva care semanau.E unul mai amrisor si arata ca un cos copt si unul mai micut care nu-i decat umflat.Mi-au mai iesit dar nu le-am acordat importanta, in schimb acum sunt foarte speriat.
N-am mai avut niciun contac sexual de aproape un vreo 9 luni cam asa.
Ajutati-ma va rog raspundeti-mi pe mail daca se poate ca sunt foarte ocupat si nu stiu cand voi mai intra pe forum.
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •