Herpes | Forumul Medical ROmedic

Herpes

25-08-2009
cristi1984
Nu este medic/terapeut
cristi1984
Buna ziua, anul trecut am fost la medic si mi-a spus ca am herpes genital. Ca tratament mi-a dat Baneocin. Acum 2 saptamani iar mi-au aparut aceleasi simptome: pete mici de culoare rosie. Am repetat tratamentul, a dat semne de insanatosire, dar acum iar imi apar aceleasi pete. Este cazul sa intru in panica? Mai ales ca am citit foarte multe lucruri urate despre herpes. Multumesc anticipat. Recomandari de medici sau policlinici puteti face?
11 comentarii
0
25-08-2009, ora 09:30
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu este cazul sa intrati in panica, dar este poate cazul sa realizati ceea ce ar trebui sa realizeze multi si anume ca medicamentele chimice NU POT vindeca astfel de boli si chiar multe boli si atunci trebuie schimbata medicina clasica cu cea homeopata si care este o medicina care se straduieste sa vindece cauza prin mijloace naturale si nu sa trateze exclusiv simptomele bolii bombardand corpul cu toxine chimice.
Daca schimbati numai medicii si policlinicile nu va aduce nimic caci veti primi medicamente similare si veti ajunge la urma la acelasi rezultat.
0
25-08-2009, ora 09:41
cristi1984
Nu este medic/terapeut
cristi1984
M-ati ajuta foarte mult daca mi-ati spune un medic homeopat. Sa inteleg ca herpesul se vindeca pana la urma?
0
25-08-2009, ora 10:09
oana009
Nu este medic/terapeut
oana009
Nu exista nici tratament care sa elimine infectia cu virusul Herpes Simplex 2, dar medicii pot recomanda medicamente antivirale, cu administrare orala sau unguente, care pot grabi vindecarea leziunilor.

Multa sanatate
0
25-08-2009, ora 15:41
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu poat sa va recomand nici un medic. Orice medic homeopat care practica homeopatia clasica (unitara) si are experienta va poate ajuta. Intrebati intr-un forum de homeopatie clasica despre un medic hoemopat bun in orasul dvoastra.

Exista la firma Helios in Anglia si poate si in Romani la Firma Plant Extrakt sau chiar la farmacie un remediu hoemopat care este in stare sa anuleze efectele de Herpes I si II (dar nu sa indeparteze si cauza aparitie lor care este sistemul imunitar slabit !)


Se poate folosi in forma de granule in dilutia 200 sau 1000 si poate produce vindecare sau chiar imunizare pe termen lung.
0
25-08-2009, ora 15:42
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ma refeream la remediile homeopate:

Herpes Progenitalis Potencies: 18C - CM Alternative name(s): Herpes Type 2 Virus

Herpes simplex Potencies: 18C - CM Alternative name(s): Herpes Type 1 Virus

Herpes zoster Potencies: 12C - 50M Alternative name(s): Shingles
0
26-08-2009, ora 08:39
cristi1984
Nu este medic/terapeut
cristi1984
Si asta inseamna ca daca voi avea o partenera si ea va lua de la mine herpes, chiar daca in momentul contactului nu am nimic vizibil? cum o pot proteja? Se poate face ceva in privinta asta?
0
26-08-2009, ora 17:45
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Contagierea cu orice, chiar si cu gonoree sau sifilis nu este posibila decat la persoanele care au un mediu adecvat pt. stabilirea acelor patogeni si aceste conditii nu sunt oferite decat de anumiti oameni.
Deci chiar daca sunteti infectat nu poate lua de la dvoastra cineva ceva numai daca aceste conditii se intalnesc in sangele acelei persoane. Totul depinde de sistemul imunitar si nu de patogenul in sine.
0
27-08-2009, ora 08:20
cristi1984
Nu este medic/terapeut
cristi1984
Multumesc pentru raspunsuri!
0
10-09-2009, ora 10:08
cristi1984
Nu este medic/terapeut
cristi1984
NU este Herpes ci Balanita Candidozica. Daca imi puteti da ceva informatii, as fi recunoscator. Dupa spusele medicului nu ar fi o mare problema. Multumesc.
0
21-10-2009, ora 21:09
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Medicii promit multe ! In primul rand au facut diagnoza gresita ! Sa vedem daca le si vindeca...
0
05-01-2011, ora 18:53
cristi1984
Nu este medic/terapeut
cristi1984
pt scarface: am mai postat acest raspuns si in alt subiect deschis de mine, dar nu am primit raspuns:

am scapat de aceasta balanita. fara medicamente. aveau decat efect pe moment. solutia: ma spal cu sapun de casa! in rest nu am schimbat nimic in alimentatie si in viata de zi cu zi. incercati. astept parerea medicilor care nu pomenesc nimic de aceste lucruri. ne indoapa cu medicamente, care in timp afecteaza echilibrul organismului.
si pe deasupra am scapat si de pitiriazis verzicolor. tot cu sapun de casa. vara numai cu clotrimazol stateam pe mine (petele dispareau pentru scurt timp).
De ce medicii nu spun nimic de cat de periculoase sunt toate produsele din comert? NU zic decat ca trebuie sa urmezi tratamentul, nu sa eviti si chimicalele din alimente.
Cei care vor sa stie ce mananca sa urmareasca filumul :

http://documentare.italk.ro/food-inc-2009/

Trebuie doar putina rabdare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •