Help...pls.

06-02-2009
andaaa
Nu este medic/terapeut
andaaa
vreau sa imi incep viata sexuala insa am niste probleme.

1. Am citi ca prima pastila trebuie sa o iei in prima zi de menstruatie. Mie mi-a trecut de 2 zile..pot sa incep totusi sa iau pastilele.imi cam facusem planuri sa incep luna aceasta.am mai auzit ca daca iau 7 zile inainte de contactul sexual (chiar nu incep in perioada de ciclu) ar avea efect, ar fi ok.asa este?.:-s

2. Ma gandeam sa iau Yasmin (prietenele au spus k sunt bune) insa am ciit pe un site ca mai bine consulti medicul inainte de a le lua in cazul in care esti supraponderala..si.eu am 10-15 kg in plus.pot totusi sa le iau fara consult?

Va multumesc :*
2 comentarii
0
06-02-2009, ora 23:33
mary44
Nu este medic/terapeut
mary44
Mai bine mergeti la medic mai intai, iar cu kg in plus nu este asa bine dar sunt anticonceptionale care se zice ca merg si la supraponderali.Succes!
0
07-02-2009, ora 09:08
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
Nu mai lua anticonceptionale dupa cum auzi la prietene.mergi la ginecolog(nu te taie)sa iti recomande ce sa iei.
poti sa iei orice fara consult caci e alegerea ta, dar merita sa risti?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul