Herbalife?

742 comentarii 1 2 ..... 202122 ..... 24 25 Înainte ›
0
09-06-2011, ora 03:36
Greierasu
Nu este medic/terapeut
Greierasu
@enemgabriel, total greşit. Da, când o firmă sponsorizează cu bani, ai dreptate. Şi totuşi, nu toate firmele o fac pentru reclamă, multe firme sponsorizează multe lucruri de care nici nu auzim, deci nu pentru reclamă neapărat, şi nici pentru scutirea de la impozit.
Diferenţa la Herbalife este că nu sponsorizează cu niciun leu, sau euro, mă rog, ci cu produse! Intraţi pe site-ul oficial FC Barcelona, FC Schalke 04, LA Galaxy, Spartak Moskova, FC Valencia, RC Strasbourg...etc...sunt zeci de echipe din toată lumea (şi sute de atletţi campioni olimpici, mondiali) sau pe site-ul oficial www.herbalifesports.com şi veţi vedea despre ce sponsorizări este vorba.
Deasemenea, când a fost finala Champions League între Barcelona şi Manchester s-a putut vedea pe TVR 1 şi TVR HD reclama de câteva ori în care se spunea clar că Herbalife este sponsorul oficial în nutriţie al FC Barcelona, FC Valencia...etc. Deci Nutriţional.
Deasemenea în ziarele Pro Sport şi Gazeta Sporturilor, şi în multe alte ziare locale din toată ţara, şi înainte de finală, şi după finală, au apărut pagini întregi cu Leo Messi bând din shake-ul Herbalife, fiind produse pentru campioni.
Deasemenea, pentru cine are ochi, în multe oraşe mari, Herbalife şi LEo Messi apar în bannere ce acoperă 10 etaje de bloc, în care consumă produse Herbalife. Şi pot da n exemple...oricum cine e Gică Contra, aşa rămâne.

Cert e faptul că Herbalife e singura firmă de nutriţie cu care s-au asociat aceste echipe puternice, ele consumă produsele, scrie pe site-ul lor, medicii de la Herbalife sunt şi medicii lor de club, deci nu-i omoară, nu-i otrăveşte, staţi liniştiţi.şi dacă ar fi totul pe bani şi s-ar rezuma la bani...sunt şi alte firme cu mult mai mulţi bani decât Herbalife.de ce nu apare Messi sau Barcelona cu un Cola în mână? Sau cu un McDonald.sau cu o bere...că Heineken e sponsor principal UEFA Champions League.de ce nu e sponsor nutriţional, iar echipele să se mândrească că consumă aşa produse?
O fac cu Herbalife, pentru că la valoarea lor nu-şi permit să consume şi să-şi asocieze imaginea decât cu produse de valoare, de top. Ei nu au zeci de discuţii şi prejudecăţi legate de calitatea produselor.

Pentru alinna21, Herbalife o să sponsorizeze şi în România sportivi, cu siguranţă, însă intervin 2 probleme logice: 1.Îşi asociază numele şi sponsorizează echipe de talie mondială...ceea ce noi nu prea avem.şi 2. În Spania, SUA, Germania, Italia, etc. e cam ruşinos să vorbeşti de rău Herbalife. Te cam faci de cacao, se uită lumea la tine ciudat dându-ţi de înţeles că nu ştii ce spui dacă aberezi despre Herbalife. Noi suntem încă un pic în urmă cu mentalitatea, cu educaţia, şi luptăm să aducem compania la adevărata valoare în ochii oamenilor, aşa cum e în occident.
La noi încă lumea asociază Herbalife cu slăbirea, nu cu o nutriţie sănătoasă prin care obţii şi slăbire, şi un stil de viaţă sănătos, corect, prin care dispar multe alte afecţiuni şi probleme pe care le aduce surplusul de greutate. Iar dacă renunţi la stilul de viaţă sănătos şi te întorci la slănină şi grăsimi de 5 ori pe zi, revii la probleme grave de sănătate. Şi dai vina pe Herbalife, nu pe capcanele gustului nenorocit şi a prafurilor gen monoglutamat de sodiu, etc. ce se pun în alimente să creeze dependenţa de gust...
Nu contează. În câţiva ani o să caute românii singuri Herbalife. Sună foarte ciudat. Ori ziceţi că sunt tâmpit, prost, nebun, drogat, ori pur şi simplu râdeţi puţin superiori. No problem.
Aici trăiesc, în Românica, sper să trăiţi şi voi mulţi ani de acum încolo, şi vom mai vedea!
0
18-06-2011, ora 20:56
ealexa
Nu este medic/terapeut
ealexa
Sunt consumator, de 2 saptamani. Tinta mea este sa slabesc 15 kg. Am o inaltime de 1.64m si 70 kg.

In 2 saptamani am slabit: 0 grame. In schimb, in urma masuratorilor, consultantul meu mi-a spus ca am scazut in centimetrii in anumite portiuni ale corpului...

Produsele pe care le consum sunt: shake (dimineata si seara) + cell - u - loss + cell activator + multivitamine.

Nu m-am abatut de la program, am renuntat de tot la dulciuri si rontzaieli.

Sper sa nu fiu dezamagita si sa nu am probleme de sanatate dupa ce nu le voi mai consuma, ptr ca nu ma vad consumand aceste produse toata viata.

Lucrez la birou, aproximativ 11h/zi, Nu aveam timp de sport, insa de luni imi voi face.

Sper sa nu fie o gargara tot ceea mi-a spus in legatura cu reglarea metabolismului stuff...

Intrebarile mele sunt:
1. E ok ca nu am slabit chiar daca am respectat ceea ce mi s-a spus?
2. Aceste pastile afecteaza ficatul?
3. Sfaturi?
0
19-06-2011, ora 09:05
enemgabriel
Nu este medic/terapeut
enemgabriel
Am sa-ti raspund eu, desi nu sunt"consultant" herbalife.
Cauza care poate conduce la rezultatele pe care le-ai obtinut, sau cauzele sunt:obiceiurile alimentare gresite, lipsa sportului, boli ale sistemului endocrin.
Din moment ce "ai scazut in centimetri" era normal sa fii scazut si in kg, oare de ce trebuie sa-ti spuna cineva ca ai scazut in cm?
Spui ca ai renuntat la dulciuri si rontaieli, doar la astea ai renuntat?
Stiind concentratia slaba a produselor herbalife coroborand cu lipsa alimentatiei e posibil sa poata aparea dezechilibre nutritionale si de aici posibil sa apara bolile.
Reglarea metabolismului nu se face doar cu suplimente alimentare.
1.NU.
2.Nu.
3.Mult mai multa miscare, analize endocrinologice si ale sistemului circulator, detoxifierea tubului digestiv si subdigestiv, depriderea unor obiceiuri alimentare sanatoase, in cazul programelor de slabit completarea meselor cu suplimente de calitate si concentratie corecta, eliminarea alimentelor bogate in aditivi alimentari, etc.
0
19-06-2011, ora 14:07
Greierasu
Nu este medic/terapeut
Greierasu
Corect enemgabriel.
Acum...ealexa.nu te poţi aştepta la o slăbire în 2 săptămâni. Când ai început programul de slăbire, ţi-a spus consultantul câte luni va dura programul de slăbire, şi tot atâtea şi cel de menţinere. Până îşi dă drumul organismul şi reacţionează la produse pot trece o săptămână, două, poate chiar o lună.
Deasemenea detoxifierile pot fi puţin incomode, cu stări de rău, greaţă, ameţeli, dureri de cap, vărsături.aici se sperie mulţi şi zic că Herbalife le-a mutat ficatul mai la stânga...:)
Sunt 3 indici în care se măsoară slăbirea, şi nu mereu slăbeşti din toţi odată:
1.pe cântar (care contează cel mai mult pentru client)
2.în centimetri (aici diferenţele pe cântar pot fi de câteva zeci sau sute de grame doar, pentru centimetri slăbiţi din talie...deoarece celulita nu cântăreşte mult. Se rupe acel dezechilibru hidric, Cell-U-Loss are grijă de el, topeşte celulilta, îndepărtează ţesutul adipos..deci slăbeşti în cm, dar pe cântar nu prea se vede)
3.Procentul de grăsimi interioare. (ăla e cel mai important).
Nu poţi să le scazi pe toate astea în 2 săptămâni, aşa că răbdare.

Legat de ficat, s-a dovedit clinic, există şi certificatul analizelor mediacle în acest sens, că în slăbire, de la slăbire, pot apărea la unele persoane probleme la ficat. Este într-un fel normal, se schimbă stilul de viaţă, alimentaţia, ficatul e luat prin surprindere iar organismul suferă câteva luni de modificări până terminăm slăbirea. Totul revine la normal după ce terminăm programul şi continuăm cu un stil de viaţă sănătos, iar ficatul şi organele noastre se vor simţi mult mai fericite şi vor avea de depus o muncă mult mai uşoară să metabolizeze tot ce băgăm în noi (dacă vom continua cu un stil de viaţă sănătos).
Deasemenea e foarte bine că te apuci de mişcare, putem să mâncăm iarbă toată viaţa...fără sport tot bolnavi suntem. Şi deasemenea, putem face 3 ore de sport susţinut, dacă după aia ne aşezăm mai mult de 6 ore la calculator şi nu ne mai mişcăm, e foarte grav! Se anulează tot sportul.
Deci atenţie mare, putem slăbi cu Herbalife, dar nu înseamnă că ne vom simţi bine. Trebuie mişcare, iar Herbalife încurajează mişcarea, sportul, şi de aia se implică aşa mult în sport. Voi nu aţi văzut că există tot felul de pastile minune, fructe fermecate, aduse din locuri secrete, reţete miraculoase, noni, etc, toate promit că te slăbesc fără să faci nici cel mai mic efort. Abureli. Dacă nu faci mişcare şi nu te alimentezi corect, poţi să mănânci orice minune vrei, tot bolnav vei fi. Chiar dacă slăbeşti.
Deci în formă şi supraponderal este mai bine decât greutate corectă şi să nu fii în formă.
Dar desigur, cel mai bine este să fii slab şi în formă!
0
19-06-2011, ora 21:16
ealexa
Nu este medic/terapeut
ealexa
Seara buna!

Multumesc amandurora ptr raspunsuri.

Vroiam doar sa verific ceea ce credeam si ceea ce mi s-a spus.

Va dati seama ca am fost fericita cand am vazut ca am scazut in cm. Adica, macar e un inceput.

enemgabriel: Din moment ce "ai scazut in centimetri" era normal sa fii scazut si in kg, oare de ce trebuie sa-ti spuna cineva ca ai scazut in cm? - am vazut cu ochii mei, nu doar mi s-a spus; se simte si la haine.

Consultantul nu mi-a spus cat va dura programul, insa banuiesc ca va dura pana obtin rezultatele pe care le doresc, apoi un program de mentinere.

Oricum, daca tot m-am apucat, o sa vad ce o sa se intample, o sa mai scriu pe aici din cand in cand.

Eu acum 5-6 ani am avut hepatita de tip A - cea virala. Se spune ca dupa ce se trateaza nu mai ramai cu sensibilitati dar... D'eh... Cate nu se spun.Din cauza asta am intrebat daca afecteaza in mod direct ficatul.

Sper sa nu fiu printre cazurile nefericite care sfarsesc prin a injura aceasta firma ci din contra...

Bear hug! :)
0
20-06-2011, ora 11:50
18 iunie
Nu este medic/terapeut
18 iunie
Buna ziua

Eu nu am sa-mi scriu parerea despre produsele Herbalife pt ca nu le folosesc, ci am sa spun cateva pareri despre prezentarea Herbalife din Cluj Napoca din 18 iunie, unde a fost invitat un doctor din Israel, care a avut o prezentare interesanta. Dupa terminarea discursului sau, care a tinut aprox o ora, a urmat o prezentare care nu pot sa o numesc decat ca fiind OBOSITOARE. Au un stil cei din aceasta organizatie sa devina penibili cum nu am vazut niciodata, decat am auzit in adunarile de pocaiti. Ca ce chestie sa fac cunostinta cu 5 pers din sala??? Ca ce chestie sa masez persoana de langa mine?? care in cazul meu, era total straina.Nu intelegeam scopul acestor lucruri, la care oricum nu am luat parte, doar ma minunam. Au un stil de a lungi un subiect si de a te obliga sa te ridici in picioare, sa aplauzi la orice nimic. O prezentare trebuie sa fie interesanta, sa te faca atent la ce se intampla, sa te incante, nu sa te oboseasca si sa iti doresti sa pleci cat mai repede. Iar tombola de sfarsit..o organizare mai proasta nu se putea. Am inteles ca trebuia sa fie prezentat fiecare produs in parte, dar nu intelegeam de ce se spunea sa aplaudam la fiecare cuvant spus:)))))))))) Asa istruire de personal, mai rar intr-o organizatie, plus ca isi spuneau fiecare salariile umflate, care defapt lucreaza la negru, s-au scris atatea despre nr de persoane care lucram la negru. In concluzie, mai informati-va cum sa faceti o asemenea prezentare, pt ca sa obositi publicul cu 3 h de aplauze, jocuri stupide, nu este o solutie sa va castigati spectatori.
0
21-06-2011, ora 23:30
ealexa
Nu este medic/terapeut
ealexa
Buna seara.

Avand in vedere ca orgamismul meu a raspuns negativ administrarii acestor produse de ACUM, renunt la orice produse de slabit si reglat metabolismul.

Feriti-va de pastile de slabit - in general. Sport si mancare sanatoasa. Astea sunt cheile succesului. Sunt mai lente, dar nu va distrug organismul in timp. Acum m-am convins de asta.

Detalii in privat, nu vreau sa mi se reproseze ca fac reclama negativa sau mai stiu eu ce avioane.
0
22-06-2011, ora 09:00
enemgabriel
Nu este medic/terapeut
enemgabriel
Cum a raspuns negativ, poti sa ne dai mai multe detalii?
Sugestia aceasta trebuia s-o urmezi inainte de a te ingrasa.
Sport?din ce in ce mai putina lume apeleaza la miscare.
alimentatie sanatoasa?nu prea ai cum.
Nu e vorba de reclama negativa, trebuie doar sa demonstrezi cu analize ceea ce ti s-a intamplat, pana la urma adevarul trebuie sa primeze.
A, sa nu uit, cum putem sustine un efort fizic fara o alimentatie adecvata?prin alimentatie niccum, suplimentele alimentare sunt solutia, care suplimente?cele de calitate.
0
22-06-2011, ora 14:57
Greierasu
Nu este medic/terapeut
Greierasu
Cu cât e mai toxifiat organismul, celula, cu atât mai grea, mai cruntă e detoxifierea. Stările negative de care vorbeai probabil fac parte din detoxifierea ta. Alte reacţii adverse GARANTAT nu au produsele Herbalife. La niciun corp, organism din lume. Cine are puterea să treacă peste aceste stări, va reuşi să slăbească, să se simtă bine, şi să facă curăţenie în organism. Cine nu face curăţenie...e nasol. Imaginaţi-vă într-o încăpere dacă nu faci niciodată curat timp de 20, 30, 40, 50 sau câţi ani aveţi voi, ce se întâmplă? Cum arată acel loc? Mai ales că 70-80 % din ce mâncăm şi băgăm în noi de la supermarket sunt gunoaie.
Sunt deacord că pastilele de slăbit nu fac bine, şi nu le recomand nici eu.
Dar Herbalife nu are pastile de slăbit, sunt suplimenţi alimentari, vitamine, fibre, proteine.iar dacă la astea organismul răspunde negativ...atunci ai o mare problemă. Un organism sănătos se simte minunat la administrarea de astfel de nutrienţi.
Oricum, îmi pare rău de ce ai păţit, eu personal îţi sugerez totuşi să mergi la medic cu produsele, şi sub supravegherea lui să continui detoxifierea, vei fi muuult mai ok după. Dar asta depinde şi de puterea de convingere şi experienţa consultantului tău.
0
22-06-2011, ora 16:01
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
ealexa, ceea ce vrei tu sa faci nu este usor.Ai facut o alegere inteleapta cand ai inceput programul cu Herbalife.
Gresesti daca te opresti.Greierasu are mare dreptate.Daca detoxifierea este neplacuta, inseamna ca ai mare nevoie de aceste produse si inseamna ca programul functioneaza. Si eu am trecut prin acelasi lucru, dar am continuat, desi nu credeam ca nu voi ajunge la medic.Sufeream de constipatie si efectele ei de 28 de ani, de la prima nastere. Aveam dureri groaznice dar imi era frica de operatie.In prima luna de consum a produselor Herbalife am crezut ca nu mai scap de cutit. Am continuat programul, am schimbat laptele cu lapte de soia, cu iaurt, suc natural, am baut din ce in ce mai multa apa.am slabit in prima luna 5 kg, in a doua 4kg, in a treia 3kg...problemele s-au atenuat treptat...Astazi dupa 4 ani sunt o femeie fara probleme de sanatate...Stii, un organism hranit sanatos are capacitatea de autovindecare.Asta s-a intamplat cu mine.Problemele au ramas o amintire, am inteles ca aceste suplimente ma vor ajuta, asa ca la 53 de ani sunt mandra de starea mea de sanatate...Desi intotdeauna am fost un om cumpatat, numai cu alimentatia obisnuita nu reuseam sa fiu in forma maxima. Nu stiu ce varsta ai, dar cu cat incepi mai devreme sa faci schimbari sanatoase, cu atat mai bine va fii pentru tine. Eu am incredere in compania Herbalife, am incredere in produse, le recomand cu dragoste tuturor celor pe care i-as putea ajuta. Este alegerea ta ce vei face ! Iti doresc tot binele din lume !
0
23-06-2011, ora 08:45
alinna21
Nu este medic/terapeut
alinna21
pentru greierasu: banuiesc ca esti consultant denutritie la herbalife. am o intrebare pentru tine: celor bolnavi de cancer ce program le recomanzi? multumesc pentru raspuns. cat despre faptul ca te-ai face de cacao daca ai vorbi de rau herbalife in occident, te contrazic, sunt multi care nu au auzit de aceasta companie si sincer cei pa care-i cunosc eu nu dau doi bani pe ea, insa, asta este parerea lor. multumesc din nou pentru raspuns
0
23-06-2011, ora 09:49
andreea37
Nu este medic/terapeut
andreea37
@ealexa. Bine ca te-ai oprit! Nu face prostia sa continui, doar daca nu vrei sa scoti toata viata 1000 RON/luna din buzunar sa dai pe prafuri. Cu cat consumi mai mult timp, in momentul in care te opresti efectele sunt cu atat mai negative. Daa ai probleme mari cu greutatea si cu detoxifierea mai bine mergi la un nutrititonist si/sau fa cateva sedinte de colonhidroterapie. Eu nu cunosc nicio persoana care sa vorbeasca de efectele pozitive ale HBL, inafara de distribuitorii care vor sa vanda.
0
23-06-2011, ora 11:04
Greierasu
Nu este medic/terapeut
Greierasu
@alinna21: da, sunt Distribuitor Herbalife.
Referitor la cei care suferă de o anumită boală, indiferent care ar fi ea, specific că produsele Herbalife nu sunt medicamente, nu tratează boli, nu vindecă. Faptul că sunt hrană sănătoasă, faptul că dai organismului ceva bun, sănătos, cu mulţi nutrienţi, vitamine, calciu şi alte minerale, proteine, fibre, etc atunci organismul, deci noi, ne simţim mai bine. Iar organismul dacă are tot ce-i trebuie are şi capacitatea, puterea de a se vindeca alături de tratamentele de la doctori speciale pentru boala respectivă, sau, în unele cazuri, chiar capacitate de autovindecare, de regenerare. Deci indiferent de boală, cancer sau altceva, acea persoană va trebui să facă o evaluare la un consultant, iar în funcţie de problemele organismului respectiv, i se recomandă un program de nutriţie care o să-l ajute.
Referitor la Herbalife în occident, da, ai dreptate, sunt mulţi care nu au auzit, e normal, dar acele persoane dacă nu au auzit de Herbalife, înseamnă cu nici nu pot exprima o părere corectă. Iar cei pe care-i cunoşti şi nu dau 2 bani pe ea, dacă sunt tot români, e normal, e vb de mentalitate. Dacă nu sunt români, depinde în ce medii trăiesc şi în ce ţară. Vreau să spun că Anglia, Austria, Germania, Spania, Suedia, Danemarca, Norvegia, Islanda, etc.sunt ţări în care nu e nimeni care nu a auzit de Herbalife. Toate aceste ţări au multe echipe, mulţi sportivi campioni sponsorizaţi nutriţional de Herbalife, astfel lumea are încredere în produse. Ei au medici de valoare din ţările lor care lucrează la Herbalife, promovează produse, dezvoltă produse. Dr. Louis Ignarro, laureat al premiului Nobel în medicină, top of the top în medicină, mai mult nu ai ce să obţii, poţi găsi multe despre geniul lui în Enciclopedia Britanică.nu prea ai cum să-l contrazici cu argumente de 2 lei, cum vine andreea37 sub tine şi o face. Ia gândeşte-te...de exemplu în Spania, FC Barcelona şi FC Valencia mănâncă produsele Herbalife. Ca şi cum în România Steaua şi Dinamo ar face-o. Ar fi un plus de încredere în produse? Numai că nu se compară valoarea echipelor.de aia Herbalife nici nu se complică să sponsorizeze în România deocamdată..

@ealexa37 am mai întrebat mai sus pe cineva, poate tot pe tine, nu mai ştiu: ce pregătire, ce specializare ai ca să te cred? Sau ca să te creadă cineva? Chiar fără răutate întreb, dacă ştii ceva ce noi nu ştim, deţii studii, cercetări, teste clinice care să susţină ceea ce afirmi, sau măcar o diplomă în domeniu, atunci se schimbă foaia, discutăm la un alt nivel. Sau mai bine zis are rost să fii băgat/ă în seamă cu părerile tale. Dar dacă scrii zvonuri, poveşti.îmi pare rău.
Dacă nu cunoşti nicio persoană să vorbească de efectele Herbalife, nu înseamnă că nu există. Ai vrea să cunoşti totul, eşti un mic buric al universului? Când nu cunoşti, nu ştii.înseamnă că eşti..nu că nu există.
0
23-06-2011, ora 13:19
alinna21
Nu este medic/terapeut
alinna21
stiu ca nu sunt medicamente si nici tratamente miraculoase, este vorba de nutritie sanatoasa, insa, cei bolnavi de cancer au nevoie de o anumita alimentatie si nutritie. nu au voie sa consume anumite produse din gama herbalife si ar trebui sa stii asta. nu-ti spun eu care sunt acele produse, stii tu mai bine despre ce vorbesc. wow, esti dedicat trup si suflet acestei companii, bravo tie, ma bucur pentru tine. as mai avea o intrebare la tine: daca ai avea tu un distribuitor si dupa o perioada de timp ar hotara sa nu mai faca afacerea si... dupa o alta perioada de timp i-ar veni ideea sa revina. cum l-ai trata, de exemplu, in perioada in care nu a activat deloc. multumesc frumos
0
23-06-2011, ora 14:52
Greierasu
Nu este medic/terapeut
Greierasu
Da, sunt dedicat trup si suflet, deoarece în primul rând eu mi-am schimbat stilul de viaţă, după ce am slăbit 21 kg mi s-au rezolvat şi multe probleme de sănătate, apoi am ajutat multe alte persoane să obţină un rezultat foarte bun cu produsele, ele sunt mulţumite şi sănătoase acum, medii scoţând multe dintre medicamentele pe care le aveau în tratament înainte de Herbalife.am destulă experientă, cursuri naţionale, internaţionale...am văzut cu ochii mei zeci de mii de oameni ce au obţinut rezultate cu produsele..deci nu poate să vină cineva cu nişte zvonuri aberante să mă facă să-l cred.
A...că nu toţi distribuitorii sunt integri, sau că unii vorbesc şi promit mai mult decât ar trebui, sau alţii sunt la început de drum şi nu dau răspunsuri competente, e altceva. Dar de calitatea produselor nu prea are ce să spună nimeni care e cu capu pe umeri. Doar diletanţii inventează, aberează, din zvonuri, din auzite. Sau din proprie experienţă, dacă nu au avut puterea şi voinţa să treacă peste perioada de detoxifiere, care la unii e lejeră, la alţii ceva mai cruntă. DAR produsele nu mută ficatul, nu măresc inima, nu descompun creierul, nu crează dependenţă, nu... Prin denumire HerbaLife promovează viaţa, plantele, sănătatea. În schimb pe pachetele de ţigări scrie clar ce poate crea, scrie clar de dependenţă, mai sunt şi poze cu cazuri reale ce se poate întâmpla dacă fumezi, iar lumea le consumă cu bună ştiinţă. Nu e un pic paradoxal? Nu sunt cumva schimbate valorile în lumea asta? Gândiţi voi.

Referitor la produsele ce trebuiesc recomandate la persoanele cu cancer, eu nu vreau aici să dau o listă, să fac programe. De aia am zis ca persoana in cauza trebuie sa mearga la o evaluare, poate sunt mai multe produse pe care nu le poate consuma, sau din contra produse de care are nevoie neapărat. Un consultant bun ar merge la oncolog cu acea persoană bolnava sa se consulte asupra programului Herbalife pe care l-ar putea consuma clientul.

Referitor la ultima întrebare, din câte îmi dau seama e un caz al tău personal. Da, oamenii vin, pleacă se reîntorc, iar pleacă.e un proces firesc. E normal. Nicăieri nu stă nimeni veşnic. Cum oamenii pleacă şi de la alte locuri de muncă, la fel pot pleca şi din Herbalife. Este dreptul lor, şi e tot dreptul lor să se si intoarca inapoi.
Sponsorul/indrumătorul lui trebuie să fie fericit şi bucuros pentru el în orice situaţie. MLM înseamnă relaţii, prietenie, incredere. Cine lucrează doar din interes financiar, acela nu va rezista. Mai ales în Herbalife. Şi dacă ai fost distribuitor, ştii foarte bine asta. Deci eu aş primi orice persoană cu braţele deschise înapoi, şi aş rămâne prieten sau în foarte bune relaţii pe vecie cu el, chiar dacă nu s-ar mai întoarce înapoi. Eu nu mă înţeleg bine şi sunt prieten doar cu distribuitorii Herbalife. Sau doar cu echipa mea. Oamenii trebuie să lucreze şi în alte locuri..dacă ar fi toţi distribuitori Herbalife...ce-ar mai fi? ;)
0
23-06-2011, ora 15:40
cristina_sarov
Nu este medic/terapeut
cristina_sarov
buna ziua!si eu sunt consultant herbalife si urmez un programde mentinere.m-am hotarat foarte greu pt ca si eu am fost destul de sceptica in privinta produselor.sotul meu a intrat in herbalife eu nu am fost de acord si dupa luni bune(timp in care m-am informat mai mult de HB), m-am hotarat sa incep si eu activitate el nu are nici timpul necesar sa se ocupe.in cea ce priveste programul meu inca nu ma pot pronunta pt ca sunt la inceput.mai intai am consumat doar shake cateva luni dupa care am ineceput un program pt ca nu reuseam sa imi mentin greutatea oscilam de la o saptamana la alta intre 54 si 56 de kg.sper sa fie bine.cu toate ca inca am senzatie de foame mai mereu si alte simptome mai putin bune.dar am zis ca este normal din cauza detoxifierii si se elimina toxinele iar de acolo provin reactiil.mi-ar place sa mai vb cu cineva in privat care isi desfasoara activiattea in HB.asta daca se poate, pt ca as vrea sa pun cateva intrebari.
0
23-06-2011, ora 20:02
ealexa
Nu este medic/terapeut
ealexa
Am 23 ani, neimpliniti.

Greierasu a scris:
@ealexa37 am mai întrebat mai sus pe cineva, poate tot pe tine, nu mai ştiu: ce pregătire, ce specializare ai ca să te cred? Sau ca să te creadă cineva? Chiar fără răutate întreb, dacă ştii ceva ce noi nu ştim, deţii studii, cercetări, teste clinice care să susţină ceea ce afirmi, sau măcar o diplomă în domeniu, atunci se schimbă foaia, discutăm la un alt nivel. Sau mai bine zis are rost să fii băgat/ă în seamă cu părerile tale. Dar dacă scrii zvonuri, poveşti.îmi pare rău.
Dacă nu cunoşti nicio persoană să vorbească de efectele Herbalife, nu înseamnă că nu există. Ai vrea să cunoşti totul, eşti un mic buric al universului? Când nu cunoşti, nu ştii.înseamnă că eşti..nu că nu există.

Nu stiu daca mi te-ai adresat mie sau andreei37. Tind sa cred ca nu mie, ptr ca nu prea ar avea legatura cu ce am scris...

@emagabriel :
"Cum a raspuns negativ, poti sa ne dai mai multe detalii?
Sugestia aceasta trebuia s-o urmezi inainte de a te ingrasa.
Sport?din ce in ce mai putina lume apeleaza la miscare.
alimentatie sanatoasa?nu prea ai cum.
Nu e vorba de reclama negativa, trebuie doar sa demonstrezi cu analize ceea ce ti s-a intamplat, pana la urma adevarul trebuie sa primeze.
A, sa nu uit, cum putem sustine un efort fizic fara o alimentatie adecvata?prin alimentatie niccum, suplimentele alimentare sunt solutia, care suplimente?cele de calitate. "

Am fost ok numai ca dupa aprox 1 saptamana de consum am inceput sa am tulburari digestive, mai detaliat prefer sa nu scriu ptr ca este personal. Poate ca nu e ceva grav, saptamana viitoare imi fac analizele, dar poate ca este si un semn ca sistemul meu digestiv nu agreeaza ce mishuna prin el.

Ce sugestie? M-am ingrasat deoarece din cauza unei banale raceli la burta am nimerit pe mainile cui nu trebuia si mi-a gresit medicamentatia, ceea ce a dus la ingrasarea mea cu 15 kg in 2 luni + o explozie de acnee de care am scapat dupa 6 luni de tratament - nu mai intru in detalii.

Sport, da, o sa apelez, o sa imi fac timp.

Alimentatie sanatoasa - pe cat posibil, mai bine asa decat pastile.
Nu vreau sa demonstrez nimic nimanui, spun doar ca mie nu mi-au facut bine, invocand libertatea de exprimare si dreptul la opinie...
Si clar, fara o alimentatie adecvata, nu se poate sustine un efort fizic.

@Andreea37 : Asa este, ai dreptate, urmatorul pas: un nutritionist.

Bafta celor ce consuma, sper sa aiba ei rezultatele pe care le asteapta.
Iar celor care nu consuma sau s-au lasat: niciodata nu e prea tarziu sa o iei usor, pe cale naturala.
0
23-06-2011, ora 20:38
Greierasu
Nu este medic/terapeut
Greierasu
@ealexa, da, îmi cer scuze, am amestecat/confundat/încurcat numele, ce am scris era pentru andreea37.
Noi, consultanţii Herbalife, nu suntem nutriţionişti. Suntem distribuitori Herbalife, adică recomandăm nişte produse elaborate, testate, garantate de nutriţionişti, medici, ministere, etc. Că deprindem pe parcurs cunoştinţe despre nutriţie, este partea a doua. Astea vin din experienţa de-a lungul timpului, din dorinţa fiecăruia de a se informa şi a şti cât mai mult, etc. Însă MARE ATENÈšIE, ai zis că vrei să mergi la nutriţionist, e foarte greu să găseşti în România un nutriţionist adevărat! În facultatea de medicină din România nu există ore de specializare în nutriţie, iar secţii de specializare pe nutriţie au apărut deabia de curând! Nu mai vorbesc de tehnica şi dotarea facultăţilor, de aparatura cu care pot ei extrage şi cerceta molecula unei zmeure sau a unei căpşuni pentru a vedea ce e bun şi ce nu din ea. Aşa să te ghidezi după cărţi scrise de persoane la vârsta a treia care nu mai au ce face şi se cred mari nutriţionişti, nu e tocmai ok. Şi la tv apar zilnic la diferite emisiuni tot felul de diletanţi, zic şi lucruri bune, dar nu tot timpul şi nu au acreditarea necesară pentru a le spune.ei transmit mai departe ce au auzit şi ei în altă parte...şi tot aşa.
E foarte recomandat să o iei uşor, pe cale naturală, cum ai zis. Sau măcar să încerci. Dacă reuşeşti, să ne spui şi nouă ce mănânci natural. ;)

@cristina_sarov, cu siguranţă dacă eşti în Herbalife, ai şi un îndrumător. Cu el ar trebui să discuţi absolut toate problemele, întrebările şi nedumeririle pe care le ai. Iar dacă el nu va şti să-ţi răspundă, la rândul lui are un îndrumător cu şi mai multă experienţă, şi tot aşa. Nu e corect şi recomandat cineva să te măsoare, să aive grijă de tine, de rezultatul tău, iar altcineva să-ţi dea sfaturi şi lămuriri pe net, în privat. Succes în continuare, respectă strict programul, şi o să treacă deranjamentele şi stările de foame!
0
24-06-2011, ora 00:28
cristina_sarov
Nu este medic/terapeut
cristina_sarov
greierasu eu vroiam sa intreb altceva legat de Hb in privat nu legat de programul meu.am un sponsor foarte bun si care ma sprijina in tot cea ce fac.
0
24-06-2011, ora 08:01
alinna21
Nu este medic/terapeut
alinna21
multumesc pentru raspuns. suna frumos acest raspuns "Un consultant bun ar merge la oncolog cu acea persoană bolnava sa se consulte asupra programului Herbalife pe care l-ar putea consuma clientul. " insa prea frumos ca sa fie adevarat. poate asa esti tu, eu pana acum nu am intalnit un consultant herbalife care sa faca asa ceva, sincer. nu contest si nu am sa contest niciodata calitatea produsele, sunt foarte bune dar... in privinta afacerii am ceva rezerve, sincer. poate tu esti exceptia de la regula, cei pe care i-am intalnit eu nu sunt asa cum zici tu ca esti, sunt total diferiti. daca nu mai faci afacerea esti tratat ca oaia neagra a familiei, nici macar nu te mai saluta (probabil ca nu merita efortul sa te respecti pe tine, nu zic sa-i respecti pe altii, din punctul lor de vedere). oricum, pari a fi un om deosebit si-ti urez mult succes in ceea ce faci si-ti doresc sa ai parte de tot ceea ce-ti doresti. multumesc inca odata. o zi excelenta cu mari realizari
0
24-06-2011, ora 12:52
cristina_sarov
Nu este medic/terapeut
cristina_sarov
alinna 21 scuze ca intervin dar fac asta pt ca eu sunt consultant Hb si sa sti ca mi-a trebuit ceva vreme ca sa intru in aceasta afacere.cateva luni bune timp in care ma duceam cand si cand la birou dar iti spun sincer ca nimeni nu ma ocolit sau sa imi vb urat ca nu fac ca ei sa intru in paine zis asa.cand am vrut eu sa intru in afacere am fost binevenita si toti din birou se poarta foarte frumos si imi dau sfaturi si cel mai desea mi se spune ca cel mai important lucru in afacere ca sa iti mearga si sa fie bien trebuie sa te comporti frumos cu clientii care ti faci si sa ia grija de ei pt ca asa cum te comporti asa ii ai.in primul rand cand intri in afcerea Hb toata lumea te sfatuieset ca inante sa te gandesti sa faci bani sa te gandesti ca te schimbi pt ca o sa ai de a face cu oamneii cu care trebuie sa sti cum sa ii pastrezi ca, clineti nu ca o sa castigi bani daca iti devin clienti.
0
25-06-2011, ora 14:43
Anca2012
Nu este medic/terapeut
Anca2012
Nu vreau sa intervin in cearta deja creata. Vreau doar sa va spun ceea ce ma convinge pe mine: cunosc o familie care consuma de mai mult de 13ani produsele herbalife; copiii lor consuma de aproximativ 8-10 ani.
Cred ca daca intr-adevar se intampla ceva cu cei care consuma, acestia ar fi fost oamenii cei mai vizati de ingrasare si nu stiu ce boli grave de stomac si ce se mai spune. Si personal ma las greu influentata, dar atunci cand e vorba de cineva care se simte rau dupa o luna si cineva care se simte excelent de 13 ani...aleg sa cred in ultima varianta.
0
27-06-2011, ora 11:28
alinna21
Nu este medic/terapeut
alinna21
draga mea, cristina_sarov, inseamna ca ai nimerita in alta afacere sau in alt mlm sau... intr-o echipa foarte buna din moment ce nu ti se cere socoteala si nu ti se impune ce sa faci. ma bucur pt sfaturile bune pe care le primesti, esti una din 10 care este ffff multimita si fericita in aceasta afacere. sincer, pt mine nu este chiar asa de simplu dar sa nu intram in amanunte si nu dramatizam, eu am pus o simpla intrebare nu vreau sa dezvolt un subiect care dupa parerea mea are multe raspunsuri si in acelasi timp continua cu multe intrebari. asa cum am spus si intr-un raspuns anterior, nu contest calitatea produselor, sunt excelente si merita sa le consumi. mult succes si tie in afacere. o zi excelenta
0
27-06-2011, ora 11:45
ioana1234
Nu este medic/terapeut
ioana1234
Buna Ziua.
Dupa ce aseara nu puteam sa dorm ca am baut cafea peste tot pe unde am mers am citi ce s-a scris aici pe forum si m-am decis ca pentru prima oara in viata mea sa impartasesc si eu experienta mea cu Herbalife. Cum sunt o persoana care s-a luptat cu kg toata viata mea aproximativ am luat si iau si aceste produse, ca doar omul le incearca pe toate. Toata problema mea a inceput la varsta de 9 ani cand parintii mei m-au trimis in America la niste prieteni. Asta se intampla la inceputul anilor '90 iar cum la noi dupa Revolutie era dezastru cand am ajuns acolo eram in Rai. Prietenii nostrii mi-au dat de mancare pana m-am saturat dar numai junk food ca sa nu vin acasa si sa le zic la ai mei ca muream de foame si si pt. ca la ei asta se mananca. dupa 3 luni cantaream 55 de kg tinand cont ca eram un copil normal inainte de a pleca si aveam mai multe probleme de sanatate. Metabolismul mi s-a schimbat si de acolo problemele. Am incercat toate dietele posibile si da, slabeam dar ma ingrasam la loc, nu dublu ca mai aveam si eu grija dar oricum puneam tot la loc. In 2008 nici nu stiu cum am aflat de ele dar cert este ca am incercat pt. 2 luni ca atat imi calculasem ca trebuie sa tin programul. Mie mi-a fost bine, nu am avut dureri de cap, de stomac, etc. Poate corpul meu le-a tolerat ok, cert este ca slabeam cam un kg pe saptamana si ma "ingustam" asta de la cm pierduti. Am slabit asa: De la 65 de kg am ajuns la 58, la gat slabisem 1 cm, brat 2 cm, bust 5 cm( de sotul meu era disperat :), talie 5 cm, burta 7 cm, solduri 7 cm coapse 5 cm, ca ma masuram in fiecare saptamana si transmiteam celui care ma urmarea reusitele mele si asta fara sport ca nu excelez in domeniul asta.Sunt o persoana sedentara caruia nu-i place sa alerge si imi era prea lene sa merg la sala. Am fost extaziata, fericita etc. Nu-mi incapeam in piele de fericita. Ma simteam bine! Binenteles ca nu am terminat bine programul si mi s-a oferit sansa sa merg in Grecia la mare. Binenteles ca fiind mai multi prieteni nu m-am putut abtine de la anumite placeri si cand am venit inapoi eram cu 2 sau 3 kg mai grasa. Recunosc, am mancat si am dat cu batul in balta dar asta este ce sa mai fac, totul pt. distractie! :))) In 3 ani am reusit sa ma mantin cat de cat ajungand la 65 de kg. Am ajuns aici pt. ca sotul meu mananca si nu se ingrasa iar seara cand ajungea acasa de la lucru avea masa principala iar eu luam doar " 2 furculite" ca doar nu ma ingras de la atat. Si uite asa le-am lus la loc si cu 2 in plus, pt. ca revenisem la obiceiurile mele de dinainte si recunosc asta. De curand am avut o experienta tragica. Am dorit sa fim parinti si am ramas insarcinata destul de repede, din prima sa zic asa. Totul a fost bine, analize, ecografii etc pana la 8 luni cand mergand la control medicul mi-a zis ca inimioara bebelusei mele s-a oprit! A fost un soc si a trbuit sa nasc asa. Este groaznic si traumatizant mai ales ca nu exista nici o explicatie de ce. Eram revoltata dar si cu un surplus de 30 de kg in 8 luni. Am ajuns de la 65 kg la 95!!! Groaznic si pentru corp si mai ales pentru psihic. Daca fetita mea se nastea sanatoasa nu ma mai interesa dar asa am ramas si fara ea si cu kg in plus. Am apelat din nou la Herbalife deoarece sunt prea multe kg de dat jos, iar medicul mi-a spus ca dupa 4 luni pot sa incep sa raman insarcinata din nou (NU MA DAU BATUTA) si trebuie sa slabesc ca sa pot sa o iau de la capat!De data asta o sa merg si la sala deoarece mi s-a lasat si pielea putin pe burta si oricum dupa o sarcina corpul se schimba. Daca ajungi in situatia mea esti disperat, si eu sunt tanara, nu am ajuns la 30 de ani. Iau de 10 zile produse Herbalife din nou si pana azi am slabit 3 kg 700 si deja am pierdut cate 3 cm de pe burta, solduri, bust si 2 de pe coapse. Dupa nastere am slabit vreo 8 kg si am pornit programul de la 86, 7 kg si acum am ajuns la 83. Este o reusit si ma ajuta la psihic foarte mult pt. ca fizic te recuperezi destul de repede dupa nastere normala dar la psihic mai am de lucrat. Pt. mine faptul ca slabesc imi face bine, ca la toata lumea de altfel. Vreau sa tin 4 - 5 luni programul sa ajung la greutatea de dinainte de a ramane insarcinata sa o pot lua de la capat. Nu vreau sa mai zic ca am ramas cu vergeturi si alte cele dupa sarcina. Pe mine ma multumesc, la mine au avut si au efect in continuare, ma simt bine si nu mi-e foame. Eu zic ca aici tine de organismul fiecaruia. Ce mie imi face bine, altuia nu-i face!Sunt convinsa ca dupa ce nu mai iau Herbalife si raman iar insarcinata o sa ma ingras la loc, asta din cauza mancarii pt. ca nu poti sa nu te ingrasi daca revii la obiceiurile tale de dinainte si eu recunosc ca am facut-o. Eu sper ca experienta mea cu aceste produse sa ajute pe cei care vor sa incerce si nu-i condamn pe cei care sunt sceptici pt ca nimeni nu trebuie judecat pt felul cum gandeste. Fiecare isi cunoaste organismul, ce e bun si ce nu e bun. Normal ca a manca sanatos este cel mai bine, dar oricum nu stiu daca pe piata mai exista produse fara E-uri(eu nu ma uit pe etichete ca mi se face rau de ce vad) si nici nu am timp din cauza serviciului sa-mi gatesc tot timpul.
Acum va las si sper sa fi ajutat pe cineva cu experienta mea iar cei care nu sunt de acord cu aceste produse sper sa acepte si faptul ca unora le-au facut bine, dintr-un motiv sau altul. Fiecare stie ce reusite sau ce traume a avut in viata sa si nimeni nu are dreptul sa judece pe nimeni!
Va doresc o zi buna tuturor!
0
28-06-2011, ora 07:30
adonis2756
Nu este medic/terapeut
adonis2756
delfina, eu sunt consumator de produse herbalife, nu ma plateste nimeni din herbalife si totusi nu stiu de ce esti asa pornita pe aceste produse si mai ales cit de exact descrii ce rau pot face aceste produse, de ca si cum ai monitorizat toate rezultatele negative din toata lumea, parca prea suna a scenariu fabricat ! apropo, tu ce produse recomanzi, ca sa stim ce vrei sa vinzi !? eu ma simt excelent consumand aceste produse, mi-au schimbat viata 180 de grade, sunt cu mai mult chef de viata, am slabit 8 kg. ma imbrac cu alte haine, cand ies pe strada sunt mandru de cum arat !, si am de gand sa consum toata viata !
dupa ce slabesti nu mai trebuie sa consumi aceeasi cantitate pentru mentinere, si apoi acel shake dimineata, la un simplu calcul costa doar 5 ron. convenabil nu ?.
cine nu a consumat le recomand cu toata increderea pe mine m-a ajutat !
0
28-07-2011, ora 00:20
natural100
Nu este medic/terapeut
natural100
Se vorbeste mult de efecte si rezultate.. si impresii proprii. Rog un distribuitor sa listeze ce contine 100 de grame de prafuri naturale:
Un exemplu:

100 grame praf=
50 gr faina de ovaz
30 fructe
10 gr. zahr
10 gr sare


Dupa ce avem igredientele putem analiza si daca costul e corect si mai ales ce componente sunt benefice.

Daca reteta nu este disponila consider ca produsul respectiv trebuie interzis si cei care cumpara risca sa cumpere un produs care poate face mai mult rau decat bine.
0
28-07-2011, ora 09:40
Greierasu
Nu este medic/terapeut
Greierasu
Măi natural100, văd că te interesează mult produsele Herbalife.de ce nu le încerci, şi apoi te vei convinge dacă-s bune sau nu?
De unde vrei să ştim reţeta shakeului? Dacă s-ar şti, ar mai face şi alţii acest minunat shake, dar Herbalife investeşte milioane de euro să dezvolte produse, tehnologii, reţete şi produse unice, şi noi să le scriem aici? Asta e treaba zecilor de medici ce lucrează la aceste produse.dacă te înscrii în Herbalife ai ocazia să înveţi de la aceşti medici, ai ocazia să vorbeşti cu un medic de premiu Nobel şi să-l întrebi personal ce conţine acest Shake. Presupun că la compoziţia lui te referi, pentru că Herbalife are peste 100 de produse.deci îţi va lua ceva timp să studiezi ingredientele la toate...
Dar aşa, ca chestie, te întreb, şi răspunde sincer: tu tot ce ai băgat în gură toată viaţa, şi ce ai mâncat, ai studiat ingredienţii, cantităţile, ai cerut reţetele de la fabrica care producea produsul? Èši s-a dat aşa ceva? Ştii exact de la a la z ce conţine un biscuite, o bomboană, o ciocolată, o pâine, un salam, un parizer sau alte alimente? Într-adevăr, scrie pe etichetă din ce sunt făcute, cum scrie şi pe cutiile Herbalife. Dar nu scrie cantitatea şi reţeta. Eu dacă-ţi dau ingredientele din Shake-ul Herbalife (54 pe plante) sigur nu vei reuşi toată viaţa să faci din ele acest shake.
Aparatura din laboratoarele şi fabricile Herbalife e cea mai scumpă din lume şi nu dispune de ea oricine. Mai mult, Herbalife e singura firmă din domeniu carte deţine în fabrica din California aparatură Ascend 400 Nuclear Magnetic Resonance, un instrument (foarte mare) ce testează şi extrage ingredienţii din plante, fructe şi legume, în funcţie de identitatea şi puritatea lor la nivel molecular.
Dar deja aceste lucruri depăşesc cu mult lucrurile simple care trebuiesc urmărite la cumpărarea unui produs.
Un lucru e sigur: În România se vinde la momentul actual Herbalife mai mult ca niciodată, ne putem alinia în rândul ţărilor dezvoltate, şi ne bucurăm că în sfârşit oamenii încep să înţeleagă că trebuie să adopte un stil de viaţă sănătos.

Dacă vrei să afli mai multe despre mâncarea viitorului, care e baza, către ce ne îndreptăm şi din ce cauză, urmăreşte filmul Mâncarea Contează (Food Maters) şi poate ai să înţelegi ceva. Dacă nu, asta e. Herbalife nu e pentru oricine. La fel cum nici un Mercedes nu e pentru oricine.

Ce spui tu...că produsul respectiv ar trebui interzis...nu ştiu la care te referi...Herbalife are cum am mai zis peste 100 de produse.se vând în toate ţările din toată lumea dezvoltată, sunt aprobate, cercetate şi răscercetate şi testate...şi fii sigur că au fost alţii mai mari ca tine care aveau un interes să se interzică produsele, dar nu s-a reuşit niciodată aşa ceva.
Părerea ta în universul ăsta mare e un mic punct insignifiant. Poate la fel cum vrei să se interzică Herbalife ai vrea să ţi se mărească şi salariul, ai vrea să fii preşedintele României, ai vrea să câştigi la Loto potul cel mare.dar dacă în viaţă şi în lume s-ar întâmpla totul după cum ai vrea tu...ce-ar mai fi? Cum ar arăta lumea?...hmmm..nasol, nu?

Lasă Herbalife, nu e pentru tine.găseşte ceva care să-ţi placă şi ţie în viaţa asta, să te văd ce putere ai să susţii ceva, nu să te contrazici pe ceva ce nu cunoşti deloc.
Succes!
0
28-07-2011, ora 14:06
elly13
Nu este medic/terapeut
elly13
Am urmarit discutiile dvs. pro si contra. Parerea mea este ca pentru a ajuta la luarea unei decizii ar trebui sa povestim experientele personale si nu cele auzite. Eu, in anul 2008, ajunsa la 98 kg, am hotarat sa apelez la Herbalife. In 6 luni am ajuns la 70 kg in conditiile in care mancam o masa pe zi (gratar si salata) iar dimineata si la pranz produse hl. Dupa 6 luni pietrele mele de la fiere (despre care nu stiam ca exista) s-au suparat si au plecat spre pancreas. Medicul meu, care mi-a recomandat scoaterea fierii la urgenta, mi-a spus ca, din punctul lui de vedere, cele intamplate nu ar avea legatura cu produsele hl. Ulterior, dupa operatie, am incetat (de frica) sa mai folosesc produsele hl si am continuat sa slabesc doar cu regimul alimentar. Am ajuns astfel la 61 Kg, greutate pe care mi-o mentin si in prezent respectand cu strictete regimul. Am credinta ca nimeni nu se ingrasa daca tine regim alimentar. Sper ca povestea mea sa ajute in luarea unei decizii pro sau contra folosirii acestor produse. Va doresc multa sanatate orice cale ati alege.
0
30-07-2011, ora 23:10
natural100
Nu este medic/terapeut
natural100
@Greierasu.. ma amuza cand la o intrebare simpla raspunzi cu zeci de argumente insa fara a raspunde concret. Sa inteleg ca datorita SECRETLUI retetei nu trebuie, ca si consumator, sa fiu informat ce consum.

Acuma inteleg de ce nu se vinde pe raft in magazin, pentru ca exista obligatia de a lista elementele din compozitia produsului.

Ca si consumator verific tot timpul ce contine produsul, nu ma iau dupa pozele de pe produs, care de regula induce in eroare.

Rog pe cei interesati de produse de slabit sa consultati un nutrutionist, inainte de a cadea in plasa consultantilor wellness, disperati sa castige un ban pe spatele vostru.

Greierasu.. rog sa nu mai raspunzi la mesajele mele, nu ma adresez tie..
0
31-07-2011, ora 10:15
Greierasu
Nu este medic/terapeut
Greierasu
Dacă chiar vrei să fiu scurt şi la obiect:
1. Atâta timp cât începi cu @Greierasu sigur te adresezi şi mie.
2. Atâta timp cât spui că "pozele induce in eroare", îmi dau seama de nivelul tău.
3. Atâta timp cât nu ai ţinut în viaţa ta în mână o cutie de Herbalife, nu prea ai dreptul să afirmi numai aberaţii. Dacă o făceai, vedeai foarte clar lista de ingrediente de pe orice produs Herbalife. Tu dai cu presupusul, şi ai pretenţia + îţi asumi calitatea de a ruga şi a sfătui pe alţii...dar oamenii normali nu se iau după diletanţi.
...Apropo de bani...nutriţionistul e subvenţionat de stat cumva? Nu tot bani de la clienţi câştigă şi el? Acum depinde ce vrei să alegi: produse de la un nutriţionist sau produse de la nişte nutriţionişti de Premiu Nobel. Adică Herbalife.
Adaugă un comentariu / răspuns
742 comentarii 1 2 ..... 202122 ..... 24 25 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.