Hernie de disc sau alt diagnostic?

04-12-2014
lenuta56
Nu este medic/terapeut
lenuta56
De aproximativ 3 luni de zile acuz dureri in zona bazinului si lombara. Initial am crezut ca este vorba despre cistita, deoarece am avut infectie urinara si simptomele erau identice. Durerea se manifesta ca o usturime, intepaturi, taieturi si altele greu de redat in cuvinte. Mereu aveam tendinta de a merge sa urinez, dar nu aveam ce. Cu timpul durerea sa extins si in zona anusului, avand aceeasi tendinta de a avea scaun dar fara rezultat. A fost o perioada cand parca imi simteam aceasta zona paralizata. Am observat ca daca ma intindeam la orizontala, dupa cateva minute, la inceput, apoi dupa cateva ore, durerea se micsora in intensitate. Am efectuat controale ginecologice, urologice, am facut si colonoscopie, am facut si CT de bazin si RMN de coloana lombara. Am urmat si tratament cu antiinflamatoare. Durerile sau mai redus ca intensitate, dar gandul ca nu stiu exact ce am ma sperie ingrozitor. Va rog sa ma ajutati in stabilirea unui diagnostic care sa corespunda simptomelor mele si poate imi dati un sfat ce am de facut, pana nu este prea tarziu. Poze din RMN le gasiti aici:

https://www.flickr.com/photos/16497617@N03/sets/72157649541977286
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: