hepatocarcinom segm.vi, ciroza hepatica toxica decompensata mixt...

24-10-2008
niko_m1808
Nu este medic/terapeut
niko_m1808
buna ziua...

ma numesc nicoleta si am si eu o problema.
unchiul meu a fost externat duminica 19-10-2008 din spital. pe biletul de externare are urmatorul diagnostic, , hepatocarcinom segm.vi, ciroza hepatica toxica decompensata mixt, hipersplenism secundar, insuficienta hepatica cronica acuta si etilism cronic. va rog mult daca imi puteti spune exact ce inseamna. noi nu am putut lua legatura cu medicul la care a fost internat deoarece acesta a plecat din tara. sant disperata deoarece pacientul a slabit foarte mult de cand s-a externat, nu poate manca si sta doar la pat. astept un raspuns.
va multumesc din suflet!
3 comentarii
0
24-10-2008, ora 13:42
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Din pacate diagnosticul de mai sus reprezinta o situatie medicala extrem de grava si cu un prognostic vital foarte rezervat. Imi pare rau...
0
24-10-2008, ora 14:00
niko_m1808
Nu este medic/terapeut
niko_m1808
va multumesc din suflet. as vrea daca puteti sa-mi dati un nr de tel sa va contactez ca sa imi dati mai multe detalii.
0
30-11-2008, ora 14:30
dava
Nu este medic/terapeut
dava
MUlta minte va trebuie sa va luati dupa prostii si reclame, sa mai si dati banii pe propria intoxicare.
Daca vreti sa slabiti sanatos cu regimul dvs, fara prostii, uitati-va pe ------------* si gasiti tot ce va trebuie, fara sa va ia nimeni banii.
Sanatate.

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum contribuie microbiomul intestinal la progresia cirozei hepatice
  •