Hematometrie

29-09-2011
al3xa_91hd
Nu este medic/terapeut
al3xa_91hd
Buna seara. Acum 1 saptamana am facut o intrerupere de sarcina prin aspiratie. Nu am avut dureri deloc de atunci si pana acum, decat in primele 3 zile senzatii de discomfort in burta.Mi s-a prescris tratament pentru 3 zile. In primele 3 zile am sangerat foarte putin (10-20 picaturi pe zi) apoi in ziua a 4 sangerarea a devenit mai abundenta (dar mai putin ca la menstruatie) si a continuat pana in ziua a 7. Azi in ziua a 8, sangerarea s-a redus ca in primele 3 zile. Tot astazi am facut si un control dupa o saptamana si mi-a gasit cateva ghegulete de sange in uter. Initial a vrut sa ma curete dar apoi mi-a zis sa revin la control si in a 2 sapt dupa intrerupere, pentru ca este posibil sa se elimine singure atata timp cat eu inca sangerez.
Este posibil sa se elimine de la sine deoarece a trecut doar o saptamana ? Sau este o hematometrie?
Va multumesc anticipat!
1 comentarii
0
30-09-2011, ora 17:43
ioana.deea
Nu este medic/terapeut
ioana.deea
buna.as avea si eu o intrebare.ce sunt negii de pe zona genitala ?si de la ce apar ele?m-ar putea ajuta cineva?multumesc...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul