Gusa sau Barbie Dubla

14-11-2009
H_L
Nu este medic/terapeut
H_L
Buna ziua,
Am o problema foarte curioasa care nu prea ii gasesc rezolvare.
Am 26 de ani, deci sunt tanara si fac la gat din cand in cand un fel de barbie dubla, gen gusa. Am fost la medicover si mi-am facut analize si mi-au ca nu am nici o problema cu glanda tiroida si ca daca ar fi fost o problema nu s-ar fi prezentat sub barbie ci mai jos, prin zona mediana a ganatului. Bun!
Grasa nu sunt, am 1.85 inaltime si undeva pana in 70 kg (69-70). Ma deranjeaza destul de mult in sensul ca e inestetica, nu e ceva care e observat de alte persoane, ci de mama mea care e foarte atenta la mine.
Va rog sa-mi spuneti daca aveti vreo vaga idee de la ce poate fi, sa fie lipsa de sport ca stau pe scaun la birou in fata calculatorului prea mult, sa fie de la monitor care emite radiatii si imi streseaza ochii. Nu imi dau seama.
Eu am mai observat si alte persoane tinere care fac dubla barbie intr-o anumite pozitie si sunt tinere.

Multumesc anticipat pt raspuns
4 comentarii
0
14-11-2009, ora 01:02
ionutpopa
Nu este medic/terapeut
ionutpopa
Eu zic ca atunci cand iti apare barbia dubla, acolo in gat iti coboara o parte din creier. Partea in care ai cei doi neuroni. Iar cand se intampla asta, pur si simplu orice urma de inteligenta dispare total si vii pe forumuri de genul acesta si spui tot felul de tampenii. Eu zic sa incerci la un doctor psihiatru poate te ajuta cumva.
0
14-11-2009, ora 08:31
H_L
Nu este medic/terapeut
H_L
A da? Dar magarii au urechile lungi si tot nu pot fi tratati pe acest forum :))))
0
20-05-2011, ora 12:03
CloeM
Nu este medic/terapeut
CloeM
Ironiile n-or sa va scape de probleme, de gusa sau de alte disfunctii. Eu am scapat de barbia dubla cu Vexum.SL, tratament -crema foarte eficient. Initial mi l-am comandat din America, dar acum am inteles ca se comercializeaza si in Romania. Merita!
0
02-10-2011, ora 23:51
TeodoraM
Nu este medic/terapeut
TeodoraM
Cat timp a durat tratamentul cu Vexum? Ai scapat total sau doar s-a redus.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.