Glandul penian | Forumul Medical ROmedic

Glandul penian

15-04-2014
andrey92
Nu este medic/terapeut
andrey92
Buna ziua. De ce glandul penian este moale cand penisul este in erectie?
11 comentarii
0
19-04-2014, ora 15:11
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, PloieÅŸti
Psiholog Stefan Liviu
Nu inteleg ce vrei sa spui.
0
24-04-2014, ora 04:06
Dr. Klara Bancila
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti
Dr. Klara Bancila
are alta structura anatomica.
0
24-04-2014, ora 14:11
andrey92
Nu este medic/terapeut
andrey92
Nu inteleg de ce spuneti asta, pana acum un timp erectia era din varf pana la baza, acum e de la baza pana inainte de glandul penian.E un fel de irigare incompleta, poate fi din cauza uretritei pe care o am? (Inflamatie?) La fel si mentinerea erectiei este foarte proasta!
0
24-04-2014, ora 16:38
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, PloieÅŸti
Psiholog Stefan Liviu
'De ce glandul penian este moale cand penisul este in erectie?' ati intrebat pe 15.04.2014 de parca aveati aceasta problema din nastere. Nu trebuie sa va suparati.
Vi s-a dat diagnosticul de uretrita?
0
24-04-2014, ora 17:54
andrey92
Nu este medic/terapeut
andrey92
Ma refeream la raspunsul dnei drklarabancila!!Nu as avea dc sa ma supar si da, am fost diagnosticat cu uretrita.
0
26-04-2014, ora 01:25
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, PloieÅŸti
Psiholog Stefan Liviu
Si ati si urmat recomandarile medicului?
0
26-04-2014, ora 01:28
andrey92
Nu este medic/terapeut
andrey92
Am fost diagnosticat cu bacteria e coli in tractul urinar, dupa um tratament de 10 zile nu am simtit nici o schimbare, marti urmeaza sa merg din nou pentru recoltare secretie uretrala, va urma sa vedem daca bacteria inca exista.
0
27-04-2014, ora 00:37
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, PloieÅŸti
Psiholog Stefan Liviu
Infectiile tractului urinar pot fi cauzate de orice tip de bacterii, dar cel mai frecvent sunt declansate de Escherichia Coli sau E coli. Acestea sunt bacterii care se gasesc in mod normal in intestine. Infectiile tractului urinar cu Escherichia Coli pot fi dureroase sau incomode.
Sa ai succes!
0
02-09-2015, ora 08:28
C12
Nu este medic/terapeut
C12
Buna ziua,

Am si eu aceeasi problema. Eu am trecut printr-o perioada de stres, prea lunga si prea grea psihic.Acum cateva luni imi era greu si sa mentin erectia.Am fost coplesit de sentimente de vina, regrete, iubire si ura in acelasi timp.La inceput nu puteam admite ca problema mea e psihica, asa ca am investigat partea fizica.Mi-am facut analize si sunt sanatos tun.Urologii imi spuneau din prima ca e problema psihica.Nu am ajuns inca la sexolog, nu vad rostul.Am incheiat relatia in care eram si care m-a doborat, fata nici nu vroia sa auda de terapie de cuplu.Acum mi-e clar ca acea relatie m-a terminat, eu avand exact simptomele disfunctiei erectile de natura psihologica.Eh, problema e ca intr-adevar, incet, incet am simtit imbunatatiri: Am din nou erectia de dimineata, mentin erectia fara efort, reactionez la stimulii vizuali cand vad o femeie frumoasa. Incep sa redevin eu.Singura problema e ca si cu efort(incordarea muschilor penieni) glandul penian nu se intareste.Ca sa obtin asta trebuie sa presez vena centrala(zona centrala) a penisului.Am incercat inelul penian. Nu ma ajuta.E clar ca sangele pleaca mult prea repede din gland. Era la fel cand nu puteam mentine erectia, sangele parasea intreg penisul mult prea repede.Daca acum mentin erectia, de ce a ramas glandul cu aceasta problema? Tin sa precizez ca nu am depasit intru totul faza relatiei.Inca iubesc fata asta si ma gandesc des la ea.Inca ma mai macina trecutul.La asta muncesc, sa las totul deoparte sa ma concentrez doar asupra mea, sa-mi recastig incredere de sine.Se poate sa fii 'stricat' ceva la gland, avand in vedere ca a fost lunga perioada cu disfunctia totala?
0
03-09-2015, ora 09:08
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
In cazul in care evaluarea urologului a fost buna si nu ai o infectie locala, e foarte probabil C12 ca problema ta sa fie una psihologica. Un prim pas spre a o depasi, este sa incerci sa accepti situatia in care te afli si sa discuti despre ea in cadrul unor sesiuni de psihoterapie


Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
0
04-10-2015, ora 21:20
C12
Nu este medic/terapeut
C12
Buna domnule Dr Rares Ignat. Imi cer scuze pentru intarzierea raspunsului, realizez ca e cel putin nepoliticos sa nu va fii raspuns pana acum.
Nu am fost inca la psiholog si adevarul e ca nici nu cred ca o voi face. M-ar face sa ma simt incompetent si mai putin barbat.Sunt un om autodidact de cand ma stiu si nimic nu m-a pus in cap pana la aceasta relatie.
Pe plan psihologic stau mult mai bine acum.Am tras concluziile vis-à-vis de tot ce am trait pana acum si mi-am recastigat increderea de sine.Stiu ce vreau mai departe si stiu ca pot realiza ce mi-am propus. Nu mai vreau sa-mi plang de mila, nu merita.
Problema mea totusi inca persista. Imi vine in minte ce mi-a zis unul din urologii la care am fost : e nevoie de "multa rabdare". Ok! Am rabdare. Acum nu mai am presiuni de nici un fel, stresul e aproape inexistent( pana si jobul care-l am e o incantare). Ma simt bine, mananc bine, dorm bine. A, da : sunt fumator ! Sunt fumator de multi ani, am trecut la fumatul electronic de cateva luni.Probabil mai sanatos(daca se poate spune asta despre fumat).
Imi puteti spune care ar mai putea fii problema? Voi fii asa pentru restul vietii mele? Recunosc, inca nu am avut contact cu alta femeie. De asta mi-ar fii frica. Pana nu ma stiu in regula nu ma pot apropia de altcineva. Un esec ar putea fii un regres.
Mi-au revenit poftele trupesti, pot din nou savura o femeie draguta doar din priviri. Doar glandul nu mai e ca inainte. Si fara el nici restul penisului nu e tare 100%. Pur si simplu nu sta sangele in gland. Doar daca blochez vena dorsala profunda am parte de erectia totala.
Va rog ajutati-ma! Ce alte cauze ar mai putea fii? Care ar fii tratamentul?

Va multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: