HEMATOM, TROMBOFLEBITA SAU CE POATE FI?

28-04-2015
ionelaoda
Nu este medic/terapeut
ionelaoda
Acum 5 zile m-am trezit cu dureri in zona gambei drepte, care se accentuau cand merg.subliniez ca nu am suferit nici o trauma/lovitura in zona, a survenit instant.
La palpare se simte o umflatura, piciorul este umflat, dar nu si-a schimbat culoarea.
nu se vad vase de sange sparte, vanatai.un doctor a diagnosticat ca hematom si mi s-a recomandat un anticoagulant, mydocalm si tador.de 5 zile stau la pat cu comprese de rivanol si alcool sanitar pe langa tratament. Va rog a-mi oferi sfatul dvs, daca este hematom sau poate fi altceva.este corect tratamentul recomandat? ce analize mai pot efectua pt a afla cu siguranta de ce sufar? unde as putea sa ma prezint, la ce doctor? ortoped, chirurgie vasculara? ce spital este recomandabil pt un diagnostic cat mai corect?
1 comentarii
0
27-06-2015, ora 14:54
lachriss
lachriss
Un diagnostic corect poate fi pus doar in urma unui consult si a efectuarii unei ecografii la acel nivel.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici