Gastrita sau probleme cu fierea?

05-01-2013
Gilles
Nu este medic/terapeut
Gilles
De mai bine de o luna ma trezesc cu o senzatie de foame foarte puternica. Mananc putin dupa care intervine o senzatie de greatza si asta dupa fiecare masa ( nu mai stiu ce e aia senzatie de satietate). Am avut si o bronsita insotita de un gat ffff. iritat si amigdale inflamate. Am vomitat si m-am prezentat la medic, care la prescrierea medicamentelor m-a intrebat daca am probleme cu stomacul. I-am relatat probleme si am ajuns la concluzia ca a fost greata indusa. Problemele au continuat, mereu aceleasi greturi foame arsuri pe piept care le mai potoleam cu pastile de genu Dicarbocalm.
Supriza pe 1 ianuarie au disparut toate aceste simptome, ma simtiam ca si cum n as fi patit nimic, insa azi dimineata pe la 5 ma-m trezit din somn si aveam o senzatie de arsuri in stomac si stari de voma. Ce-i drept seara bausem aproape 3 beri (cam mult pt mine, pentru ca nu obisnuiesc sa beau). M-am trezit din nou la 10 am mancat, am baut un pahar de suc, si imediat a reaparut senzatia de voma, dar de aceasta data n-am putut sa o mai controlez si am vomitat.
Tot ce am mancat si la sfarsit un lichid rosiatic si apoi un pic mai inchis la culoare (visiniu) parca erau chegulete.
Ce-i drept nu prea am simtit gustul acela specific sangelui.
Oare ce sa fie?
2 comentarii
0
05-01-2013, ora 13:52
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
parere DOAR:
1.senzatia mereu de foame=..poate nu-i ok glicemia.fa-ti o analiza si vei vedea?!?
2. ia un colebil imediat DUPA ce mananci..si vezi: daca-ti trece.= fierea (bila)lenesa
3. fumezi...?...fumezi pe stomacul gol?iata o cauza.
4.pt linistea ta, poti sa-ti faci analiza din scaun (fecale)si vezi daca nu ai cumva: paraziti intestinali (desi atunci NU ai avea pofta de mancare)si /sau Helycobacter
sanatate
0
06-01-2013, ora 12:54
Gilles
Nu este medic/terapeut
Gilles
De fumat nu fumez, colebil am luat si nu am simtit nimik, am luat si Liv52 si tot nimic.
Acum o sa astept pana marti si merg la medic sa-mi dea sa fac un set de analize.
Ma speriasem din cauza lichidului rosu, ma gandeam sa nu fie sange, insa dak stau sa ma gandesc, eu am avut hemoftizie si simteam gustul de sange imediat, ceea ce nu a fost cazul acum.
Multumesc pentru comentariu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici