Git uscat si aparitia unor

05-03-2010
mishike
Nu este medic/terapeut
mishike
Ma numesc Mihaela, si din luna octombrie a anului trecut mi-au aparut niste bubite pe limba si pe lateral care coboara deasemenea pe git in jos ca niste mingi.Am folosit corsodil asa mi-a recomnadat o doctorita ca asa avea afta dar nimic.Am pus crema antifungicala am facut gargara cu bicarbonat, deasemenea mi-i s-a luat cultura din git dar rezultatale au fost negative nu s-a gasit nimic!!!!!doctorul de familie mi-a dat dupa ce au fost gata rezultatele o crema pe nume Oracort pe baza de lidocaine si triamcinolon dar nimic.La a doua consultatie mi-i s-a dat vitaminaE si alta crema Dermovate Ointment pe baza de Clobetasol17-Propionate.Este cam o saptamina de cind folosesc nu stiu parca sunt mai mici bubitele respective dar nu stiu care va fii reusita pina la urma.Doctorul zice ca este vorba despre un virus care trece greu.Nu stiu ce as mai putea face pe viitor daca aceasta crema nu imi va fii de folos.Am gitul uscat mai mereu si asta cam de cind mi-i s-a intimplat acest lucru.Va rog sa ma ajutati este foarte deranjant si citeodata dureros.Va multumesc mult si astept raspuns de la dumneavoastra.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.