Gat - urechi

06-11-2013
corico
Nu este medic/terapeut
corico
Buna ziua,
In luaan august am facut pentru prima oara amigdalita pultacee si stomatita aftoasa cu febra. Cu greu am scapat prin atibiotice de ele, dupa doua saptamani de tratament. Problema este ca de atunci am ramas rosie in gat in stanga si drepta 'omuletului' dar asteptam sa imi treaca, cum mi se si spusese. De doua saptamanai au revenit simptomele incipiente ca si atunci, rosu in gat, senzatiue de racaiere in gat, ba senzatie de durere in gat cand inghi (ca o piatra), , apropae in permanenta urechi infundata si presiune in urechi, cnad inghit parca imi clipocesc, apoi mi'au aparut ca niste bubite si m-am dat din nou 2 zile cu solutie prescrisa pt afta de doctora data trecuta si mi-au trecut. Am inceput sa imi dau cu albastru in gat sa iau parasinus penta si sa ma dau cu bioparox. SImptomele insa au ramas. Am fost la 3 doctori si un ORL-ist. Titi se uita la mine ca sunt rosie probabil am baut rece sau am reflux gastric de la antibiotice, mi-au dat sa fac iar exudat in gat, pe care il mai facusem o data si in august nimic. Altul zicea ca am trompa lui Eustachio inflamata, posibil, nu stie nimeni ce sa imi faca si senzatia din urechi este groaznica, desi toti imi spun ca la urechi nu am nimic. Ma racaie in gat groaznic la sfarsitul zilei si am urechile mai mereu infundate. Ma puteti ajuta va rog :(
1 comentarii
0
06-11-2013, ora 20:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
problemele degat si urechi...se trateaza corect numai la Orl
ceilalti...doar aplica cateva scheme standart
1 trebuie sa faci un tranzit baritat esofagian si consult la gastrologie
2 te intorci la orl...si afli un diagnostic corect
3 citesti pe forum tot ce sa postat despre refluxul gastric, faringite
tii regimul strict alimentar si faci tratamentele locale
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce înseamnă febră mare și cum o gestionăm
  • Ce faci când febra nu cedează la tratamentul antitermic?
  • Tipuri de amigdalite - cum orientează diagnosticul aspectul amigdalelor
  • O altă cauză a febrei ar putea fi stresul
  • Febră și transpiraţii nocturne - cauze, diagnostic, tratament
  •