Graviiiida???? urgent! menstruatie peste sarcina?

30-12-2011
mariaclara
Nu este medic/terapeut
mariaclara
Buna,
Nu stiu daca sunt gravida. Am avut contact sexual neprotejat pe 29 septembrie(fara terminare) iar ciclul mi-a venit normal pe 16 octombrie. Dupa aceea mi-a venit ciclul pe data de 7 noiembrie, iar in 10 am avut din nou contact sexual neprotejat. Urmatorul ciclu mi-a venit in 1 decembrie, iar dupa aceea am avut ciclu in 15 decembrie, dar maro inchis si a durat mai putin ca de obicei. Mentionez ca in ultimele 3-4 luni am fost extrem de stresata cu facultatea, am dormit foarte putin si am avut un stil de viata extrem de nesanatos. Am citit pe forumuri despre menstruatia peste ciclu si am devenit extrem de paranoica, am mai avut contact sexual neprotejat chiar spre sfarsitul scurgerilor menstruale si nu am patit nimci pana acum. In ultimele 2 saptamani am facut 4 teste de sarcine care au iesit toate extrem de clar NEGATIVE. nici nu stiu cand ar trebui sa imi vina ciclul, daca mi-a venit mai neregulat in ultima vreme. oare sunt gravida sau pur si simplu e o dereglare din cauza stresului si a oboselii? va multumesc mult!
1 comentarii
0
30-12-2011, ora 17:01
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Cel mai probabil este vorba de o dereglare hormonala. Nu sunt motive sa crezi ca e vorba de o sarcina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul