HIV dupa epilare

23-04-2011
dariustrandafir
Nu este medic/terapeut
dariustrandafir
Am avut un contact sexual protejat, dar secretiile vaginale au ajuns in zona in care eram epilat. M-am epilat cu o zi inainte, dar pentru prima data cu ceara in acea zona. Fiind pentru prima data, am avut dureri. Acum, dupa 3 saptamani sunt racit, mai precis am dureri de gat care tin de 4 zile. Poate fi vorba de HIV?

Va multumesc!
6 comentarii
0
23-04-2011, ora 18:43
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu, esti doar racit si speriat..ia ceva pentru raceala.
1
23-04-2011, ora 18:53
dariustrandafir
Nu este medic/terapeut
dariustrandafir
Va multumec pentru raspuns si mai vreau sa adaug un lucru:
Oberv ca este singur site in care medici chiar raspund. Cred ca trebuie apreciat acest lucru fiindca nu inteleg de ce altii au forum sau adrese de contact si nu le folosesc. Un sistem in care se pot pune intrebari si online si sa se ofere si raspunsuri cred ca este in ajutorul pacientilor, dar si in ajutorul sistemului sanitar. Se pot evita aglomeratiile la medici de familie sau la spital, atunci cand e cazul de banalitati. Este adevart ca e greu sa dai un diagnostic vorbind pe internet, dar la cazuri de viroze, anumite alergii cred ca se poate rezolva si astfel.

Eu va multumesc si va felicit pentru ceea ce faceti pe acest site. Sper ca intr-o buna zi, sa va aprecieze si statul roman si sa va rasplateasca conform munci pe care o prestati in toata activitatea dumneavoastra de medici.
0
24-04-2011, ora 11:21
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Pentru d-na DR.Dr. Balcan Anisoara

HRISTOS A INVIAT !!

Doamna doctor,
va doresc UN PASTE LINISTIT -alaturi de cei dragi.

MULTUMESC pt.efortul care-l faceti de a "colabora" cu NOI...ce-i ce punem intrebari la acest forum medical.

Doamne ajuta!
0
15-11-2014, ora 08:42
eduard08
Nu este medic/terapeut
eduard08
in luna aprilie am avut un contact sexual neportejat, la circa 3 luni de la contact am facut un test hiv apoi l-am repetat la 5 luni (ambele negative) - am stat stresat foarte mult timp..numai la asta ma gandeam, internetul m-a innebunit!
Acum o saptamana mergeam cu ratb-ul spre facultate (era foarte aglomerat) si am simtit o ciupitura/intepatura ( nu mai pot sa-mi dau seama ce a fost) in fesa dreapta, cand am ajuns acasa( cam la 15 min de la incident) m-am tot controlat insa nu am gasit nici o intepatura si nici nu sinteam nimic.[ in spatele meu era o doamna cam la 50 de ani cu niste acte baga-te intr-o tipla de plastic...femeia m-a vazut agitat si mi-a spus sa stau linistit ca nu imi fura nimic (ea gandidu-se ca imi ia ceva) i-am spus ca m a intepat ceva si a spus ca poate m-a atins cu actele acelea..insa eu n-am vazut foarte bine ce avea in mana in momentul acela.lucrul asta m-a facut sa ma panichez foarte tare.pe zi ce trece citesc tot felul de lucruri si nu mai scap de gandul asta!:(
ce -mi recomandati ?..(stiu ca sunt paranoic insa vreau doar sa ma linistesc)
-daca ma intepa cu ceva ramanea semn? mai simteam dupa intepatura?
sa-mi mai repet analizele?
sa iau legatura cu un psiholog?:( (de 2 zile sunt racit, insa am prostul obicei sa ma spal pe cap si sa ies afara plus ca m-a prins ploaia fara umbrela si eram super subtire imbracat) insa tot imi e frica sa nu aiba legatura cu precedentul...m am gandit asa de mult la lucrul asta incat am luat-o pe aratura! cum sa procedez! va rog
0
20-10-2017, ora 15:52
Dudu1
Nu este medic/terapeut
Dudu1
Pentru dariustrandafir. Ai facut testul de hiv. Am si eu o situatie la fel sex dupa epilre dar ca eu am ustirimi penis. Eu am facut tedtul hiv la 3 jumate plus viremia care sunt negative. Am luat tratamente dar usturimea persista
0
21-03-2018, ora 09:08
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
Salutare. Mi-am facut un test hiv după 3 luni de la un contact sexual oral neprotejat si rezultat a fost negativ. Nu am usturimi in zona genitala etc.Ma doare doar gâtul și zona abdominala. De cand stau si ma gandesc la asa ceva nu mai sunt omul care am fost odată. Sunt foarte speriat.
Pot sta linistit ca nu am nimic ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.