HSG

30-01-2009
ramonagrig
Nu este medic/terapeut
ramonagrig
Am fost diagnosticata de curand cu fibrom, de fapt mai multi (cel mai mare este de 3 cm), dintre care unul dintre ei este asezat in dreptul trompei drepte si am fost programata pentru histerosalpingografie.As dori sa stiu cum trebuie sa ma pregatesc pentru aceasta interventie?Am voie sa intretin relatii sexuale, inainte cu cateva zile?Ce mai trebuie sa fac?
2 comentarii
0
30-01-2009, ora 20:22
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ar fi bine ca cu cateva zile inainte sa te abtii de a face sex.In acea zi sa-ti iei liber si sa mergi insotita de cineva.Sa iei la tine ceva de durere, un Piafen si un No-Spa, procedura e un pic dureroasa.In acea dimineata sa nu mananci caci se vor recolta probe de sange.Aceasta procedura nu se face daca esti insarcinata sau daca ai vreo infectie genitala.Si cam atat.Numai bine!
0
03-02-2009, ora 11:58
ramonagrig
Nu este medic/terapeut
ramonagrig
iti multumesc mult pentru raspuns, casa drhouse!o sa fac ce mi-ai spus!sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul