Herbalife?

742 comentarii 1 2 345 ..... 24 25 Înainte ›
0
24-01-2009, ora 02:25
luciantheman
Nu este medic/terapeut
luciantheman
pe langa subiect, apropo de ce ai spus tu ma devreme. eu am dat 14 kg jos intr-o luna (de la 1 mai, pana la 1 iunie, anul trecut)... fara niciun fel de produs... doar cu salate, de fructe si legume si cate 500 abdomene pe zi :D recomand si la alte persoane...

iar ave_alexu, nu mai jigni oamenii ti-am mai spus ;)) ai dreptate in mare parte... dar nu compara niste prafuri cu laptele matern caci e chiar culmea... sincer! cercetatorii daca sunt platiti de cei care conduc cele mai mari corporatii din lume, le vor iesi statisticile numai bune si sanatoase. america, care tot o lauzi tu, in fiecare an, cauta si statisticile acestea caci sunt adevarate, investeste 3 milioane de dolari numai in reclame de pastile si prafuri. din cele 3 milioane investite in reclame, reiese la sfarsit de an 300 milioane de dolari din aceasta afacere... suna bine nu? ;;) acesta e adevarul. orice guvern da orice lege daca este bine motivat, la fel si savantii cu statisticile. nu am foarte mare incredere in statistici... am incredere doar in ceea ce este real in viata mea... daca programul herbalife va avea succes pentru mine (sunt oarecum sceptic, dar optimist)... am sa va transmit cu placere sa le folositi si voi... si acum recomand, dar tot ce v-am spus pana acum e pasii prin care am trecut eu si buni si rai... ;;) fiecare ii priveste cum vrea... nu vreau sa schimb pareri, vreau doar sa impart cu voi experienta mea... caci daca nu am imparti in lumea aceasta unde s-ar ajunge? cred eu, exact pentru acest motiv a fost facut acest forum si chiar din acest motiv s-a deschis si acest subiect.

iar mathly24... despre religie nici nu deschid subiectul... daca vrei sa stii mai mult ce gandesc despre religie, citeste-mi unul din bloguri: http://whyreligionwhygod.blogspot.com
0
24-01-2009, ora 02:35
luciantheman
Nu este medic/terapeut
luciantheman
PS: cine doreste niste carti in format electronic de fitness... cu programe si mai usoare si mai grele... lasa-ti mesaje private cu idurile de messenger sau un e-mail si am sa va trimit... dar pe langa un antrenament corect, trebuie neparat o alimentatie sanatoasa si de ce nu... ar fi recomandat, dar nu obligatoriu produse de nutritie!
0
24-01-2009, ora 12:48
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
nu stiu ce vorbesti tu acolo de statisticile in america, dar iti zic 100% sigur k herbalife nu investeste in reclame, cum ar fi televizorul sau afise bannere si asa mai departe.promovam produsele prin intermediul distribuitorilor independenti.nu am vrut sa jignesc pe nimeni, dar atata timp cat se zice ceva la adresa mea, cum k tu stii mult mai multe decat mine despre alimentatie o consider o jignire.nu ma laud k stiu sau nu mai multe despre asta...ce stiu e bun stiut, nu ma laud asa cum faci tu
0
30-01-2009, ora 17:53
gyn
Nu este medic/terapeut
gyn
Dupa ce am citit toate comentariile voastre pro si contra pe parcursul unui an, m-am decis sa impart si eu cu voi experienta mea cum zice luciantheman. Eu folosesc aceste produse din 2000. Le-am cunoscut in Italia la un seminar, nu aveam nevoie sa slabesc dar am decis sa le folosesc pt ca am fost tot timpul impotriva medicamentelor si prefer plantele si medicina alternativa. Le-am folosit, am facut diverse analize pe parcursul acestor ani "pt ca lucram ca asistenta la spital si le puteam face din cand in cand". Analizele au fost mereu perfecte. Am cerut si parerea a diversi medici si raspunsul lor a fost:"Prod Herbalife sunt bune, dar le consuma cine isi permite pt.ca sunt scumpe". Deci parerea mea este ca intradevar sunt scumpe dar sanatatea e mai scumpa decat orice, deci merita banii.In 2007 cand m-am intors in romania nu le-am mai folosit dupa ce le-am terminat, si surpriza: cand s-au facut anul trecut analizele acelea obligatorii am fost uimita sa vad ca nu au iesit chiar bune cu toate ca am mancat sanatos si sunt atenta la grasimi si la cum gatesc si in plus fac si miscare. Deci am incercat din nou sa fac rost de produse pt. a fi sigura ca-mi pot mentine in continuare sanatatea la maxim. Deci din partea mea le puteti folosi cu incredere.
0
30-01-2009, ora 18:02
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
analizele au iesit prost nu pt k nu mai foloseai produsele, ci pt k alimentatia obisnuita este plina de grasimi foarte multe, zahar si carbohidrati rai si ma gandesc k din cauza aceea.inceraca daca in continuare iei produsle herbalife sa bei si apa foarte multa k sa ajuti organsimul sa asimileze mai usor substantele nutritive.mult succes !
0
31-01-2009, ora 19:03
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Herbalife este un stil de viata sanatos.Dieta este ceea ce noi mancam, iar nutritia la nivel celular este ceea ce au nevoie celulele noastre pentru a ne mentine sanatosi si mereu in forma.Eu am decis sa consum produsele Herbalife toata viata deoarece m-au ajutat sa slabesc, iar acum la 50 de ani, am sanatatea si energia pe care poate le aveam la tinerete.Multi tineri nu stiu ca odata cu trecerea anilor apar schimbari in starea generala a organismului.Ceea ce mancam, stresul, fumatul, poluarea si multi alti factori ne influenteaza
sanatatea.Tineti cont de experienta unei femei de varsta a doua!Eu am fost tanara, incepusem sa imbatranesc, dar Herbalife mi-a redat tineretea si energia dupa care tanjeam! Si sunt sigura ca viata mea nu se va incheia din cauza vreunei boli ! Asa ca acest stil de viata, Herbalife, merita toti banii !
0
02-03-2009, ora 21:11
anonimus1
Nu este medic/terapeut
anonimus1
Buna tuturor,
Nu sunt un adept al pastilelor sau al suplimentelor alimentare de nici un fel, insa sunt interesat de acest subiect deoarece un apropiat de-al meu doreste sa foloseasca aceste produse... am citit coment-urile si ma intereseaza in special parerile celor care nu sunt reprezentanti herbalife. Asa ca lucianthemen sunt extrem de interesat si as fi recunoscator daca ne-ai spune toata experienta ta exact cum evolueaza, cum ai zis si tu. mercic mult,
0
02-03-2009, ora 22:07
luciantheman
Nu este medic/terapeut
luciantheman
sincer... am fost sceptic... durerile trec in maxim 1 saptamana jumatate (personal atat au tinut pentru mine durerile, reprezentatii ti-ar spune 3 zile.. dar sunt ok!)

nu mai sunt. eu am inceput acest meniu pentru metinere, nici pentru a slabi, nici pentru a ma ingrasa... am 79 de kg... imi doresc sa ma mentin intre 75 si 80, asa ca rezultatele sunt bune, dar ceea ce este foarte interesant este ca procentajul de grasime din organism, bineinteles cu ajutorul unei alimentatii sanatoase, exercitii si herbalife! eu sunt multumit de produse, nu stiu daca sunt in masura sa le recomand, dar sunt foarte bune produsele.
0
03-03-2009, ora 20:48
wellness_club2000
Nu este medic/terapeut
wellness_club2000
parca e campanie electorala...
ce-ar fi sa mai cititi si prospecte ale medicamentelor?
de ex, stiti ce efecte secundare poate da un nurofen?
dar unii il consuma destul de des - ca doar ne doare capul...
algocalminul este interzis in multe state.
Dar stiati ca cifra de afaceri a companiilor farmaceutice a scazut cu aproximativ 30% din cauza suplimentilor de nutritie?
Greseala consultantilor Herbalife este ca dau program (produse) fara analize.
Nu mai dati nici o tableta, pana persoana respectiva nu si-a facut analizele recent.Oamenii au probleme de sanatate si habar nu au! Iar la unii le-au iesit analizele f.bune, pentru ca reactivii sunt scumpi si unele laboratoare doar stampileaza buletinele de analize...iar asta stiu de la cineva care lucreaza la un laborator.
0
04-03-2009, ora 10:26
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
consultantii Herbalife nu trebuie sa solicite neaparat analizele pentru ca produsele nu sunt medicamente si nu pot avea efecte secundare.Cel "mai rau"lucru posibil ce ti se poate intampla si zic intre ghilimele pentru ca chiar nu e rau este acela de a lua prea multe energizante si automat te agita.dar nu se intampla cum se intampla la medicamente, sa fi alergic la nush c substanta
0
13-03-2009, ora 17:25
lauracolea
Nu este medic/terapeut
lauracolea
Buna ziua!
M-am uitat peste discutiile avute intre cele doua tabere...si din pacate ma intristeaza faptul ca s-au format aceste doua tabere si s-a depasit un prag al comunicarii si s-a ajuns la o discutie care depaseste limita respectului unei persoane fata de cealalalta. Eu personal consum impreuna cu sotul meu de ceva vreme produsele si nu am avut nici-o problema pana acum si chiar am reusit impreuna sa scapam pe langa kg si de anumite probleme: eu de digestie (dupa ultima nashtere probleme cu hemoroizi, care eu nu stiam pana atunci ce e aia...)iar el de tonus (fiind un iubitor al muntelui, deci al mishcarii, si in ultima vreme scotea limba de-un cot).
Dar eu consider ca produsele Herbalife se adreseaza si sunt facute pentru cei care sunt hotarati sa-si schimbe stilul de viata si trebuie sa respecte nishte reguli de baza: sa bea cel putin 2 litri de apa plata/ zi, sa manance cat mai mult mancare slab calorica (fara rantasuri, sosuri, carne de porc, etc...), sa uite de bauturile carbogazoase, mai ales produse tip COLA si MAI ALES sa tina tot timpul legatura cu consultantul lui direct care i-a facut programul, cel care are ROLUL de a monitoriza totul si de a-l face pe "utilizator "sa se simta excelent pe intreg timp al programului.
Pentru mine a insemnat mult faptul ca am reusit ca si familie sa slabim si sa ne simtim bine in acelasi timp, fata de cate tipuri de diete am incercat din care ieseam "shifonati" gen:stateam cu ceaiul verde pe buda zi si noapte cu crampe cumplite sau imfometati si depresivi etc...
Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva si imi pare rau ca nu stiu foarte multe amanunte despre oamenii care au avut neplaceri datorita Herbalife, ca poate daca era o relatie f stransa intre consultant si si ei poate nu se ajungea aici.
Va doresc sanatate si o viata plina de voiciune!
Laura
Cu drag,
Laura
0
13-03-2009, ora 18:06
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Salut toate persoanele interesate de sanatatea si infatisarea lor!
Draga Laura, abordarea oricarui subiect naste discutii contradictorii.Si asta este foarte bine, pentru ca intotdeauna aceste discutii vor fi constructive.E normal ca unii sa fie pro, si aceia sigur stiu ce vorbesc, iar altii contra, pentru ca vorbesc din auzite sau cred ca au alte solutii pentru rezolvarea problemelor lor.
Eu sunt un consumator al acestor produse de aproape doi ani, la mine in familie nu exista persoane care sa nu consume.Cu totii au fost sceptici la inceput, dar in timp si-au dat seama de beneficiile introducerii in alimentatie a acestora.Intr-adevar, relatia cu consultantul este f. importanta.Dar daca produsele sunt aceleasi si consultantii sunt pregatiti la aceleasi cursuri, cine face diferenta...?Numai persoana care intra intr-un program de consum, fie pt controlul greutatii, fie pentru sanatate-nevoi specifice.Si oamenii sunt f diferiti, nu toti au rabdare, nu toti sunt disciplinati, consecventi, perseverenti, nu toti au o motivatie puternica...etc.
Degeaba consultantul vrea sa-l ajute, el la randul stiind f bine despre ce se intampla, pentru ca nu poti fi consultant daca nu esti consumator.Fiecare persoana care are rezultate in consumul produselor este o
istorie adevarata in marea istorie a Herbalife.
Daca nu toti oamenii cred ca Herbalife le poate schimba viata, inseamna ca ei nu merita acest lucru.
Si astfel vor exista mereu discutii contradictorii!
Va doresc tuturor sanatate si o viata cumpatata, pentru ca este una si merita traita frumos !
0
16-03-2009, ora 14:47
motzulina
Nu este medic/terapeut
motzulina
Pentru ave_alexu, scuza-ma dar nu m-am putut abtine, intr-unul din posturile tale ai spus citez:
"Autor: ave_alexu Data: 04-03-2009, ora 10:26
consultantii Herbalife nu trebuie sa solicite neaparat analizele pentru ca produsele nu sunt medicamente si nu pot avea efecte secundare.Cel "mai rau"lucru posibil ce ti se poate intampla si zic intre ghilimele pentru ca chiar nu e rau este acela de a lua prea multe energizante si automat te agita.dar nu se intampla cum se intampla la medicamente, sa fi alergic la nush c substanta "
Eu inteleg de la tine ca produsele astea NU POT avea efecte secundare pentru ca NU SUNT medicamente. acum eu din cate stiu fasolea NU ESTE medicament, dar cred ca toata lumea stie ca totusi ARE are un efect secundar tare deranjant (nu grav), sau mai bine zis tare mirositor.
Daca toti "supervisorii" de la Herbalife sunt atat de superficiali in explicatii ca si tine... ce sa mai zic, nu e de mirare ca deveniti atat de agresivi la orice parere contra... sau de fapt nici voi NU PUTETI fi contrazisi pentru ca NU SUNTETI vanzatori de fasole.
Acum nu stiu daca am scris corect "supervisorii" si apropo de
"Autor: ave_alexu Data: 24-01-2009, ora 01:23
mathly24, "welnes"se scrie WELLNESS...si asta nu scrie in brosurile herbalife, ci in DICTIONAR.stii sa pronunti dictionar?hai sa incercam.D-I-C-T-I-O-N-A-R.BRAVOOOOOO "
sa imi zici si mie in ce D-I-C-T-I-O-N-A-R, uite stiu sa scriu pe litere, gasim cuvintele pe care le folosesti tu in posturi? Ca nu toti suntem experti in englezo-mess-sms-ia de limba pe care o folosesti tu... noi suntem experti numai in a manca prostii.
0
16-03-2009, ora 14:56
motzulina
Nu este medic/terapeut
motzulina
P.S. tot pentru ave_alexu...
Exprimari gen "CA CHIAR nu e rau" sau "SA FI alergic" poate iti arata ca nici tu nu esti perfecta...
Vad ca sunt totusi pe forum si colaboratori Herbalife care stiu sa pastreze decenta si obiectivitatea, dar tu probabil nu ai cu cine sa te certi.
0
16-03-2009, ora 23:44
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
dar nici nu vreau sa ma cert cu nimeni...eu stiu ceea ce stiu si cu scepticii in privinta alimentatiei si a stilului de viata chiar nu am de ce sa ma cert pentru ca mi-as pierde timpul...si imi cer scuze pentru exprimarea gresita "ca chiar"
0
16-03-2009, ora 23:45
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
la ce cuvinte te referi?ce cuvinte nu gasesti in dictionar?
0
20-03-2009, ora 16:26
motzulina
Nu este medic/terapeut
motzulina
"Autor: ave_alexu Data: 23-01-2009, ora 19:11
tot eu ma cred mai desteapta decat tine?cine zice "K" stie mai multe despre alimentatie?eu sau tu?nu ma intereseaza ce studii ai si apropo ai un rezultat super bun intr-o saptamana.i procent de grasime dat jos e foarte mult...cunosc "P" cineva "KRE" intr-o luna nu a dat "NIK" jos...nici centimetri, nici procente de grasimi si nici kg...asa "K" bravo tie...nu pot sa iti dau informatii despre acest produse pt "K" si la mine scrie in rusa...si nu am "AKSA" nicio revista a produselor sa iti zic de acolo...spune-i consultantului tau sa iti dea aceste informatii din revista cea veche a produselor"

Ca de exemplu ce e cu majuscule nu am gasit in dictionar... asta asa, ca si pe tine "doamna perfectiune" te-a innebunit de-a dreptul ca cineva a indraznit sa ortografieze gresit cuvantul "wellness"

Ca si sfat... sa stii ca la o asa atitudine din partea ta, atat de vehementa, ca sa nu zic isterica, in absolut orice de pe forumul asta, nu vei reusi decat sa convingi lumea sa NU foloseasca produsele...
