ROmedic a implinit 10 ani ROmedic a implinit 10 ani
Forum medical - întrebări și răspunsuri medicale
Vizitarea site-ului implică acceptarea cookies-urilor. Citește mai multe
Forum medical Regulament Colaborare - răspunsuri

Gaze la stomac

27-12-2008, ora 10:11
Autor: binaa
De cateva luni am probleme cu gazele la stomac(balonari nu) si nu stiu ce sa mai fac.Am incercat s atin regim,sa beau ceaiuri....Nu stiu la ce doctor sa merg sau ce sa fac.....Vreau un sfat
2 comentarii
29-12-2008, ora 15:05
Autor: Casa drhouse | Dr. Balcan Anisoara - Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Cumpara Espumisan, e foarte bun, si dupa sarbatori fa o ecografioe abdominala.
26-04-2009, ora 10:11
Autor: alissha
Buna ziua!

Am si eu o mare problema legata de balonare, in luna decembrie am baut niste otet ( din borcanul cu castraveti) am simtit o durere ff ascutita in stomac dupa care m`am umflat ff tare si numai puteam respira, de atunci pana akum 2-3 zile am tinut regim ( totul fiert, nu prajeli, etc) sabsimplex nu il suport imi provoaca greata, famotidina este bunicica si parca isi face efectul, redigest nu ma dezumfla mereu . De mers la doctor nu am mers pentru ca nu ma doare absolut nimic singura problema mare este ca ma umflu foarte mult si numai pot respira dar am incercat diverse medicamente si din greseala am mai observat ca portocala ma dezumfla total.
Va rog sa ma ajutati cu un sfat legat de problema mea

vVa multumesc

Adaugă un comentariu / răspuns

04-07-2014, ora 13:05
Ați urmat un tratament cu antibiotice sau acuzați dureri abdominale, diaree, constipație, balonare?
Zir-Fos este cel mai performant produs de refacere a florei intestinale și reglează toate tulburările tranzitului intestinal, fiind singurul produs farmaceutic cu rezultate benefice atât în ameliorarea constipației, cât și în tratarea diareei, odată cu alte probleme specifice disconfortului abdominal. Aflați mai multe.