HELP!!

25-10-2008
stefyp.
Nu este medic/terapeut
stefyp.
Am folosit corect prostinor2 acum 4 luni si nu am ramas.Mentionez ca mi s-a dereglat ciclul menstrual, care s-a manifestat cam ciudat..curgea putin in prima zi..pauza iar apoi mai abundent.Luna trecuta trebuia sa-mi vina pe 22, dar mi-a venit pe 13 septembrie iar in octombrie mi-a venit pe 23 ciclul, daca se poate numi asa...mi-a curs doar putin in prima zi pe la ora 18:00 iar de atunci pana acum (1:40 a 2-a zi) nu a mai curs.Avand in vedere ca am avut un contact neprotejat acum 2 si 4 zile fara ca prietenul meu sa ejaculeze, se poate sa fi ramas chiar daca mi s-au intarit sanii si ma dor.si am facut 2 teste de sarcina pe 22 si 23, la 2 sapt jumate de la contactul neprotejat, ambele iesind negative!!
2 comentarii
0
27-10-2008, ora 07:32
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este extrem de improbabil să fi rămas însărcinată făcând sex cu 1, respectiv 3 zile înainte de menstruaţie. În ceea ce priveşte puţinătatea menstruaţiei, este urmare tratamentului şoc hormonal pe care l-aţi luat, este de sperat ca situaţia să se normalizeze pe măsură ce organismul îşi revine.
0
30-10-2008, ora 09:35
drmaher
Nu este medic/terapeut
drmaher
prostinor2 :este o catastrofa medicala pt ciclului menstrual deci cea mai mare reactie adversa este dereglarea a cicl-menst (polimenoreea, hipermenoreea, hipomenoreea...etc), problema poate dura si un an daca nu se face un tratament minim 3 luni care regleaza CM, dar dupa consult la ginecolog.succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul