Genunchi umflat

23-05-2012
dany63
Nu este medic/terapeut
dany63
Buna ziua, acuma 2 zile am fost cu bicicleta, din nefericire am picat, m-am lovit la genunchi si la cot, la cot ii doar o zgarietura si a inceput sa se vindece. Cu genunchiul il alta poveste :(, a inceput sa se umfle, nu ii chiar genunchiul ii putin mai jos de os, nu stiu termeni medicali ca sa explic chiar unde ii plasat, cum ma uit la osul de la genunchi ii putin mai jos si in partea stanga la piciorul stang, am cazut intr-o parte, dupa cazatura am dat cu apa pe rana si am mai mers vreo 15km pe bicicleta pana am ajuns acasa, a trebuit sa ridic bicicleta pana la etajul 3, am facut un dus si am dat cu spirt pe rana, si a doua zi am dat cu crema. Merg din ce in ce mai greu, nu pot sa indoi genunchiul :(, si azi dimineata cand am lasat greutatea pe genunchi a inceput sa ma doara ingrozitor, de fiecare data cand ma ridic si las greutate ma doare, dupa ce merg putin incepe si nu ma mai doare atat de tare. As vrea sa stiu daca ar trebui sa ma gandesc sa merg la doctor, ma gandeam sa pun o compresa cu apa rece pentru a se desumfla dar nu cred ca-i cea mai buna ideie
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.