Hernie de disc

13-02-2012
danimaldea
Nu este medic/terapeut
danimaldea
Dupa simptome cred ca am hernie de disc sau inceput de hernie de disc pe partea stanga, de ce spun asta pai am avut niste furnicaturi pe picior, la gamba si am avut aproape amortite degetul micsi urmatorul de la picior dar la spate nu am avut nimic adica nu ma durea Am inceput sa merg adica sa fac miscare eu sunt o fire sportiva merg la sala cum am putut nu am incercat sa fortez sau sa fac miscari bruste. Acum ma simt mai bine adica nu mai simt piciorul ca inainte si nu ma doare gamba. Daca stau in picioare nu ma doare pot sa stau cu orele nici jos ma pot apleca. Intrebarea mea este daca pot sa fac ceva casa nu se agraveze sau sa revina ?. Eu unul nu am incercat sa fortez cu nimic in primele zile am mers unpic mai schiop dar pe parcurs am mers tot mai bine. Astept un raspuns si eventual intrebari daca aveti cu privire al acest caz. Fac bine ca continui sa merg la sala bine nu antrenez locurile cu problema spate sau picioare fac miscare?.Eu va multumesc si astept raspuns
1 comentarii
0
01-10-2012, ora 18:47
loraaa20@yahoo.com
Identitate neconfirmată
loraaa20@yahoo.com
Buna ziua. Va recomandam un control de specialitate la centrul nostru si va asiguram ca impreuna cu medicii nostri veti gasii cele mai bune solutii pentru problemele dumneavoastra.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: