Gemene

10-02-2016
ValyStr
Nu este medic/terapeut
ValyStr
Buna ziua, sunt nou pe forum, sper sa găsesc câteva informatii si lămuriri. Am 2 fetite gemene cu vârsta de 1 an si o luna, greutatea lor la nastere a fost de 2300g, acum au 7.600g consider ca este putin, dintisorii încă nu le.au apărut. Mănâncă lapte praf Nan3 si legume, fructe, supa. Analizele au iesit cu o anemie si imunitate scăzută li s.a dat Imunis, tonotil si fier, mentionez ca fierul il dam încă de la 3 luni. Nu stim ce sa mai facem, sunt energice, merg singure dar in greutate ia putin. Si avem problema si cu somnul noaptea, se trezesc din 2 in 2 ore, mănâncă f putin când se trezesc, parca ar fi nelinistite. Daca cineva se mai confrunta cu probleme ca ale noastre sau au cunostiinte ne.arnfi de mare ajutor orice noutate. Ne gândim sa le trecem pe Aptamil. Multumim anticipat.
4 comentarii
0
10-02-2016, ora 19:29
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Rugati medicul daca va poate prescrie Gemoderivat de muguri de tei argintiu pt somn linistit. Se da la bebelusi.
0
10-02-2016, ora 20:04
ValyStr
Nu este medic/terapeut
ValyStr
Multumesc, sambata o sa ajung cu ele la vizita. O sa discut despre acest produs.
0
10-02-2016, ora 20:06
ValyStr
Nu este medic/terapeut
ValyStr
Am citit ca se da dupa vârsta de 7 ani, cea ce pentru fetele mele nu este cazul, exista un risc.
0
10-02-2016, ora 22:59
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Se da la bebelusi. Cititi prospect Hofigal si PlantExtract si vorbiti cu doctora.
Fiul prietenei mele nu adormea si i-a dat dr pediatra la 6 luni. A luat 2 luni. I-a trecut.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul