Greata, lipsa poftei de mancare, arsuri si mincarimi in piept

01-06-2008
SavescuAlexandru
Nu este medic/terapeut
SavescuAlexandru
Buna ma numesc Savescu Alexandru am 18 ani nu beau nu fumez... am si eu o intrebare dak se poate de citeva zile am niste senzatii de mancarime si arsuri in sub stern mai am dureri ocazional pe sub coaste si mie greatza de mancare (tin sa mentionez ca miam facut toate analizele la inima si nam nimik) senzatii de astea am mai avut da mai slabe acu sunt foarte stresante imi vine sami rup sternu si ma si sperie cum ma simt. Sa va spun cum a inceput eram intro noapte la net cu nistre prieteni si era in jur d 3 4 si cu vreo ora inainte luasem o pastila de stomac nu mai stiu cum se numeste... una rosie... oricum k sa stau mai mult tmp treaz am baut si o cafea dupa care mi sa facut rau si au inceput senzatiile de mancarime si arsuri pe sub stern de atunci am 3 zile si nu reusesc sa scap de ele nam ami luat nici un medicament...+ k de citeva zile ma simt balonat si numai sunete se aud prin mine in abdomen deasupra de penis pina in stern... am nevoie de un sfat va rog...
4 comentarii
0
01-06-2008, ora 00:00
SavescuAlexandru
Nu este medic/terapeut
SavescuAlexandru
Am uitat sa mentionez ca mancarimile si arsurile se urca pina in gat...
0
12-07-2008, ora 00:00
micsunica
Nu este medic/terapeut
micsunica
aceleasi arsuri groaznice le am si eu.mi s a dat diagnosticul de gastrita dureroasa.sunt in tratament de 2 zile cu maalox, motilium si controloc.nu stiu ce rezultate o sa am.arsuri am cind pe miini, cind pe picioare, ard ca un rug.am senzatia ca imi ies arsuri si pe gura.sunt f. pesimista, cred ca nu o sa rezist arsurilor.iti doresc sanatate multa si consulta un medic.
0
22-07-2008, ora 00:00
red&green
Nu este medic/terapeut
red&green
Mi-au atras atentia commenturile voastre in timp ce cautam si eu disperata oameni cu aceleasi simptome ca mine...Am avut si eu arsuri ingrozitoare in tot abdomenul, stomac intestine, greturi si stari de ameteala.Mi-am facut analiza pt helyobacter pylori sau cum s-o numi si a iesit negativa.Oricum mi s-a prescris Omeprazol dar simptomele nu au disparut intru totul...Asta pana cand am luat un medicament pt reglarea florei intestinale :Biotics...Mai sunt si alte astfel de medicamente...Vi le recomand Nu au efecte secundare...Multa sanatate
0
04-08-2008, ora 00:00
mirela 97
Nu este medic/terapeut
mirela 97
Va rog sa-mi spuneti la ce medic ar trebui sa ma adresez pentru a mi se "monta" un balon endogastric sau un inel gastric.
Vreau sa apelez la un medic, dar nu stiu ce specializare trebuie sa aiba.
Multumesc,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  • Lipsa poftei de mâncare la copil
  •