Hernie de disc cervicala

27-09-2013
cristian82
Nu este medic/terapeut
cristian82
Buna seara,
Ma numesc Cristian din Piatra - Neamt si in urma uni RMN cervical am fost diagnosticat cu hernie de disc.Mentionez ca ma dezechilibrez sau ametesc si as dori sa stiu daca din aceasta cauza! Rezultatul RMN-ului suna cam asa:
Degenerarea discurilor intervertebrale C3 si C4 care apar usor hiposemnal T2 si STIR.
Modificari degenerative de semnal tip II (conversia adipoasa a maduvei osoase) in platourile vertebrale C2 si C3.
Prolapsuri cu mici protuzii discale mediane C3 si C5 cu amprenta sacului dural, fara ingustari foraminale, fara atingeri radiculare. Medicul reumatolog mi-a spus ca nu din aceasta cauza ametesc sau ma dezechilibrez.. As dori sa aflu si o alta opinie.
- See more at: http://forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=200id_cat=48id_prod=6826anc=396301#sthash.65xuHrNh.dpuf
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: