Granulom la ureche de la o noua gaura.

02-08-2013
IonelaSeker
Nu este medic/terapeut
IonelaSeker
Buna. Acum 3 ani mi-am facut 2 gauri in ureche, deasupra celei care o am de la nastere. Insa, una dintre ele, ultima dupa ceva timp incepuse sa se umfle si sa se tot umfle si pe o parte si pe alta incat astazi am ajuns sa am granulom. Am fost la doctori, unul dintre ei mi-a propus sa imi faca niste injectii crezand ca se poate trage inapoi, dar experimenta pe mine deoarece nu mai vazusem ce am eu si nici nu stia daca are efecte secundare, iar celalalt doctor chirurg a spus ca exista riscul sa creasca inapoi daca il taie.De atunci m-am dat cu tot felul de creme si alte chestii dar in zadar. Va rog daca ma puteti ajuta as fi recunoscatoare. Am 15 ani. Mai mentionez ca doar una dintre gauri s-a umflat si acum am granulom, cealalta care am facut-o in acelasi timp nu am nimic.P.S. doctorii au spus ca organismul nu a suportat sau ceva de genul si ca daca ma operez de apendicita sau nasc prin cezariana cand voi fi mare la fel se va face cicatricea.Dar intrebarea mea este: de ce nu s-a facut asa si la gaurile dupa nasterea mea care mi-au fost facute?
1 comentarii
0
03-08-2013, ora 17:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este cicatrice Cheloida
documenteazate si o sa vezi despre ce este vorba
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.