de cateva zile sa iau anticonceptionale si am ciclu mai abundent de sase zile

19-04-2008
Nu este medic/terapeut
am inceput de cateva zile sa iau anticonceptionale, yasmin si au trecut deja 6 zile si inca am ciclu... mai abundent decat aveam eu de obicei... e ceva in neregula, efect secundar? sa intrerup pastilele?
5 comentarii
0
21-04-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
E posibil să fie un efect secundar. Continuaţi, de obicei această neplăcere se remite singură. Dacă, însă, durează mai mult de 14 zile, adresaţi-vă medicului care v-a prescris tratamentul.
0
18-01-2009, ora 02:44
alina vip
Nu este medic/terapeut
alina vip
este normal sa imi curga o secretie maronie?sunt deja la a10a pastila din prima tableta, yasmine.va rog sa imi spuneti parerea dvs.multumesc!
0
16-02-2009, ora 16:51
davide
Nu este medic/terapeut
davide
bunaziua as avea si eu o intrebare.."prietena mea ia anticonceptionale de 2 luni si pe data te 9-10 febr a fost pe ciclu iar pe 13 am fc sex neprotejat e posibil sa fi ramas insarcinata...ast rasp si cam care ar fi perioada de intretinere relatii sexuale de dupa ciclu?
0
17-02-2009, ora 16:29
alina vip
Nu este medic/terapeut
alina vip
stai linistit...odata ce ia anticonceptionale nu are cum sa ramana insarcinata daca le ia corect si nu a omis nici o pastiluta!!puteti avea contact sexual neprotejat!
0
17-02-2009, ora 17:22
davide
Nu este medic/terapeut
davide
ms ms ff mult pt sfatul dat alina ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: