HELP!!!DUPA POSTINOR 2..TRATAMENT CU NIZORAL si ovule!!!

19-08-2008
ana_bubble
Nu este medic/terapeut
ana_bubble
Sunt foarte nelinistita...pe 11 iulie mi-a venit ultima menstruatie(la 32 de zile) iar pe 17 iulie am luat postinor 2(contact neprotejat)...dupa 5 zile(22 iulie) mi-a venit mentruatia(a tinut 4 zile).dupa care am avut niste mancarimi si pe 1 august am fost la doctor si am aflat ca am candidoza si niste bacterii(bacili, strepto...) si am luat timp de zece zile nizoral pastile (si partenerul) si ovule cervugid. Suntem pe 19 aug si inca nu mi-a venit menstruatia dar am acele simptome de dinainte de ea(dureri de spate, putin abdominale, stari de somnolenta...).intrebarile mele sunt :
1). menstriatia care trebuie sa apara o calculez dupa cea venita dupa 5 zile de la postinor2(adik de pe 22 iulie) sau dupa cea de pe 11 iulie?
2). se poate sa imi intarzie mai mult din cauza tratamentului si a pilulei? cam cat de mult?
3). acel tratament poate afecta o posibila sarcina?(in cazul in care postinorul nu si-a facut efectul)
1 comentarii
0
20-08-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
1. Menstruatia care trebuie sa apara nu se poate calcula dupa nimic, deoarece dupa Postinor se intampla des ca ciclul sa fie bramburit, lucru care de obicei se rezolva spontan.
2. O intarziere mai de trei luni e considerata anormala, chiar si in aceste conditii.
3. Acel tratament poate ca, in cazul unei sarcini, sa duca la avort spontan.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul