Herbalife?

742 comentarii 1 2 ..... 181920 ..... 24 25 Înainte ›
0
24-02-2011, ora 11:42
enemgabriel
Nu este medic/terapeut
enemgabriel
nu cred ca am afirmat despre tine cele scrise, citeste mai bine, in rest ARGUMENTE NU OPINII.
0
24-02-2011, ora 11:52
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
Question
Protein shakes: Good for weight loss?
Im trying to lose weight. Could protein shakes help?

Answer
from Katherine Zeratsky, R.D., L.D. (MayoClinic)
Manufacturers of protein shakes may claim that their products decrease body fat or promote weight loss, but protein shakes aren a magic bullet for weight loss.

Replacing certain meals with protein shakes may help you reduce your daily calories, which can help you lose weight. If you rely on protein shakes for regular meals, however, youll miss out on the nutritional benefits of whole foods. And since protein contains calories, consuming too much protein can actually make losing weight more difficult "” especially if you drink protein shakes in addition to your usual diet.

The average adult needs 46 to 56 grams of protein a day, depending on weight and overall health. As long as you e eating a healthy diet, adding extra protein "” either through protein shakes or other sources "” isn necessary.

Remember, the key to losing weight is burning more calories than you consume. Choose healthy foods "” such as fruits, vegetables, whole grains and lean sources of protein "” and include physical activity in your daily routine.
0
24-02-2011, ora 12:07
andreea37
Nu este medic/terapeut
andreea37
Mai domnule:
- mai citeste ce spun si altii pe aici (marea majoritate din experienta proprie, nu din presupuneri) si nu te mai lega cu atata inversunare de mine pentru ca incep sa cred ca deja a devenit un lucru personal si n-are logica, mai ales ca spui ca lucrezi la concurenta (!);
- explica-ne tu cum e cu metabolismul si altele pentru ca tu esti expertul in nutritie - n-am de ce sa-ti dau tie explicatii sau lectii de nutritie...eu vorbesc doar din experienta proprie, si da pentru mine produsele au fost ca si o otrava - un alt efect secundar a fost si faptul ca mi s-a deteriorat pielea, vezi Doamne de la ""detoxifierea accelerata"", dar care nu a a vut ca efect si scaderea in greutate;
- ia si citeste ce mai spun si altii:
http://www.amz.ro/articole/herbalife-adevarul-din-spatele-imaginii
http://www.mayoclinic.com/health/protein-shakes/AN01332
http://www.tpu.ro/educatie/am-fost-azi-la-o-intalnire-cu-un-reprezentant-wellness-in-care-s-au-prezentat-produse-herbalife-prezentarea/

PS: - eu pot sa-ti demonstrez ca am consumat si ca mi-a facut rau in sensul ca nu am slabit si acum cand nu mai iau ma ingras fara motiv, dar tu ai curajul sa le inghiti produsele?
0
24-02-2011, ora 12:15
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
"Remember, the key to losing weight is burning more calories than you consume. Choose healthy foods "” such as fruits, vegetables, whole grains and lean sources of protein "” and include physical activity in your daily routine. "

.Circula pe Youtube un film documentar "Mancarea conteaza"... Puncte de vedere interesante pe care oricine le interpreteaza cum il duce mintea.Oricum a inceput era suplimentelor nutritive.Si trend-ul este ascendent...Asa ca: Luati aminte! Apoi feceti cum crdeti ! Alegerea este a voastra !
0
24-02-2011, ora 13:41
danieladd
Nu este medic/terapeut
danieladd
andreea37 are dreptate. Si eu mi-am dereglat organismul cu aceste produse.
Enemgabriel iti cam lipsesc cei 7 ani de acasa. Arunci vorbe urate la adresa altora, iti dau cu presupusul si nu ai niciun argument/exemplu concret pentru ceea ce spui. Nu exista firma concurenta pentru Herbalife si mai mare pe deasupra. Herbalife e cam singurul MLM mare din domeniul nutritiei si e leader de piata tocmai pentru ca distribuitorii isi fac targetele prostind clientii. Habar nu au de nutritie si ii doare undeva de sanatatea clientului. Banul sa iasa si atata tot.
0
24-02-2011, ora 14:52
enemgabriel
Nu este medic/terapeut
enemgabriel
danieladd, poti sa aduci niste analize de laborator pentru a confirma acest lucru?Sa-ti fie rusine pentru afirmatia cu cei 7 ani de acasa ai mei, in primele 3 luni am crescut la orfelinat, dupa care am fost infiitat pana la varsta de 7 ani si 4 luni, deci inca odata sa-ti fie rusine.Sa am argumente la ce, nu eu am afirmat prostii, arata unde trebuie sa-ti aduc tie argumente si iti voi aduce.Sunt mult mai multe firme mlm cu o pozitie mult mai buna din toate punctele de vedere.Poti sa-mi arati pe cineva care are interes sa fii tu sanatoasa, dar sa nu fie din mlm?Oare din industria alimentara nu ies bani, din cea farmaceutica?
0
28-02-2011, ora 10:35
deea1222
Nu este medic/terapeut
deea1222
Buna! Ma numesc Andreea si sunt consultant de nutritie. Persoanele care sunt din Iasi si vor o evaluare de sanatate si de nutritie, sunt rugate sa ma contacteze-*. Evaluarea este Gratuita. Multumesc.

Va astept pe cei interesati la evaluarea sanatatii dvs.


(*modificat de administrator)
0
28-02-2011, ora 11:03
enemgabriel
Nu este medic/terapeut
enemgabriel
****Mesaj eliminat datorita continutului inadecvat. ****
0
28-02-2011, ora 11:13
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
Andreaa, doar pe 35 forumuri ai dat superanuntul
utritionist? :) http://bit.ly/hDEGGY
Au picat ceva fraieri?
Dupe ce ajungi milionara ne dai si pe noi o tura cu elicopterul?

Evaluarea sanatatii inseamna calculul BMI (pe care si-l poate face oricine acasa) si masurarea grasimii din corp cu un aparat de 20$? Urmata oricum de recomandarea consumului de prafuri Herbalife pentru slabire, ingrasare sau mentinere? Am ras!
0
28-02-2011, ora 11:22
deea1222
Nu este medic/terapeut
deea1222
Buna ziua! Daca pe dvs nu va intereseaza sanatatea, atunci va rog sa lasati pe cei interesati sa posteze. Si ce daca este vorba de Herbalife? Sa striti ca sunt naturale iar cei care se gandesc cu adevarat la ce mananca in ziua de azi, au tot dreptul sa fie informati de sanatatea lor. Multumesc
0
19-03-2011, ora 19:34
Greierasu
Nu este medic/terapeut
Greierasu
Herbalife e mâncare sănătoasă, e un stil de viaţă sănătos. Acele prafuri sunt făcute din plante, dacă voi uscaţi plantele de ceai şi le fărâmiţaţi sau le măcinaţi, ce iese, nu praf? Şi asta înseamnă că e dăunător ceaiul? NU!
Din ce am studiat pe net Herbalife are un staff medical de peste 100 medici de top din toată lumea, inclusiv medic de premiu Nobel.pe care nu cred că are cineva curajul să-l conteste..
In altă ordine de idei, foarte mulţi sportivi de top consumă Herbalife.deci nu sunt produse de slăbit.ci produse sănătoase, care îţi echilibrează viaţa din punct de vedere al nutriţiei. Dacă ar fi fost dăunătoare, cu siguranţă nu ar consuma FC Barcelona, Messi, care e cel mai bun jucător de fotbal din lume, Inter Milan, David Beckam, LA Galaxy, FC Valencia, FC Schalke 04 din Germania, Spartak Moscova.şi muuulte alte echipe, şi sportivi de top din toate domeniile - campioni olimpici sau mondiali.
Apoi produsele sunt vândute în 75 de ţări, cu aprobări de la tot ce e nevoie, sunt legale, nu sunt droguri, nu au efecte adverse, nu sunt etnobotanice.dacă era aşa ceva erau interzise! (Cel puţin în celelalte ţări dacă la noi nu :) )

Iar pentru cei care zic că se îngraşă după ce renunţă la Herbalife sau la orice dietă.vreau să îi întreb, şi să-şi răspundă singuri, în oglindă: câte calorii mâncaţi după ce vi se ia de atâta sănătate...diete...cure...slăbit? Eu bag mâna în foc, că nu ai cum să te îngraşi de la oxigen, H2O, aer, sau 1000-1500 kcal/zi + mişcare/sport.
Dragilor...cei care căutaţi pastila magică de slăbit, iar apoi să băgaţi la greu mici, ceafă de porc, cartofi prăjiţi, ciocolată, MC Donalds, KFC, ciolan afumat, chipsuri, popcorn la microunde, Adria, Frutti Fresh, Prigat, Capy, Fanta, Santal, Cola sau alte bombe chimice..îmi pare rău de voi...nu o să slăbiţi în veci.
Şi cel mai uşor e să dai vina pe Herbalife. sau orice altă firmă de gen (eu de ăştia m-am informat. Am găsit ceva asemănător la Forever, dar ei sunt mai mult axaţi pe afecţiuni, tratamente pe bază de Aloe...mai puţin pe nutriţie, deşi au ceva prafuri şi ei ;)

E uşor pe internet să te ascunzi în spatele unui nume şi să scrii de bine sau de rău despre cineva. Eu dacă lucrez la Forever, pot să scriu că mama s-a îmbolnăvit cu Herbalife şi a ajuns la urgenţe. Sau invers, dacă lucrez la Herbalife pot da cu noroi în alţii.
1. Nu am văzut niciodată consultant Herbalife să vorbească de rău altă firmă.de ce alţii aruncă cu noroi în Herbalife...DIN AUZITE??? Am auzit pe..că a..
2. Dacă cineva are vreo dovadă medicală, certificat medical, diagnostic de orice fel, parafat de medic, în care scrie că de la Herbalife s-a îmbolnăvit...atunci apare dreptul de a comenta de rău firma.
3. Am studiat mult firmele de acest gen pentru că vreau să încep o afacere MLM în acest domeniu...mi se pare cel mai de viitor. Trebuie să aleg între Herbalife şi Forever Living.la astea 2 am rămas din 10. O să merg la seminariile amândorura,.deşi înclin spre Herbalife. De ce? Are cea mai mare cifră de afaceri din toate firmele de gen, cea mai renumită (indiferent că de bine sau de rău...se demonstrează că merge treaba), apare ca Sponsor Nutriţional la cele mai puternice echipe de fotbal din lume...pe stadioane...pe tricouri..
Cineva râdea mai sus că e cotată la Bursa din New York.o fi uşor să ajungi la bursă...nu ştiu...da e printre puţinele firme din lume în continuă creştere...chiar pe timp de criză.
Şi pe site-ul oficial scrie instruiri cu medicii companiei.ori cine îmi oferă mie posibilitatea în lumea asta să mă instruiesc despre nutriţie cu un medic de premiu Nobel?
4. Forever Living are cele mai bune produse din lume pe bază de Aloe Vera, un atu în faţa Herbalife, deoarece îndrăgesc puterile acestei plante.folosesc gelul de Aloe de la Forever.
E prezentă în peste 120 ţări..Herbalife doar în 75..deci o extindere mai bună.dar nu cred că are importanţă, eu făcând afacerea doar în ţară. Şi cu toate astea.cifra de afaceri mai mică.asta înseamnă că produsele sunt mai greu de vândut..şi e normal! Mai repede vinzi ceva de mâncare, decât efectele miraculoase ale unei plante, chiar dacă ele sunt reale!
Herbalife Rools!
0
20-03-2011, ora 00:04
lizucuta
Nu este medic/terapeut
lizucuta
Buna seara,
felicitari pentru alegerea de a intra in rindul afaceristilor MLM.Eu am facut Herbalife dintr-o intimplare..Aveam nevoie de o dieta, am luat produse, am slabit bine si frumos...si asta mi-a fost reclama.Si, decit sa recomand posibili cumparatori am ales sa ii ajut eu.Si asa au trecut 2 ani.Acum nu mai fac aceasta afacere deoarece mi-am schimbat domiciliul in alta tara, iar locul de munca nu imi permite sa desfasor activitati cu suplimenti de nutritie, insa desfasor o alta afacere MLM, insa cu parfumuri.Deci...
-produsele sunt super bune, dar daca ai inceput o cura, ai slabit, iar apoi treci la vechiul regim de viata e normal sa te ingrasi iar
-cine are curiozitatea sa compare o cutie de formula 1 cu o cutie de lapte praf instant
-produsele Herbalife sunt produsele oamenilor ocupati, care nu au timp sa-si numere caloriile si sa si pregateasca meniuri diversificate
Concluzii.le trege ti singuri.
0
20-03-2011, ora 00:14
lizucuta
Nu este medic/terapeut
lizucuta
Numai timpenii...va spun ca sunt copii destul de mici care au in alimentatie Formula 1.Daca intyradevar ai pshicul afectat ar trebui sa consulti un psiholog, insa probabil ca tu ai afectat sistemul nervos, daca ai stari egale cu cele produse de amfitamine.Deci eu zic sa n u te razbuni pe un produs defaimindul, ci mai bine cauta cauzele in alt loc...bafta
0
25-03-2011, ora 10:59
danieladd
Nu este medic/terapeut
danieladd
http://healthy.kudika.ro/articol/healthy~preventie/16147/mituri-doborate-despre-suplimentele-de-slabit.html
0
25-03-2011, ora 11:31
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Link-ul de mai sus nu aduce dovezi, e doar inca un articol facut sa deruteze oamenii in alegerile lor. Subiectul acesta va fii controversat vreme indelungata.Si asta deoarece medicina cerceteaza permanent, castiga teren, farmaciile se inmultesc, iar oamenii sunt tot mai bolnavi., iar bolile se instaleaza la varste tot mai fragede.De cate morti sau boli dovedite, datorate suplimentelor nutritive pe baza de plante ati auzit ???E o eroare in care ne aflam.Si continuam asa, ca ne e greu sa recunoastem ca suntem sclavii mancarii nesanatoase...Mai bine credem ca bolile neiertatoare precum cancerul le facem de la vitamine si minerale, nu? De parca cei care sunt bolnavi sau au murit de cancer au mancat la greu suplimente???Mare e minunea lui Dumnezeu !!!!!!!!!!!!
0
25-03-2011, ora 11:48
danieladd
Nu este medic/terapeut
danieladd
asa e mirve...pilulele sunt sanatoase! Hai mai bine sa nu mai mancam nimic altceva: doar shake-uri, batoane de slabit si pastile !!!!! HA HA HA Si daca citeai cu atentie vedeai ca in articol e vorba doar de SUPLIMENTELE DE SLABIT pe baza de plante...

""Din pacate suplimentele naturiste nu au fost testate, nu au trecut printr-un studiu randomizat pentru a se sti exact ce contin, ce efecte au, ce efecte secundare prezinta la timp scut si lung (de exemplu la cativa ani - sunt medicamente ale caror efecte apar si dupa mai mult de 10 ani de la administrare, unele noxe toxice de asemenea prezinta efecte intarziate). Ca atare nu puteti sti la ce sa va asteptati de la aceste pastile. Chiar daca sunt facute din plante, aceasta nu inseamna ca sunt sanatoase.""

Te rog frumos ia si tu pastile de slabit timp de 2-3 luni de orice fel or fi ele si discutam la inca 2-3 luni dupa ce ai renuntat sa mai iei.
0
25-03-2011, ora 12:32
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Eu nu am luat niciodata pastile de slabit si nici nu o sa iau.Eu am slabit cu Herbalife, ceea ce inseamna ca am introdus in alimentatie suplimente nutritive si in rest am mancat ca orice om obisnuit mancarea asta de pe piata, saraca in nutienti si bogata in E-uri, dar si aici am facut alegeri tot timpul.Lupta cu kilogramele este un razboi permanent.Si ca sa te mentii si sanatos e la fel.Asa ca eu fac asta cu Herbalife.E alegerea mea.Fiecare e liber sa aleaga.Danielladd daca tu poti, fa-o numai cu alimente, fructe si legume de pe piata.Doar suntem ceea ce mancam, nu?Eu numai cu alimentatia obisnuita eram grasa, bolnava, urata, ceea ce ma facea sa ma urasc, chiar daca trecusem de prima tinerete.Mi-am dovedit ca felul in care arat si cum ma simt nu mi-e indiferent si am reusit la 49 de ani sa fac schimbarea pe care mi-am dorit-o.Acum am 53 de ani si nu sufar de absolut nicio boala.Ca arat sau nu mai bine dacat alte doamne de varsta mea nu stiu, dar ma simt bine in pielea mea, iar Herbalife va ramane pentru mine o mancare pentru toata viata.O mancare o mananci si daca iti place.Eu am avut marele noroc sa-mi placa.Cui nu-i place sa n-o manance.Nu e obligatoriu.Este totusi o solutie de mentinere a sanatatii si aspectului fizic pe termen lung.
Nu sunt de acord cu pastilele de slabit.E o mare diferenta intre Herbalife si pastilele de slabit. Ca sunt sub forma de tablete, asta nu inseamna ca sunt medicamente, sau pilule minune de slabit.Herbalife este un stil de viata care aduce beneficii tuturor ce doresc sa-l urmeze.Asta e parerea mea.Si daca nu a fost dovedit ce se intampla daca consumi pe termen lung suplimente naturiste, dar s-a dovedit ca E-urile din alimente si fast food-ul sunt nocive, ce masuri s-au luat impotriva extinderii acestora...??? Subiect de discutat.Cunosc oameni care consuma Herbalife de 30 de ani. Am cunoscut medicii companiei.E multa cercetare in spatele produselor.Si vanzarile din 2010 au fost in crestere la nivel mondial.Crezi ca asta poate ajuta ???????Unde este "buba"????Suntem prea mici sa stim totul.Dar in viata suntem liberi sa facem alegeri..
0
25-03-2011, ora 12:41
danieladd
Nu este medic/terapeut
danieladd
eu ma mentin cu sport si dieta disociata. Am vrut la un moment dat sa imi ajut dieta cu Herbalife, dar toate persoanele pe care le cunosc si care au consumat m-au sfatuit sa nu iau ca ma ingras dupa :) asa ca am renuntat la ideaa de hapuri de slabit, indiferent de unde or fi ele. Pana la urma naturale sau nu, conservanti si chimicale tot contin pentru ca altfel nu ar putea sa aiba termen de garantie 2-3 ani de zile, cum au in general
0
25-03-2011, ora 12:57
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Draga mea, chimicale au si rosiile, n-ai vazut la Tv...rosii de plastic...???.Oricum te felicit ca esti interesata si ca ai ales dieta care ti s-a potrivit.Dar dieta inseamna sa nu revii la obiceiurile alimentare dinainte ci toata viata sa ai grija ce si cat mananci..Tine minte, e o lupta permanenta ! Trei factori sunt importanti pentru a obtine o stare de bine permanenta:

1)echilibrarea alimentatiei din punct de vedere nutritiv( asta e mai greu de facut, adica putine calorii si multi nutrienti)
2)miscare zilnica
3)apa multa

Mult succes, si ambitie !
0
25-03-2011, ora 13:03
danieladd
Nu este medic/terapeut
danieladd
asa e, plus cateva reguli simple de combinare a alimentelor, cum ar fi:

- sa nu combini proteine cu hidrocarburi;
- fructele sa fie mancate inainte de masa cu jumatate de ora, o ora sau dupa masa la 2-3 ore;
- apa se bea inainte sau dupa masa la 20-30 minute, nu in timpul mesei;
- dulciurile se consuma cat mai rar si daca se consuma sa se consume separat, nu dupa masa ca desert;

si mai sunt...:)))

multumesc
0
25-03-2011, ora 13:09
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Inca un lucru esential :
Gandeste pozitiv !:)
0
26-03-2011, ora 16:33
Big Papa
Nu este medic/terapeut
Big Papa
buna Alex!
citesc, citesc si ma amuz. Comenatrii pro, contra, este fair atata cat nu degenereaza.
am vaga impresie, ca madmax a fost la multe prezentari, sau daca este adevarat a fost si in cadrul Herbalife. Prezentarea sedintei cum il numeste el a fost descris ca de un cunoscator bun. diferenta este ca nu a avut nici un rezultat pe nici una dintre nivele. rezultataul este pe care il vedem.asa inteleg unii de a avea un comentariu. Poate are dreptate, poate nu.Eu personal am vazut multe cazuri de reusita fara ca rezultate negative.Cert este ca nu fiecare organizm reactioneaza la fel la diferite medicatii, actiuni asupra organizmului uman. toate cele bune.
0
26-03-2011, ora 16:51
Big Papa
Nu este medic/terapeut
Big Papa
doamnelor, domnisoarelor, cineva nu are succes in vanzari, de aici ura indreptata spre MLM-uri. am mai auzit.
nu uitati, fiecare dintre noi e dator sa incerce ceva, daca merge, merge, daca nu atunci nu. nu cred ca cineva de la Hbl a facut ca dvs.sa cumparati cu forta un produs, corect? mana pe inima.
0
31-03-2011, ora 14:05
cristina_sarov
Nu este medic/terapeut
cristina_sarov
eu consum produse herbalife de aproape o luna.m-am decis foarte greu pt ca auzisem foarte multe pareri contra despre ele si mi-a fost teama.odata cu inceperea postului de pasti am zis sa incerc sa vad cat de bune sunt.pt inceput am zis sa incerc formula 1 dimineata pt ca nu prea aveam ce manca la micul dejun.eu fiind mai slabuta nu imi inlocuieste in totalitate o masa mai trebuie sa mananc si ceva pe langa acest shake.pot sa spun ca ma simt bine nu am avut reacti adverse.sincer mi se pare mai sanatos un shake dimineata si niste fructe decat margarina vegetala cu gem care o mancam inainte sau alte produse de patiserie si pateuri vegetale.i-au si f2 pt detoxfiere care mi-a facut organsimul sa reactioneze la e-uri.inainte comsumam fara nici-o problema sucuri cu acid sau fara cu tot felul de e-uri.acum de cand am inceput sa consum aceste produse organismul nu le mai accpta mi se par groaznice la gust.ce ace mi se apre un semn bun.eu chiar recomand aceste produse.acum o luna nu vroiam sa aud despre ele si aveam o parere nu tocami buna dar consumandule mi-am dat sema ca sunt bune si m-a ajutat sa am o viata sanatoasa si echilibrata.
0
09-04-2011, ora 09:42
Big Papa
Nu este medic/terapeut
Big Papa
alexu,
in viata se mai spune intre desenatorii tehnici, daca fac o sectiune prin cap, nu am ce hasura.adica este gol.
cat despre comentariile pline de venin si ura, atat ii duce capul.
in romania totul se rezolva asa, cred unii.poate intr-o lume al lor. pe baricade tovarasi!
0
09-04-2011, ora 10:00
Big Papa
Nu este medic/terapeut
Big Papa
wow, disputa asta doamnelor, domnisoarelor incepe sa miroase a razboi rece! am vaga impresie ca voi incercati sa va traiti viata, by the book. well, unii au dat coltul pt ca cineva a rupt o pagina din carte.parerea mea, fiecara poate sa incerce pe corpul lui, ce este sanatos pt.el nu incercati sa interveniti, este dreptul fiecaruia.am citit marea majoritate din comentariile voastre, sincer ma intreb, cum se face ca numai articole din ziar de pretutindeni, denigratoare ati reusit sa adunati.este clar sunteti axate pe asa ceva, ulterior ce ati scris voi despre herbalife nu mai au nici un suport, egale cu zero.puneti manuta pe inima si daca veniti si cu articole pozitive atunci aveti dreptul de a pangarii.
0
09-04-2011, ora 10:23
Big Papa
Nu este medic/terapeut
Big Papa
pt.alerim 1966, puff ai pus cartus pe teava! asta doare la unii! bravo! nimic nu este mai bun ca un gratar de vita sau pui combinat cu o salata f.f.f.fbuna. cine nu a gustat nu stie, cine a gustat, ei bine se cheama dragoste la prima muscatura!
0
16-04-2011, ora 17:18
miru5
Nu este medic/terapeut
miru5
Am intrat pe acest forum dorind sa gasesc persoane care consuma produse herbalife de mai mlt timp, eventual de un an sau chiar mai mult. eu consum aceste produse de mai bine de doi ani. la inceput le-am luat pt slabit, dar vazand ca au multe efecte bebefice pt sanatate, am continuat sa le iau. nici nu mai stiu de cate probleme de sanatate am scapat datorita lor. mi-a scazut tensiunea, s-a stopat evolutia artrozei si a osteoporozei, mi-au scazut colesterolul, trigliceridele, glicemia. calciul, magneziul, fierul au valori normale, nu mai am probleme cu bila, stomacul, cunstipatia. pentru toate aceste probleme faceam tratament cu cel putin o pastila si adunate, practic le luam cu pumnul. si acum iau pastile si beau shake dar nu de la farmacie ci de la herbalife.
nu stiu cat voi mai continua sa iau, dar mie teama sa renunt, sa nu ma intorc iar la problemele de acum doi ani. atunci imi era rau tot timpul, eram mereu pe la usile doctorilor, aveam teancuri de retete si pungi cu medicamente. atunci aveam 57 de ani si 84 kg si ma simteam ca de 80 de ani, acum am cu 10 kg mai putin si ma simt ca de 45 ani si asta conteaza cel mai mult. as vrea sa stiu daca mai sunt si altii care s-au simtit mai bine si au continuat sa consume herbalife.
0
16-04-2011, ora 21:35
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Da eu consum aceste produse de 4 ani.Atunci aveam 49 de ani, eram supraponderala si aveam o multime de probleme de sanatate, digestie cu probleme, constipatie, hemoroizi, crize hemoroidale puternice, picioare umflate, dureri de cap zilnice, tensiune, puls marit, insomnie, .In 3 luni am slabit 12 kg, iar digestia s-a imbunatatit.Am continuat sa le consum apoi pentru perioada de mentinere si am observat ca probleme de constipatie au inceput sa dispara treptat...Apoi toate celelalte au devenit trecut, iar eu acum am 53 de ani, ma simt foarte bine, cei care nu m-au vazut de mult raman surprinsi de transformarea mea, intrebarea lor este :Dar tu nu mai imbatranesti ?
Si atunci de ce nu le-as consuma toata viata ? Medicul de familie m-a uitat cred...:)))Am folosit toate avantajele pe care le ofera Herbalife.Sunt unul dintre milioanele de clienti multumiti care consuma produsele cu discount, prin semnarea contractului de distributie si le recomand cu incredere tuturor.Pentru mine Herbalife inseamna cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat in viata.Iar daca cei care le consuma o luna, sau doua, trei, un an, se tem, eu le spun asa:Herbalife se consuma atata timp cat vrei sa te simti bine si sa arati bine ! Stiu ca sunt multe persoane sceptice, in 4 ani am avut timp sa-mi dau seama de asta.Acele persoane nu au incredere in ele insele, de aici esecul si frustrarea lor.Produsele sunt foarte bune.Trebuie doar sa le consumi cu incredere, disciplina si consecventa.Toti pun pretul pe primul plan...Depinde la ce raportati acest pret...Consider ca in acesti ani am facut cea mai mare economie din viata mea, pentru ca de mancat tot trebuia sa mananc, iar la medic sigur m-as fi dus ca mai inainte, iar acum cel putin produsele mi le scot din vanzari.Sunt PFA pentru a face aceasta activitate.Am participat la seminarii internationale sustinute de medici de talie mondiala.Stiu sigur ca pentru mine si familia mea am facut cea mai buna alegere.
0
04-05-2011, ora 07:09
natural100
Nu este medic/terapeut
natural100
Multi dintre adepti Herbalife castiga bani in urma produselor.Inainte de a aduce exmple si argumente
rog sa raspunda la urmatoarele intrebari.
1. ce specializare au in afara de consultant?
2. cat castiga in urma unui client nou?
3. o lista detaliata a componentelor si procentual din produsele herbalife
4. ce garantii ofera daca produsele consumate nu au efecte negative sau nule

Consider ca o alimentatie sanatoasa si naturala este solutia.Daca suntem fraieri si punem botul
la toate povestile celor direct interesati sa vanda produse, nu ne putem controla alimentatia, credem in povesti miraculoase, atunci ne meritam soarta sa pierdem bani, sa consumam prafuri naturale si sa nu simtim gustul unui fruct sanatos.
Adaugă un comentariu / răspuns
742 comentarii 1 2 ..... 181920 ..... 24 25 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.