0
20-03-2009, ora 19:12
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
eu nu incerc sa conving pe nimeni de nimic...eu vorbesc cu persoanele interesate de alimentatie si chiar cand vorbesc cu ele, nu incerc sa le conving de nimic.eu le dau informatia, mai departe e decizia lor ce fac
0
25-03-2009, ora 15:58
ag
Nu este medic/terapeut
ag
am citit intr-o pauza la servici comentariile de aici. sunt 2 extreme aici: angajatii herbalife carora le urez un exces de zel mai mic si utilizatorii afectati de consumul herbalife carora le urez sanatate fara herbalife.
si lucian care pare cel mai echilibrat de aici.
bun, eu nu vreau sa intru in nici una din aceste tabere, cred ca cei care sunt angajati sunt prea brainwashed si daca tot incearca sa faca un serviciu companiei nu procedeaza bine jignind pe cei care nu vor sa creada in valoarea herbalife si apoi sunt cei care au folosit dar fie in acelasi regim de viata, fara sport si au asteptat minuni sau cei care au dezvoltat diferite efecte secundare in urma tabletelor. va urez tuturor sanatate e prea mult timp petrecut aici ca sa va urati unu pe altu, nu va mai jigniti inutil. fiecare aveti dreptate.
eu eram f obez cand am decis sa incep tratamentul. am aproape un an. planul meu este sa renunt treptat la pastile acum si sa imi continui stilul de viata pe care l-am capatat in dieta. am slabit 28kg, mai am 2 in plan. fac sport 4-5 zile pe saptamana si daca inainte nu puteam alerga 1km acu sper sa pot alerga maratonul. sa fiu sincer nu stiu cat s-a datorat pastilelor sau cat a fost schimbarea de la canapea+tv la running shoes ca program de seara dar as zice un 60%-40% in favoarea sportului. oricum ideea e ca nu trebuie sa va jigniti, uneori merge alteori nu, exagerarile de ambele tabere deformeaza realitatea pt oamenii normali.
nu lucrez la herbalife, nu mai sunt in tara si am o munca sedentara de birou in IT. bine ca doar munca e sedentara.
sanatate!
0
25-03-2009, ora 16:38
gyn
Nu este medic/terapeut
gyn
Buna, Ag. Am citit comentariul tau dar nu am inteles cum ai slabit cele 28kg, de aici se intelege ca ai urmat un tratament de aproximativ un an. Deci tot cu ajutorul unor pastile ai reusit sa slabesti, impreuna cu o activitate sportiva. Din Italia totusi totul e mai usor de mentinut "ma refer la stilul de viata", si eu am stat 10 ani in italia si reuseam sa ma mentin, sa merg seara dupa munca in parc sa alerg, dar in romania e totul difert.m-am intors in tara definitiv din 2007 si aici nu reusesti sa faci totul ca acolo. In parc daca mergi sa alergi se uita mai toti dupa tine, te fluiera, deci devine jenant sa alergi in aer liber. Am fost si la sala dar nici aici nu reusesti sa faci nimic. De aceea spun ca acolo e totul posibil dar nu aici la noi. Eu dupa cum am mai zis cu ceva timp in urma am folosit si folosesc prod.herbalife si nu lucrez pt. ei dar impreuna cu aceste produse si cu putina miscare reusesc sa ma mentin in forma si ma simt energica. In rest bineanteles ca fiecare face ce vrea si alege stilul de viata cel mai potrivit. Felicitari pt kilogramele pierdute si bafta in continuare.
0
25-03-2009, ora 16:48
ag
Nu este medic/terapeut
ag
da poate nu m-am exprimat eu corect. am urmat tratamentul herbalife si inca il voi urma pana in mai din estimarile mele si am slabit cat am spus impreuna cu activitate sportiva.
e foarte foarte corect ce spui despre alergatul in romania, totusi sunt si parcuri in care se poate alerga in romania. eu nu sunt in italia, sunt intr-o tara nordica dar aici esti penibil daca nu faci miscare. cu toate astea, poti si in romania sa scapi de fluieraturi si comentarii inutile cu 2 variante:
1. un ipod in urechi si muzica
2. un animal de companie cu care sa alergi (poate fi foarte interesant am descoperit recent), in cazul badaranilor recomandat e un rotweiller :))

nu te lasa, keep running
0
25-03-2009, ora 17:11
gyn
Nu este medic/terapeut
gyn
Intr-un program de slabit indiferent care este acesta se recomanda de obicei sa fie insotit si de miscare, 2L de apa plata pe zi, grasimi si carboidrati cat mai putini. Cam asta se invata, dupa parerea mea bineanteles, folosind programul herbalife. Cu alergatul in parc la noi nu este valabila nici una din cele 2 variante, totusi eu am gasit solutii dupa cum am zis; de 2, 3 ori pe saptamana fac ex in casa, duminica dimineata fac km cu bicicleta(1 ora), dupa care dupaamiaza plec cu motocicleta vreo 3 ore, dar acum nu mai e placut ca inainte si cu moto pt ca nu avem sosele si luam radarele care sunt peste tot.deci cate putina miscare incerc intr-un anumit fel sa fac si aici...dar.era mai bine afara. Asa ca ramai acolo cat mai mult.
0
25-03-2009, ora 17:29
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Herbalife promoveaza un stil de viata sanatos :dieta echilibrata si exercitii fizice.
Nu exista angajati Herbalife pe acest forum, ci consultanti Herbalife, ceea ce nu este acelasi lucru.
A fii colaborator al acestei mari corporatii, inseamna sa fi in primul rand consumator al produselor.Eu da sunt colaborator, dar si un om obisnuit.A discuta in contradictoriu nu inseamna a te certa, nici eu nu sunt de acord cu cearta si insultele.Dar a vorbi despre rezultatele ce pot fi obtinute cu aceste produse nu cred ca inseamna exces de zel, ci pur si simplu informarea oamenilor care cauta solutii pentru problemele lor.
Acesta este sistemul MLM si asa functioneaza.Asta nu inteleg multi oameni.Cel care este multumit de ceva, povesteste altcuiva si tot asa...Din acest lucru f simplu s-a nascut acest sistem de distributie, prin care se achizitioneaza produse de mare clasa.Pretul lor, desi multi spun ca este prea mare, ar fi si mai mare daca ar fi distribuite prin retelele traditionale, ganditi-va cate costuri ar intra in pretul lor numai daca publicitatea s-ar face ca la alte produse.Acest sistem de publicitate de la consumator la consumator este dupa parerea mea cel mai adevarat.
Am vorbit de sistemul de distributie ca sa vedeti care este diferenta intre un consumator si un colaborator.
Deci si eu si voi consumam sau am consumat produsele, deci ne-am echilibrat dieta, am obtinut rezultate,
am renuntat la obiceiurile alimentare daunatoare, am invatat sa bem 2-2.5l de apa pe zi si incercam sa
facem sport atat cat ne permite timpul si locatia.
Dar uitati-va in jurul vostru, cate persoane sunt obeze...???Cate persoane isi doresc sa fie ca voi si incearca n metode...???Daca nu le povestiti cum ati reusit voi, sunteti egoisti.Sau poate nu va intereseaza
ce se intampla in jurul vostru???Herbalife poate fi solutia pentru oricine, numai ca cel care stie asta trebuie sa vorbeasca, iar cel care are nevoie trebuie sa creada.
Nu stiu ce varsta aveti, dar eu am 50 de ani, iar la 48 inainte de a incepe sa consum Herbalife spuneam ca imbatranesc.Acum spun ca intineresc cu fiecare zi care trece.Va felicit ca ati gustat din elixirul tineretii!
0
25-03-2009, ora 17:44
ag
Nu este medic/terapeut
ag
mirve, pe acest forum mai sus este o cearta nu sunt discutii in contradictoriu (uita-te la schimburi de replici despre superioritate si insulte), hai sa nu ne pacalim. oamenii se cearta in loc sa se gandeasca la ei.
elixirul tineretii e o minte sanatoasa nu herbalife. am folosit, m-a ajutat. recomand oricui sa scape de obezitate si sa fie sanatos. abia apoi spun ca eu am folosit herbalife pentru ca scopul e mai important decat mijloacele atunci cand e vorba de sanatate si pentru ca eu nu sunt consultantul unei companii. unii oameni chiar pot sa aiba efecte secundare si trebuie sa accepti asta chiar daca esti consultantul companiei. ei nu trebuie ignorati pentru ca nu mai pot consuma produse herbalife ci incurajati sa faca ceea ce trebe folosind fie alte produse fie alte metode.
asta am vrut sa spun. si ca nu fac recomandari eu imi povestesc experienta si oamenii au o minte care trebuie sa faca judecatile de rigoare si sa aleaga ce e mai bine pentru ei chiar daca asta nu vinde produsul herbalife. aici e diferenta dintre noi doi. in rest putem sa cadem de accord ca mie mi-a facut bine si a functionat
0
25-03-2009, ora 17:48
ag
Nu este medic/terapeut
ag
si daca esti consultanta am si eu o curiozitate, cum se face ca produsele pe care le cumpar eu intr-o tara din europa cu un cost ridicat al traiului zilnic au pretul aproximativ acelasi cu cel pe care il plateam in romania? nu ar trebui sa fie ajustat un pic in functie de puterea de cumparare din romania sau sunt distribuitorii prea lacomi?
0
25-03-2009, ora 17:55
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Ag, as dori sa cunosc si eu macar o persoana care a avut de suferit de pe urma consumului acestor produse,
chiar va rog, daca sunteti pe aici, descrieti va rog asa zisele efecte secundare.Eu am participat la doua seminarii internationale cu medicii companiei si acolo am inteles ca nu exista asa ceva.
Cat despre persoanele care s-au ceartat si s-au insultat, sigur au fost intr-o pasa proasta si n-au avut cum sa se descarce.
Bineinteles ca fiecare este liber sa aleaga ce este bine pentru el, dar tocmai pentru asta trebuie informat corect si nu din zvonuri.
0
25-03-2009, ora 18:00
mathly24
Nu este medic/terapeut
mathly24
forumul asta e o prostie!! am postat o singura data, am intrat o singura data(asta fiind a doua oara) si am observat ca mai am ceva postari care nu-mi apartin.trecand peste asta, ave_alexu daca incerci sa maschezi anumite lipsuri ale companiei si poate si ale tale prin greseli de tastare sau gramaticale (repet, in afara de primul mesaj postat pe forum, de restul nu am cunostinta) inclin sa cred ca ai un mod neprofesionist de lucru. apropo, mai studiaza si postarile tale, pentru ca nu s-a luat nimeni de tine cand ai mai facut cate o "cacofonie" si alte mici greseli.succes in activitate si te-as ruga sa-ti desfasori activitatea fara a face anumite afirmatii tendentioase si oarecum jignitoare.si daca vrei sa vb desre produsele harbalife, te astept. am consumat ceva timp aceste produsesi cred ca mi-am format niste pareri despre ele.tu de cat timp consumi, ce anume si ce schimbari ai sesizat in starea de sanatate a corpului tau?
0
25-03-2009, ora 18:01
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Pretul produselor este acelasi de oriunde ai cumpara.Sistemul de distributie este foarte bine organizat si
depozitele sunt coordonate printr-un sistem centralizat.Nu distribuitorii fixeaza preturile, exista liste de preturi
care trebuie respectate.In 70 de tari exista reprezentante Herbalife, care urmaresc ca totul sa functioneze
perfect si legal.
0
25-03-2009, ora 22:43
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
ok, in primul rand imi cer scuze fata de toate persoanele care s-au simtit jignite...nu asta a fost scopul...parerile sunt impartite.eu consum produsele de aproape 2 ani de zile, intr-adevar sunt si consultant Herbalife.eu ma simt mai mult decat bine cu aceste produse.m-au ajutat foarte mult in cresterea energiei, am invatta sa beau 2 l de apa zilnic, nu mai rontai intre mese, practic am capatat niste obiceiuri alimentare corecte.eu inaintev sa consum produsele eram aproape tot timpul racita(mai exact raceam in fiecare luna)acum insa am observat ca racesc mult mai rar, am mult mai multa energie, mi-am modelat corpul foarte bine.Per total ma simt excelent cu produsele.Apropo de efecte secundare, acestea nu apar.apar usoare ameteli si dureri de cap asa cum am mentionat pe acest forum dar nu ca si efecte secundare.Produsele nu sunt medicamente, nu trateaza, nu vindeca boli si nici nu previn.Sunt alimente din plante, deci nu au cum sa aiba efecte negative asupra sanatatii
0
27-03-2009, ora 01:12
iulia_ch
Nu este medic/terapeut
iulia_ch
Buna seara tuturor!!...cu ce sa incep...sunt noua pe aici si m-ar interesa cat de bine isi fac efectul capsulele herbalife..si unde le pot gasi..la ce pret..chiar poti slabi cu ele? eu am 1.70 inaltime si 75 kg...asta avand in vedere ca in 2 ani m-am ingrasat 20 de kg am ajuns de la 55 de kg la cele minunate si atat de neplacute 75..am un loc de munca ffffoarte sedentar la birou in fata pc-ului. Sincer as incerca aceste capsule cu toate ca la ce am citit pe aici ma cam tem...de starile de rau care le d-au acestea...dar m-au bucurat si acele kg in minus pe care multe dintre voi le-ati dat jos. Astept raspuns din partea voastra...cu respect multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
742 comentarii 1 2 345 ..... 24 25 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.