Gravida sau nu?

29-10-2009
Mikaaa
Nu este medic/terapeut
Mikaaa
Am si eu o mare problema si sper sa imi dea cineva un raspuns...Pe data de 30 septembrie am avut ultima menstra(o am regulata, la exact 28 zile).Pe 13 octombrie am avut un contact sexual neprotejat.Nu a ejaculat inauntru insa eu eram in perioada fertila(a doua zi de fertilitate mai exact).Am facut la 1 sapt 2 teste de sarcina cumparate de la farmacie pe care scria:TEST DE SARCINA SIGUR SI RAPID:SE POATE FOLOSI LA 5 ZILE DE LA DATA CONCEPTIEI.Au iesit negative.La cateva zile am repetat cu acelas tip de test si tot negativ.Pe data de 26 oct, adik la exact 2 sapt de la contact am mai facut inca un test din acela si unul Sure check.Ambele negative.Si totusi...menstra mi-a intarziat deja cu 2 zile si nu da semne sa vina(balonari, dureri de burta, o scurgere vaginala mai abundenta inainte...care de obicei le aveam).Exista sanse sa fiu?Sau intarzierea poate fi din cauza stresului?
3 comentarii
0
31-10-2009, ora 18:30
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cred ca ti-a venit deja ciclul.nu esti insarcinata.
0
31-10-2009, ora 19:27
Mikaaa
Nu este medic/terapeut
Mikaaa
Nu...nu mi-a venit...de dimineata am facut test de sarcina iar si e negativ...Dar cineva mi-a zis ca trebuie sa astept 14 zile dupa ce imi intarzie ca sa stiu sigur daca sunt sau nu...
0
12-11-2009, ora 22:03
alinatxxx
Nu este medic/terapeut
alinatxxx
buna seara! am si eu o nelamurire. amciclul dereglat.luna trecuta adica pe 6 octombrie a.c.mi a venit la 39 de zile fara nici un tratament. facusem in septembrie un tratament cu acid folic, vitamina e, arefam ovule si clostybegit din ziua a 5 pana in a 9. nu a fost insa cu sarcina, am avut acum ultimul cilclu pe 6 oct iar in a 16 zi am luat duphaston timp de 10 zile cate o pastila/zi. in ziua a 28 a am avut o mica scurgere rosiatica si atat. am greturi seara si dureri de mijloc. ciclul nu mi a venit nici azi in a 39 zi. am facut un test la o sapt de la intarziere si a iesit negativ. ce sa fie? sa mai sper sa fie sarcina? sa mai fac un test? cand? va multumesc
P.S. TEMPERATURA BAZALA DE 7 ZILE ESTE 37.1 LA 8 DIMINEATA. ASTA CE MAI E?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •