Gonoree si Chlamydia complicatii | Forumul Medical ROmedic

Gonoree si Chlamydia complicatii

21-07-2009
Mihai20
Nu este medic/terapeut
Mihai20
Buna ziua!

Va rog din suflet sa ma ajutati pentru ca nu mai suport! de 4 luni am inceput sa merg la doctor si de atunci tot asa o tin.Nu mai rezist psihic!
A inceput cu o gonoree cam acum 2 luni jumate, am facut o lama si am tratat-o cu Cefort 500 ml, 2 injectii de la care am facut o candidoza pe limba! La 2 saptamani sau ceva de genu am inceput sa simt o jena in penis, ma gadila cateodata, sau simteam cate un junghi, am fost la dermatolog care mi-a spus ca este posibil sa am clamydia. Mi-a dat o doza unica de Azitromicina 2 pastile fiecare de 250 mg si ma trmis sa imi fac analizele dupa 2 sapt..dupa 3 sapt le-am facut..1 sapt a durat pana au venit rezultatele anti-corpi chlamydia lg A 0.544 deci negativ si cea lg G 1.431 indexul fiind intre 0.91 si 1 deci este pozitiv! doctorita a zis ca e normal e destul de slaba infectia si oricum nu scade imediat din organism, chiar in ziua repectiva am mai simtit un jungi cand eram pe tren destul de puternic si am mai rugat-o sa imi mai dea o doza de antibiotic! mi-a prescris tot azitromicina acum 5 zile.
Acum m-am procopsit si cu o conjunctivita care am vazut ca e posibil sa fie o complicatie a chlamydiei deoarece nu prea avem de unde sa o iau.doctorita(de la Oftalmologie) mi-a dat direct tratament pt ca a zis ca nu are rost sa ma trmita la analzie iar. Poate fac si pneumonie, nu inteleg, de ce nu trece? Cu igiena stau bine, fac dus si de 2 ori pe zi, lenjeria am spalat-o la 90 de grade!

Va rog din suflet spune-ti-mi ce sa fac, nu mai suport! sa ma duc sa imi fac iar o lama desi nu am scurgeri si nici cand urinez nu cred ca ma dernajaza, un antibiotic mai puternic, poate la cate am luat microbul a devenit imun? Va imlpor da-ti-mi un sfat!

Va multumesc din suflet!
5 comentarii
0
21-07-2009, ora 09:40
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consulta un medic homeopat si ai rabdare cu tratamentul daca vrei sa te vindeci de aceasta boala care nu mai iese asa de usor din corp daca este tratata de medicina clasica.
Medicina clasica nu te poate ajuta prea mult la astfel de boli, tratamentul lor ascunde simptomele si duce boala in interiorul organismului. Patogenul care creeaza gonoreea NU se poate extermina cu antibiotice ca nici un alt patogen de fapt. Homeopatia cunoaste mai mult remedii pt. aceasta boala.
0
22-07-2009, ora 03:14
Mihai20
Nu este medic/terapeut
Mihai20
Ok!..iti multumesc mult de tot..am sa consult si un medic hemopat pe saptamana viitoare deocarece vreau sa treaca o sapt si ceva de la ultima doza de azitromicina. partea nasoala e ca deja incep sa simt iar o jena sau furnicaturi.. si au trecut cam 5 zile..am inceput sa le simt mai tare dupa ce am avut un contact sexual acum 2 zile, cu prezervativ, normal. Totusi as aprecia daca ar putea si un doctor dermatolog sau un domeniu sa isi dea cu parerea, de ce azitromicina nu isi face efectul si asa mai departe.

Mersi inca odata scarface!
0
28-07-2009, ora 00:05
madona
Nu este medic/terapeut
madona
Raspunsul la azitromicina nu poate fi atat de bun la tratamente asa de scurta durata.Mie mi-a trecut clamidia dupa antibiotice mai tari, nu mai zic ca, l-am luat in vreo 3 cure, dupa care am reverificat analizele din secretie si nu din sange, unde am inteles ca raman pozitive fals, si ca, reprezinta doar anticorpii, nu infectia.Nu cred ca tratamentele cu ierburi mai pot avea vreun efect, daramite sa mai elimine si din corp bolile venerice!Mai mult trateaza-ti si prietena in acelasi timp, chiar daca nu are simptome, ptr.ca o sa te lipesti degermeni deveniti rezistenti intre timp!Toate astea ne--au fost si noua explicate, si am priceput ca, in loc sa ne tragem pumni in cap unii la altii, mai bine ne apucam de inghitit bulinele;si ne-am vindecat, din clamidia 3+ s-a negativat in sfarsit!Nu stiu din ce oras esti, dar cred ca sant acum dermatologi care sa lucreze cu teste da microbi in fiecare oras mai cat de cat!
0
20-08-2009, ora 20:06
cipam
Nu este medic/terapeut
cipam
cred ca nu-mi mai trebuie sex oral cat oi traii.am fost la dr.dermato-venerice.mi-a dat azitromicina DOZA UNICA 2X500 DOUA ZILE LA RANDsi tirinizadol ceva de genu 4 PASTILE O DATA IN PRIMA ZI SI PATRU IN A TREIA ZI SA VAD DACA DA REZULTATE.MERGETI LA DR.CAT MAI URGENT POSIBIL CARE MAI PATITI CA MINE...NU LUATI TRATAMENT DUPA URECHE.MULTUMESC SI EU CELOR CARE M-AU SFATUIT SI VA DORESC MULTA SANATATE CA-I MAI BUNA DECAT TOATE !!!!!!
0
31-10-2016, ora 22:39
problemasexuala
Nu este medic/terapeut
problemasexuala
Buna, cu aproximativ 2 luni in urma am inceput sa urinez des si sa am usturimi la urinare, am mers la medicul venerolog peste aproximativ 2luni de la primele simtome si am fost diagnosticat cu Gonoree, Acuma primesc antibiotice iunidox si Fluzamed,
1. Posibila infectie (sex neprotejat) a fost cu 2-3 ani in urma, e posibil o asa perioada mare fara simtome?
2. Poate sa fie ceva grav daca totusi a trecut asa perioada mare?
3. ce simtome ar putea arata ca e foarte grav ( de exemplu sa ajunga la infertilitate) ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.