Herbalife?

742 comentarii 1 2 34 ..... 24 25 Înainte ›
0
21-08-2008, ora 00:00
madmax
Nu este medic/terapeut
madmax
Herbalife products accused of causing liver toxicity. Phyllis Chen, a 29-year-old woman who acquired acute liver problems after taking Herbalife products is suing the company and several others that manufacture its products and ingredients. The complaint states that Chen suffered acute liver problems that required hospitalization as a result of using a combination of Herbalife products. Chen is suing for breach of express warranty, breach of implied warranty, strict liability, negligence, and fraud.
The doctors opined that the most likely cause of her liver problems were the Herbalife products and instructed her to stop taking them immediately. Two recent journal articles have reported on 22 other cases of severe liver toxicity associated with the use of Herbalife products

http://www.ncahf.org/digest08/08-26.html

Ai un limbaj cam saracut, destul de limitat pentru un consultant wellness cu pretentiile tale
0
22-08-2008, ora 00:00
lav30_cta
Nu este medic/terapeut
lav30_cta
felicitari madmax!!!! super documentat!
eu l-as intreba pe expertul HBL ave_alexu daca produsul era asa de fantastic de ce americanii sunt obeji?
au venit in Romania sa spele mintea la fraieri, cica sa ii invete sa faca o afacere, vax, sa isi vanda porcariile lor si sa faca experimente pe noi ca nu doar de pomana ne considera lumea a 3-a, nu?
0
05-09-2008, ora 00:00
adelay
Nu este medic/terapeut
adelay
eu am o idee si probabil cu experimantul meu am sa lamuresc macar umpic p mine si poate si p altii d efectele acestor tratamente d la herbalife:mai intai am sa mi fac niste analize ale sangelui poate voi putea sa scot si nivelurile de vitamine si minerale si in cel mai fericit caz sa fac si un examen fizic sa vad cat efort pot face in mod normal, apoi pt o luna sa iau produse herbal life iar la sf sa mi fac din nou o analiza a sangelui si examen fizic.astfel este cel mai bun mod d a vedea c este adevarat si c este aiureala.urati mi succes!
0
05-09-2008, ora 00:00
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
sa stii k ai o idee excelenta.iti uram succes si speram k nu ne vei minti poate poti s scanezi rezultatele analizelor si s le poti pune p net astfel inkt noi sa vedem ce si cum.
0
07-09-2008, ora 00:00
adelay
Nu este medic/terapeut
adelay
asa am sa fac.ms
0
07-09-2008, ora 00:00
delfina
Nu este medic/terapeut
delfina
Madmax renuntasem demult sa mai intru pe site-ul acesta care e plin de hiene.dar azi am intrat de curiozitate.m-am distrat super bine cand am vazut comentariile care le-ai adus.
ce pot sa zic.iti multumesc mult, se pare ca e o persoana care ma crede...
herbalife este suportat de 5% din persoanele care "il folosesc"!!!!!!!!!
nice ha????
sa vedem ce nebun ar da tratamentul asta unor femei gravide.inconstienti!!!!!
0
17-09-2008, ora 00:00
mariana_mm
Nu este medic/terapeut
mariana_mm
si eu am folosit 3 luni HERBALIFE si am dat jos 14 kg dar ma simt f bine.ash vrea sa stiu daca e bine de luat daca esti insarcinata.
0
17-09-2008, ora 00:00
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
iti dau idul meu mariana_mm k s putem vb mai multe k e destul d greu s vb pe forum...-*.




(*modificat de administrator)
0
01-10-2008, ora 00:00
adelay
Nu este medic/terapeut
adelay
pt mariana_mm:in legatura cu intrebarea ta e ok sa iei prod in aceasta perioada dar nu cele cu efect energizant pt ca o sa inceapa bebeul sa aibe kef sa danseze in abdomenul tau;))asa pare logik pt ca sunt suplimente alimentare si nu poate sa ti faca nimik e cam acelas lucru cu plafarul doar ca mult mai evoluate
0
19-11-2008, ora 10:24
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Salut pe cei interesati de felul in care arata si se simt ! Ma bucur ca oamenii au inca aceasta preocupare!!!
In ultimul timp am constatat ca multi dintre noi suntem preocupati cum sa cheltuim bani pt consum sau sa investim in orice, dar cel mai putin pentru sanatatea noastra.Se cheltuie in aceasta directie abia cand apare boala! Desi multi sunt constienti ca cel mai bine este sa previi, prea putini sunt dispusi sa plateasca pentru asta.75% in a ne controla sanatatea, inseamna alimentatie! Dar cu rafturile atat de pline in supermarket-uri, cu asa multe reclame publicitare in mass media, oamenii nu stiu ce sa mai creada?Si vorba aceea "ochii vad inima cere".Tigarile, desi ucid... totusi se vand, si aduc multi bani unora si chiar statului.Sucurile carbogazoase au foarte multe E-uri , zahar, calorii goale si... totusi se vand in cantitati mari! Chips-urile, snacks-urile, mancarea de tip fast-food si-au facut loc in viata noastra fara a ne da de banuit asupra efectelor dezastruase in ceea ce priveste sanatatea.
Oameni buni, sanatosi sau bolnavi, aveti grija cu ceea ce mancati!!! A fii sanatos inseamna a avea o greutate normala!!!A fii sanatos inseamna a consuma atat cat trebuie din ceea ce trebuie!!!
Eu sunt o persoana care de un an si jumatate isi controleaza greutatea.Am slabit 12 kg, pentru ca aveam
acest surplus, dar in acelasi timp mi-am rezolvat problemele de sanatate, care credeam eu, la 49 de ani
ar fi fost ceva normal.Dureri de cap, probleme cu digestia, hemoroizi, picioare umflate, dureri de spate...
le recunoasteti?
Tot ceea ce va spun este adevarat, viata mea s-a schimbat cand am intalnit produsele Herbalife.
M-am informat despre companie, despre produse, de un an si jumatate invat in permanenta.Am participat
la doua training-uri internationale Herbalife.Herbalife inseamna "viata cu ajutorul plantelor".Inseamna un
stil de viata sanatos.Numai cei ce consuma aceste produse au dreptul moral de a vorbi despre ele.
De aceea nu veti gasi Herbalife in magazine sau farmacii.Ele nu sunt medicamente ci pur si simplu alimente si suplimente de nutritie, elaborate in Laboratorul de Nutritie Celulara si Moleculara"Mark Hughes", a carui activitate este sustinuta de UCLA care are la conducere medici de renume:dr.David Heber si dr. Louis Ignarro.Acesti oameni sustin multe teme in cadrul training-urilor Herbalife.
Compania este de 28 de ani pe piata din 69 de tari si este cotata la bursa NYSE.
Un lucru este bine sa intelegeti. Rezultatul in consumul produselor Herbalife este cea mai adevarata forma de publicitate.Si cele mai bune rezultate le obtin oamenii care isi doresc cu adevarat acest lucru.
90 % doar vorbesc.10% sunt hotarati.
Voi cei care cititi aceste randuri din ce categorie credeti ca facei parte?
Va intreb pentru ca iubesc oamenii cu bune si cu rele, si pentru ca stiu ca exista o solutie sigura pentru
rezolvarea problemelor dvs.
Totusi alegerea este a fiecaruia!
0
19-11-2008, ora 10:31
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
mirve, mi-a placut foarte mult comentariul tau, sa stii ca ai perfecta dreptate...numai cei ce consuma produsele Herbalife pot vorbi despre ele...nu poti sa recomanzi ceva cuiva fara sa fi incercat macar.Cei ce vorbesc aiurea vorbesc ca sa se afle in treaba.Cum poti sa recomanzi o carte cuiva sau sa nu o recomanzi cand tu insusi nu ai citit-o?
0
03-12-2008, ora 00:03
lizucuta
Nu este medic/terapeut
lizucuta
Buna seara,
am o intrebare pt madmax, esti timpit din nastere sau ai primit o caramida in cap la cutremur?In Spania Herbalife nu este interzis, sora mea locuieste acolo si consuma produse pe care le achizitioneaza dintr-un loc cit se poate de legal.Cum poti varsa atitea informatii pe care le-ai adunat din cine stie ce surse neoficiale sau pe care le-ai trucat.
Punctez urmatoarea propozitie...NU SUNT REPREZENTANT HERBALIFE.
Orice persoana care stie sa citeasca poate lua o cutie de lapte praf pt bebelusi incepind de la nou nascuti si o cutie de For
mula 1...au aceeasi compozitie.STUDIATI, apoi faceti comentarii.
Tema,
intr-un pahar de coca cola(care este agreeata de ministerul sanatatii) introduce-ti un cui pentru 48 de ore apoi va rog sa postati cum arata acel cui.
Si inca o intrebare...din ce alimente asimilati minimum de proteina de 120 de gr, proteina de calitate, care va ajuta sa ginditi asa bine si sa postati asemenea mesaje paranoice, asemenea inepti?
0
17-01-2009, ora 02:21
luciantheman
Nu este medic/terapeut
luciantheman
am citit parerile... in seara asta mi-am cumparat niste produse herbalife... Formula 1 si Xtra-Cal. nu vreau sa slabesc si nici sa ma ingras, dar dimineata nu am niciodata timp sa imi prepar mancarea din cauza ca sunt pe fuga tot timpul spre servici. m-am gandit ca Formula 1 m-ar ajuta. beau shakeul si imi vad de drum. voi incepe de dimineata acest meniu. in schimb Xtra-Cal trebuie 3 pe zi... am luat una in seara aceasta si ma doare capul ingrozitor de vreo cateva ore si am avut senzatie de ameteala si vedere in ceata. de la o singura pastila... vom vedea cum se va comporta de maine organismul. nu stiu cat de mult imi purifica organismul, dar eu niciodata nu am dureri de cap!

voi reveni si eu cu o parere asupra produselor dupa ce voi face vreo cateva zile pe cobaiul! :D
0
17-01-2009, ora 10:28
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Produsele Herbalife nu sunt medicamente ci suplimenti de nutritie.Durerea de cap in mod sigur a fost indusa de neincrederea dvs., nu stiti ce consumati si aveti o teama nejustificata.Xtra-Cal este calciu si categoric nu poate da acest efect.Produsele Herbalife nu au contraindicatii si efecte adverse tocmai datorita faptului ca sunt pe baza de plante, iar procedeul de fabricatie este prin presare la rece.Este posibil sa nu fii baut apa suficienta 2l-2, 5l, ceea ce este necesar oricarei persoane si mai ales celor care introduc in alimentatie ceva nou.
Acest ceva nou nu face decat sa curete, sa protejeze si sa hraneasca sanatos celulele organismului dvs.
In mod sigur daca ati cumparat aceste produse aveti si un consultant pe care va sfatuiesc sa-l sunati pentru orice intrebare, deoarece va va ajuta in permanenta, el fiind un consumator multumit al acestora, care a dorit sa ajute mai multi oameni sa fie mai sanatosi si sa arate mai bine.Consultantul Herbalife invata in permanenta despre produse are datoria de a va monitoriza si a va sustine pe parcursul programului.Ceea ce consumati dvs.este un mic dejun ideal pt toata viata si calciul va va ajuta cu siguranta numai daca veti consuma cu incredere aceste produse.Sunt minunate iar efectele benefice nu vor intarzia sa apara.Felicitari pentru alegerea dvs.!
0
17-01-2009, ora 10:50
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
luciantheman, durerile de cap apar de la detoxifiere.E normal sa fie asa daca nu bei sufient de multa apa, asaz cum a zis si mirve, pt k ai inceput un alt mod de alimentatie diferit de cel cu care erai obisnuit pana acum si fiecare organism reactioneaza intr-un anumit fel.In prima saptamana se detoxifica organismul si ele pana ies isi fac de cap prin corp si dau starile astea de ameteli si usoare dureri de cap.Si eu am avut asta la inceput deci stiu ce vorbesc.Bea apa cat poti de multa pt k sa grabesti detoxifierea organismului.Daca o vei tine asa, durerile de cap vor disparea.Mult succes!
0
22-01-2009, ora 14:06
madisica
Nu este medic/terapeut
madisica
Buna luciantheman poti sa imi spui si mie cum te simnti dupa ce ai folosit produsele herbalife?
0
23-01-2009, ora 02:22
luciantheman
Nu este medic/terapeut
luciantheman
cobaiul din nou. salutare! pai... de acum am o saptamana de cand le folosesc... dupa 3 zile... durerile de cap au disparut... in acele 3 zile... nu m-a lasat deloc durerea... dupa 3... imi revin din cand in cand... o data pe zi sa zic...

nu mai cred ca fac parte din programul de detoxifiere durerile de cap... poate ar trebui sa mentionez din nou, ca inainte de a folosi produse nu am avut dureri de cap, de foarte multi ani, de aceea e oare cum ciudat pentru mine.

as vrea sa ii corectez pe cei dinaintea mea... durerile de cap au aparut de la pastilele Xtra-Cal (pastile de calciu), nu de la shake

de la shake-ul F1 nu simt nicio diferenta, nici buna, nici rea... inafara de faptul ca shake-ul F1, ar putea fi folosit in loc de mic dejun (aceasta fiind partea benefica a produsului)

dupa cum vedeti pe internet, nu este nimeni sa iti explice exact efectele benefice si secundare. sper sa fiu eu acel om care va ofera o prima parere, pas cu pas... bineinteles inafara de cei care le fac reclama produse lor...

grasimea din organism gasita cand am inceput programul era de 19, greutatea corpului de 79 kg

voi merge in fiecare saptamana sa masor din nou... iar daca dupa o luna nu se va vedea niciun fel de diferenta, voi renunta la produse... pana atunci voi incerca sa va tin la curent. numai bine! :)
0
23-01-2009, ora 12:59
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
nu exista efecte secundare...si de unde stii tu k durerile de cap sunt sigur de la xtra-cal?sa inteleg k tu nu mai mananci deloc mancare si alte porcarii, de afirmi cu asa siguranta k durerile de cap sunt numai de la xtra-cal?
0
23-01-2009, ora 13:22
luciantheman
Nu este medic/terapeut
luciantheman
sunt sportiv de performanta 12 ani. stiu ce inseamna o alimentatie sanatoasa sau o dieta. iar pe de alta parte imi cunosc organismul foarte bine, asa ca stiu de unde provine durerea. cunosc mai multe decat tine despre alimentatie, diete, anatomie si orice legat de domeniul sportului. nu imi place sa ma cert, hai sa discutam pareri si sa nu aratam cu degetul pe nimeni. daca pe acest forum asta se obisnuieste... nu voi mai reveni cu comentarii. nu sunt nici pro, nici contra produselor herbalife... sunt tester! atata timp cat inca sunt impartial, rog persoanele care vand aceste produse si tot posteaza pe forum sa nu imi schimbe parerea in contra de pe acum.
0
23-01-2009, ora 13:34
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
de unde stii tu ca cate stiu eu despre alimentatie?ma cunosti cumva?ti-am zis eu cumva si eu nu stiu?nu vorbeam de sport aici, ci cum sa NE HRANIM SANATOS...nici eu nu am chef de cerata asa ca nu mai afirma lucruri de care nici tu nu esti sigur
0
23-01-2009, ora 14:39
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Produsele Herbalife nu au contraindicatii si nici efecte adverse tocmai pentru ca nu sunt medicamente.
Persoanele care le consuma beneficiaza de serviciile unui consultant.
Draga luciantheman, nu te autonumi cobai.In intreaga lume se consuma aceste produse si comercializarea lor in fiecare tara este aprobata de guvernul fiecareia.Asta se intampla de 28 de ani.Daca nu esti multumit
nimeni nu te obliga sa le consumi.
0
23-01-2009, ora 14:46
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
mda...asa este...daca nu vrei sa le consumi si esti asa de revoltat k te doare capu"din cauza prod.herbalife" nu le mai consuma dar ncii nu mai intra p forum sa ii influentezi pe altii in mod negativ cu parerile tale personale
0
23-01-2009, ora 14:50
madisica
Nu este medic/terapeut
madisica
eu sunt de aceeasi parere cu luciantheman, consum produse herbalife de 2 saptamani, iar de cand le consum am dureri foarte mari de cap si ameteli(iar inainte sa consum produsele herbalife nu aveam nici o problema cu durerea de cap si ameteala) asa ca nu aveti de ce sa va suparati dar asta este parerea noastra.
0
23-01-2009, ora 16:56
luciantheman
Nu este medic/terapeut
luciantheman
te inteleg frate (ave_alexu)... lucrezi si tu cu astia de la herbalife. uite-te putin la toate mesajele pe care le-ai postat, 26 de postari. toate sunt de negative. in toate postarile, in afara de statisticile luate de pe net care le-ai dat, in toate postarile spui la oameni ca tu esti mai destept, ca esti consultant herbalife si ca restul lumii nu e. chiar daca nu stii ce studii au cei care vorbesc in acest forum. ce te face pe tine atat de destept? esti nutritionist?!? poate te-ai putea numi asa, dar asta nu te face doctor frate. nutritionist poate oricine sa fie, care citeste brosurile pe care le aveti la herbalife. nu vreau sa ma cert pe forum, unde persoanele intra pentru a se informa despre produse. eu cand am intrat pe forum sincer... am vrut sa vad alte pareri despre produse ale persoanelor care folosesc produse, pro si contra... nu statisticile care le aud si de la nutritionistul meu sau din brosurile herbalife.

persoanele angajate la herbalife, nici nu au ce cauta pe acest forum... decat cu pareri care ajuta oamenii, nu sa ii judecati sau sa le demonstrati ca voi sunteti mai destepti ca ati citit brosurile! orice dezbatere trebuie sa fie deschisa... fiecare sa vina cu pareri pro sau contra, aceasta e definitia dezbaterii... cu jignirea celor care isi pierd timpul sa va citeasca prostiile care vi le depiteaza creierul spalat cu wellness... vezi e usor sa jignesc... nu o voi mai face! imi cer scuze fata de persoanele care citesc acest post, dar nu va inteleg! folosesc produsele, le voi folosi, dar vreau sa schimb pareri cu persoanele care sunt ca mine. sunt de parere ca orice om are dreptul la informare si diferite pareri pentru a putea sa ia o decizie in ceea ce il priveste.

de la voi ce vreau sa aflu (pt: ave_alexu si mirve)... tema pentru acasa! ce contine produsul Xtra-Cal? cu aceasta informatie m-ati putea ajuta, pe cutia mea scrie in rusa.

iar statistica dupa prima saptamana la mine au fost... de abia am venit de la nutritionistul meu: un kg si un procent de grasime in minus dupa o saptamana? are cineva si alte statistici? greutatea corporala nu ma intereseaza, dar ma asteptam sa scada procentul de grasime din organism mai mult... voi tine la curent persoanele care sunt interesate sa imi citeasca posturile
0
23-01-2009, ora 19:11
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
tot eu ma cred mai desteapta decat tine?cine zice k stie mai multe despre alimentatie?eu sau tu?nu ma intereseaza ce studii ai si apropo ai un rezultat super bun intr-o saptamana.i procent de grasime dat jos e foarte mult...cunosc p cineva kre intr-o luna nu a dat nik jos...nici centimetri, nici procente de grasimi si nici kg...asa k bravo tie...nu pot sa iti dau informatii despre acest produse pt k si la mine scrie in rusa...si nu am aksa nicio revista a produselor sa iti zic de acolo...spune-i consultantului tau sa iti dea aceste informatii din revista cea veche a produselor
0
23-01-2009, ora 19:13
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
am uitat sa mentionez faptul k aceasta pers de care ziceam k nu a dat nik jos in prima luna a slabit totusi 15 kg in 3 sau 4 luni(nu mai stiu exact)
0
23-01-2009, ora 23:53
mathly24
Nu este medic/terapeut
mathly24
ce sa zic!!!!!ie mi-a prins bn, dar mamei mele dupa vreo trei luni de tratament i-au aparut reactii adverse. si am hotarat sa nu mai iau. dar cred cxa daca mai luam, deveneam dependent!!!1
dupa prima lun a, parca ma ladsasem de tigari, asa ma simteam. si credeti-ma cu am fost funmator. aasa ca un program nutritional echilibrat o sa dea rezultate de zece ori mai bune decat orice prAFURI cu care ne aburesc cei din sistmul mlm
0
24-01-2009, ora 00:01
mathly24
Nu este medic/terapeut
mathly24
luciantheman, sfatul meu este sa inlocuiesti shake-ul cu o masa de dimineata care contine lapte si cereaalee decat componente din formula 1.si restul meselor continan d alimente bogate in fibre si cat mai putine grasimi, si asa vom avea un regim de viata sanatos
0
24-01-2009, ora 00:04
mathly24
Nu este medic/terapeut
mathly24
nu uita ca sunt o victima a acestui sistem de promovare a produselor din acest concern.asa casper ca sa nu mai greseasca si altii. mai bn citim in cartile de religiile, si daca tyinem posturile exact cum scrie in cvarti va asigur ca vom reusi ssa slabim atat cat trebuie.Doamne-ajuta@!!!!!!
si multa sanatate si putere de renuntare la produsele welnes
0
24-01-2009, ora 01:23
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
mathly24, "welnes"se scrie WELLNESS...si asta nu scrie in brosurile herbalife, ci in DICTIONAR.stii sa pronunti dictionar?hai sa incercam.D-I-C-T-I-O-N-A-R.BRAVOOOOOO
apropo de micul dejun, ziceai k sa manance lapte cu cereale.stii cat ar trebui sa mancam la micul dejun k sa ne luam toate proprietatile nutritive de care avem nevoie la o masa.???2 castroane pline cu fructe si legume proaspete.alimente bogate in proteine, fibre, antioxidanti...crezi k daca bei lapte si cereale ne luam vitaminele care le luam dintr-o rosie sau un grapefruit?lasa-ma putin sa ma gandesc.:-?nu cred...mergeti si voi la un nutritionist si intrebati-l nu ce sa mancati dimineata ci elementele nutritive care ar trebui sa existe la aceasta masa si o sa vedeti k e imposibil din alimentatia moderna sa ne mai luam atatea elemente nutritive cate ne luam odata(pe vremea bunicilor)intrebati-i pe oamenii mai in varsta ce gust au rosiile acum si ce gust aveau odata, pt k banuiesc k voi nu stiti de vorbiti cu atata siguranta de alimentatia noastra.Nu putem avea nutritie multa cu calorii putine, asta e clar.de aceea herbalife a venit in ajutorul persoanelor care cauta anumite solutii.o masa cu toate elementele nutritive de care avem nevoie la o, masa si cu doar 200 kcal.studiille au demonstrat stiintific ca shakeul nutritiv e cel mai bun inlocuitor de masa din lume si k din pct de vedere nutritiv e cel mai apropiat de laptele matern.
Adaugă un comentariu / răspuns
742 comentarii 1 2 34 ..... 24 25 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.