sa fie HIV?

15-06-2014
GANStar
Nu este medic/terapeut
GANStar
Buna ziua, sa incepem: de 10 zile am avut un contact sexual, cu o fata necunoscuta, si am facut cu ea un sex oral timp de 15 minute, si cand i-am bagat in fund s-a rup prezervativu', odata am atins-o fara prezervativ, am niste simptome repede aparute, in a treia zi m-am trezit cu oboseala si ma dureau putin ochii, astazi m-am trezit ok, cand m-am culcat la amiaza, cand m-am trezit imi simteam amortita gingia, imi simt si picioarele slabite, o fi HIV ? :( !!! vreau un ajutor, multumesc
1 comentarii
0
16-06-2014, ora 12:43
Dr. Diana Enachescu
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Diana Enachescu
Faptul ca prezervativul s-a rupt si a rezultat un contact sexual neprotejat nu înseamna neaparat ca te-ai infectat.

Trebuie sa faci un test Hiv la minim 3 luni de la momentul presupus al infectarii. Daca testul este realizat înainte de 3 luni ar putea avea un rezultat neclar sau eronat al testului.

Daca esti din Bucuresti testarea HIV o poti face in urmatoarele spitale:

Spitalul Clinic de Boli Infectioase "Dr. Victor Babes", Sos. Mihai Bravu Nr. 281, Bucuresti, Tel.:323 41 10, interior 176.
Institutul de Boli Infectioase "Matei Bals", Str. Grozovici Nr.1, Bucuresti, Tel.: 210 50 70, interior 4189
Institutul pentru Ocrotirea Mamei si Copilului "Alfred Rusescu", B-dul. Lacul Tei Nr. 120, Bucuresti, Tel.: 242 2713, interior 152
Institutul "Cantacuzino" Splaiul Independentei nr. 3, tel 411 3340
Centrul de Testare si Consiliere HIV/SIDA, str. Cobalcescu, nr.2, sector1, Bucuresti

Daca nu esti din Bucuresti atunci acest test se poate face la orice spital de boli infectioase.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.