Greturi dimineata | Forumul Medical ROmedic

Greturi dimineata

06-10-2011
olipus
Nu este medic/terapeut
olipus
Buna ziua ma numesc Mihai, am 18 ani. In fiecare dimineata in timpul saptamanii, ma trezesc cu o stare de greata care dispare dupa 30-40 de minute. In weekend cand dorm cu cateva ore in plus nu apare aceasta senzatie.
Pana in momentul de fata nu am fost bolnav, in cel mai rau caz am fost racit. Nu mai consum bauturi racoritoare de 2 luni, nu fumez, evit excesul de sare si zahar, ce ar putea fi in neregula si ce as putea face pentru a scapa de senzatia de greata?


Multumesc,
Mihai
5 comentarii
0
06-10-2011, ora 19:56
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Scrie si CE si CAT si LA CE ORA mananci- seara...
Numai bine,
0
06-10-2011, ora 20:38
olipus
Nu este medic/terapeut
olipus
Iau cine in jurul orei 19, incerc sa mananc cat mai sanatos, salate, ceaiuri iaurturi, iar cand nu am timp ajung la semipreparate.
0
08-10-2011, ora 16:40
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
O parere:

pt. moment, renunta la orice fel de iaurt seara..si, daca poti..o perioada sa nu mai mananci...iaurturi..
Citeste pe Google..mai multe despre iaurturi.

iar semipreparatele, daca folosesti si cuptorul cu microunde...sau nu,...

Incearca un gratar din piept de pui cu salata...la cea ora si vei vedea reactia de-a 2-a zi..
numai bine,
0
25-10-2011, ora 23:47
Psiholog Roxana Alina Olaru
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Roxana Alina Olaru
Uneori stresul poate cauza si reactii fiziologice cum este si greata. Este posibil sa iti fie dificil sa faci fata activitatilor pe care trebuie sa le desfasori in zilele in care ai senzatia de greata dimineata? Daca raspunsul este pozitiv este foarte important sa iti dai seama despre ce este vorba si sa incerci sa cauti cat mai multe strategii de rezolvare a problemelor.
0
18-11-2011, ora 14:33
iulia chira
Nu este medic/terapeut
iulia chira
faci foarte bine ca incerci sa mananci sanatos.ma bucur pt tine
si eu am aceleasi senzatii ca si tine dimineata si dupa un timp imi trece.
dar vreau sa iti mai spun ca eu nu prea mananc..beau cafea si coca cola zilnic..deci la mine se poate spune ca din cauza asta.
nu stiu ce sa zic de tine...
bafta sa afli despre ce este vorba
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: