Hepatita

23-04-2009
utilizator_43723
Nu este medic/terapeut
utilizator_43723
De 1luna cam asa am observat ca am ochii galbeni..in ultimul timp aveam si urina inchisa..am fost la medic mi-a facut niste analize si a zis ca ar fi hepatita dar nu a iesit A, B sau C...dar am ochii galbeni si pielea dupa fata putin..doctorul a spus ca e posibil sa fie hepatita E dar e mai rara si nu stie nimic despre ea..am avut gpt 860, dupa 6zile cand mi-a luat iar sange sa vada cum e a scazut la 820..a zis sa revin peste o luna sa vada daca a mai scazut..in timpul in care am stat in spital 13 zile faceam o perfuzie cu glucoza si inca cva in ea..si luam silimarina si ranitidina de 3ori pe zi..s-au mai decolorat ochii acum e mai bine.Nu am nici o problema decat ca sunt mai obosit..doar de 2ori mi-a fost greata in primele 2 zile..si inca ceva, acum 8 luni am simtit prima data ca ma ustura in zona buricului cand umflam burta..cand apasam nu..si in timp a inceput sa ma usture si cand nu faceam niimic..si ma ustura in continuu cateodata mai tare..ce ar putea fi?la ecografie nu a iesit nimic..am fost la urgenta si mi-a dat niste pastile..fara sa imi faca vreo analzia.mi-a trecut usturimea cam 2 luni dupa a inceput iar.
14 comentarii
0
20-05-2009, ora 10:54
belloni
Nu este medic/terapeut
belloni
De curand pe piata romaneasca au intrat produsele firmei 4life Research, produse destinate reglarii sistemului imunitar, sistem care este responsabil pentru toate bolile din organismul uman. Cel mai puternic dintre toate este Transfer Factor Plus care creste imunitatea cu 437%. si are in componenta sa ca ingrediente ciupercile cordyceps sinensis, agaricus blazei, shiitake, maitake apoi IP-6 (inositol hexaphosphate), colostru bovin (obtinut cu ajutorul unui filtru biochimic si care de fapt reprezinta adevarata revolutie in domeniu), beta glucan, zinc, aloe vera. Produsele 4life Research Transfer Factor, mai au um mare avantaj si anume nu au contraindicatii si reactii adverse. In Rusia, guvernul subventioneaza folosirea acestor suplimente in spitalele si clinicile din tara. Ca sa ajungi sa folosesti un supliment nou care a intrat in circuitul mondial relativ recent, de 11 ani, trebuie mai intai sa te documnetezi. Puteti intra pe www.transfer-pentru-viata.ro si in plus de cele prezentate pe site puteti cere si alte materiale la cerere. Nu respinge idei inainte de a te documenta in prealabil. Pentru hepatita B si C se recomada Transfer Factor Riovida 30ml de 2x/zi a doua oara nu mai tarziu de ora 17:00 pentru ca ativeaza mult organismul si Transfer Factor Plus 6/zi 2-2-2, ambele timp de 2-3 luni dupa care se poate continua cu TF Plus 1-1-1, daca va simtiti mai bine. In acelasi timp va recomand sa consumati 2 cani de bors de sfecla rosie, una dimineata si una seara. Sotul meu are hepatita C si de 2 ani consuma acest bors si de 3 luni si produsele 4life si se simte din ce in ce mai bine. Borsul se prepara astfel: un kg de sfecla rosie taiata in bucati, cate o legatura de marar, patrunjel, leustean, o capatana de usturoi, si doua maini de malai intr-un borcan de 5 litri peste care se adauga apa (o parte din ea sa fie fiarta) dupa care se asteapta in functie de locul depozitarii intre 5 si 10 zile pentru a se acri(a se face bors). Daca intrati pe site-ul mai sus mentionat puteti lua legatura cu noi.
0
20-05-2009, ora 11:19
utilizator_43723
Nu este medic/terapeut
utilizator_43723
foarte interesant..sa citesc mai multe pe net:.. sunt mai bine acum dupa 1 luna am facut niste analize mi-a scazut gpt la 92 si trb sa fie intre 35-50 dar am bilirubina mare 4200, de 4 ori mai mare..peste 1 luna iar fac analizele sa vad daca iese vreun virus dar sper ca s-a dus :) in rest ma simt perfect
0
20-05-2009, ora 11:47
belloni
Nu este medic/terapeut
belloni
Atentie! De exemplu, numai viremia si punctia hepatica reprezinta analizele care dau diagnosticul corect pentru hepatite.
0
31-07-2009, ora 00:51
wabanov
Nu este medic/terapeut
wabanov
de exemplu de vreo doua saptamini am o problema ku urina, , e mai intunekada de fiekare data, , okii shi ei au o nuantza de galben shi asta ma ingrijoreaza, , ce poate fi?imi zice cineva?nu vreau sa ma duk la medik..ka sunt in munti akuma
0
31-07-2009, ora 16:40
utilizator_43723
Nu este medic/terapeut
utilizator_43723
pai e posibil sa ai vreo hepatita usoara daca si ochii sunt galbeni si nu erau asa..pai tine si tu regim pana te intorci acasa nu manca grasimi sa nu bei alcool daca asta e:d mie nici acum nu mi-a trecut trb sa mai treaca 3 luni..dar daca este ceva de la ficat trebuie sa te simti si obosit
0
02-08-2009, ora 00:55
wabanov
Nu este medic/terapeut
wabanov
pai kum sa nu servesk alkool?doar sunt ku prietenii shi trebuie, , dar in rest shi asha ma simteam obosit da r nu intotdeauna pt ka lukrul meu e mai mult dim picioare pt kas meneger, , shi treb sa alerg inkolo ankoace shi tot asha, , , eshti sigur ka poate fi hepatita?a sau b?trebuia shi [pielea sa fie galbena nu?poate fi de la ardei?iubesk mult ardeiuk uite mai ales ku zeama de kasa, , shi manink kam peste o zi, , ce zici?ms anticipat
0
02-08-2009, ora 19:40
utilizator_43723
Nu este medic/terapeut
utilizator_43723
pai poate nu ai nimic..nu cunosc..spun ce am avut eu..trebuie sa fie si pielea galbena da..hepatita b se ia prin sange..doar de la cineva care are..de este si ea galbena la ochi:)).. sau esti doar obosit si ai ficatu obosit..stres etc.. asteapta sa ajungi acasa daca nu e grav;)
1
02-08-2009, ora 19:43
wabanov
Nu este medic/terapeut
wabanov
nus sigur kas obosit shi ma alimentez normal, , singur eshti medik?
0
02-08-2009, ora 22:26
utilizator_43723
Nu este medic/terapeut
utilizator_43723
eh nu sunt medic am 18ani:) cauta pe aici pe forum medic internist vezi un nr de telefon suni si rezolvi daca crezi ca este ceva grav, sau sa te linistesti..distractie palcuta la munte;)
0
02-08-2009, ora 23:51
wabanov
Nu este medic/terapeut
wabanov
mda, eshi fata sau baiat?sorry dar kiar mar interesa ku cine vb shi cine ma sfatiut
0
03-08-2009, ora 12:46
utilizator_43723
Nu este medic/terapeut
utilizator_43723
barbat:D http://www.romedic.ro/hepatita-a citeste vezi daca e ceva de genul vezi cine a scris dai click pe link si de acolo te descurci;)
0
05-06-2012, ora 19:47
ezo
Nu este medic/terapeut
ezo
buna ziua eu voiam daca puteti interpreta cateva analize sotul meu are hepatita b
HBs AG POSITIV. HBc Ab positiv.
HBe Ab positiv cu respect ezo
0
06-07-2012, ora 00:27
dosar
Nu este medic/terapeut
dosar
Acum vreo jumatate de an am cumparat de la o colega bolnava de hepatita b+c+d o pereche de cercei facuti de dansa (face multe bijuterii pe care le vinde pentru a-si putea cumpara medicamente+mancare). Si zilele trecute mi-am pus cerceii, insa mi s-au inflamat urechile. m-au durut. a si curs un pic de sange si i-am scos. Cand am scos cerceii mi-a mai curs putin sange si de atunci ma tot gandesc daca e posibil sa ma fi infectat cu virusi hepatici???
Stiu ca pare o absurditate la ce ma gandesc eu, logica imi spune ca nu puteau fi virusi pe cercei, mai ales dupa 6 luni de cand i-am cumparat, dar intrebarea mea tot ramane!
Nici nu stiti ce rau imi pare ca mi-am pus cerceii aia, mai ales ca nu mai purtasem de multa vreme cercei si am cam fortat gaurile ca sa intre...
0
10-07-2012, ora 14:42
dosar
Nu este medic/terapeut
dosar
nici un raspuns la "temerile mele"?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Semne de hepatită - cum recunoaștem hepatita
  • Tipurile de hepatită și gravitatea fiecăreia
  • Hepatita - clasificare, tipuri, diferențe și întrebări frecvente
  •