Hemoroizi? sau altceva?

02-03-2010
ardna01
Nu este medic/terapeut
ardna01
Am avut acu 3 luni, dureri anale, am crezut ca sunt hemoroizi, poate erau, pt ca ma durea si sngeram cand aveam scaun, nu stiu, dar in acelasi timp mi-au aparut mici bubite si la vagin, dureroase. Am crezut ca sunt doua chestii diferite. Mi-au trecut dupa o luna, dar acum, am inceput sa am iar dureri cand am scaun, si la inceput nu ma durea tare, dar acum sunt insuportabile cand am scaun, si nici nu aveam bubite sau ceva gen. Dar cum durerile au crescut, am observat k am acum multe bubite, albe, chiar in anus, shi in jurul lui, si s-au extins pana la vagin. Sunt hemoroizi sau e altceva? Bubitele sunt dureroase la atingere, shi cele de la vagin dor. Si cateodata am mancarimi. Spuneti-mi ce pot face, nu vreau sa trec iar prin acele chinuri. Va multumesc.
1 comentarii
0
02-03-2010, ora 02:06
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Orice ti s-ar recomnda, oricat ai amana, tot la analize trebuie sa ajungi. Intai fa-ti analiza secretiei si chiar Papanicolau (deodata), iar cu ele la ginecolog. Altfel, risti sa ameliorezi cine stie cum simptomele, dar cauza sa ramana si sa devina mult mai serioasa o problema care poate e chiar minora. Sanatate, Andra!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.