Gingie crescuta, help

12-12-2012
Alessia Andreea
Nu este medic/terapeut
Alessia Andreea
Buna ziua.. am si eu o mare problema.. la o masea de minte, care s-a stricat inca de cand eram mica, de pe la 9-10 ani, acuma mai are doar peretii, si in interior imi crescuse o bucata de gingie, ca un fel de carne rosu vinetie.. era destul de proeminenta, am fost la dentist si mi-a extras acea bucata de carne, a taiat'o cum ar venii.. asta s-a intamplat acuma 2 saptamani, in cele 2 saptamani mi s-a vindecat ok rana, dar am observat acuma ca incepe iar sa imi creasca.. help me, va rog :(
2 comentarii
0
12-12-2012, ora 20:00
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
intrebare:
pana nu-ti rezolvi cu
"la o masea de minte, care s-a stricat inca de cand eram mica, de pe la 9-10 ani, acuma mai are doar peretii"
NU vei scapa...gingia creste in "acea gaoace"...e normal.
propunere:
mergi la ALT dr stomatolog si spune-i sa-ti rezolve.."peretii acelei masele".

oare cel care ti-a "lucrat"..n-a vazut?
era incepator?!?
cele bune,
0
14-12-2012, ora 17:24
BogdanC
Nu este medic/terapeut
BogdanC
Molarul de minte apare dupa 17-18 ani. E vorba de un alt dinte. Ce ati avut Dvs., cel mai probabil e un polip pulpar, caz in care trebuie extirpat si facut tratamentul canalelor radiculare. In lipsa unei radiografii, e greu sa va dau un sfat doct.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: