Hernie de disc

17-02-2010
unacom
Nu este medic/terapeut
unacom
Buna seara, ma numesc Mocanu Dorin am 16 ani si in urma unui RMN am fost diagnosticat:
Modificare degenerativa discala L5-S1.
Protuzie discala L4-L5.
Hernie de disc L5-S1, necompresiva.Am primit sfatu doctorului sa vb cu un neurochirug pentru operatie...am mai consultat un alt medic care imi recomanda inainte de RMN gimnastica, inot si cat mai mult sport...afirmanand faptul ca nu am nimic la coloana..iar dupa RMN mi-a recomandat nurofen si fizioterpie..eu am dureri lombare iar durerea se lasa pe picioare mai mult pe stangu destul de tare...ce ar trebui sa fac?vreau sa fac in asa fel incat sa nu mai am probleme in viitor.Va multumesc si astept un raspuns !
1 comentarii
0
23-11-2010, ora 21:27
neacsucorina
Nu este medic/terapeut
neacsucorina
Ma numesc corina, am 29 de ani si amdureri continu de mai bine de doua sapt.am facut RMN.iar rezultatul a fost de ARTRITA APOFIZARA L4-L5 si L5-S1 DREAPTA.la ce sa ma astept?scap de operatie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul