Gastrita nu trece

24-07-2014
mikeduta
Nu este medic/terapeut
mikeduta
Deci a inceput totul undeva in aprilie. Intr-o seara am mancat mai multe gogoase abia scoase din cuptor plus niste bere rece. dimineata am simtit o mica greutate in burta si am luat niste carbune active.Mi-a stat putin mai usor iar spre seara am mancat vreo 2 burgere (rar mananc fast-food, prefer mancare de casa dar am facut o exceptie ) apoi am fumat o narghilea.peste inca o zi am mancat ca la carte dimineata la amiaza si seara doar mancare normala, dar am avut un conflict seara. Nu puteam seara adormi caci simteam niste discomfort in burta.Toata noaptea ba ma trezeam ba adormeam.Spre orele 5 dimineata a inceput o durere groaznica in abdomen jos.A durat asa undeva vreo 4 5 ore.Apoi a inceput parca sa se mute durerea sus.Era straniu.durea undeva vreo 5-10 min cu taieturi sub coaste apoi iarasi vreo 30-60 min trecea jos in abdomen.am incercat sa mananc o supa trecuta prin blender si mi-a stat in general rau.Nu puteam sta culcat nu puteam mai nimic.A venit seara doctorul si mi-a spus ca pot sa am o pancreatita.La ecografie mi-au gasit ocluzie intestinala iar un alt doctor mi-a spus ca am apendicita.Noaptea am facut FGDE si mi-au gasit gastrita acuta eroziva cu ulceratii fara sangerari.dimineata am facut laporoscopie si nu mi-au gasit apendicita.apoi am luat vrio 2 saptamani omeprazol si maalox plus mai luam si controloc. Simptomele s-au usurat insa au inceput cu timpul sa se agraveze din nou.au trecut deja aproape 3 luni iar eu alaltaieri am avut iarasi o asftel de "criza".am mancat o piure de cartofi cu putina carne la cuptor m-am culcat peste vrio 4 ore si spre dimineata oricum m-am simtit ca niciodata plin.o zi intreaga n-am putut suporta durerile si n-am putut manca.astazi incep sa ma simt mai bine dar nustiu ce sa fac ce-i cu mine.Am 21 ani si deja nu stiu ce-i cu burta mea.precizez ca nu am avut niciodata probleme cu stomacul
9 comentarii
2
11-08-2014, ora 22:51
Carmen256
Nu este medic/terapeut
Carmen256
Sper ca pana acum ai rezolvat problema! Daca nu, eu iti recomand o solutie de rezolvare pe cat de sigura si fara reactii adverse, pe atat de cunoscuta (de multe sute de ani) si folosita de-a lungul timpului pe tot globul.
Pentru detalii, daca mai e de actualitate, da-mi un semn!
Numai bine!
1
02-04-2015, ora 23:12
dava
Nu este medic/terapeut
dava
Eu m-am tratat de gastrita mai multi ani, pana am ajund la doctorul Ditoiu de la Fundeni, cred ca este cel mai bune medic gastroenterolog din Bucuresti.Acum nu mai am nimicş desi ma tratasem ca prostul - la indicatiiile medicilor - de mai multe ori de Heşicobacter degeaba, si luam nexium in nestire, nu ma simteam deloc bine, Acum mananc orice, nu am dureri
1
06-04-2016, ora 13:25
mihaildorian
Nu este medic/terapeut
mihaildorian
Pai spune-ne si noua ce tratament ti-a dat doctorul Ditoiu, ne-ai lasat asa cu ochii in soare?
0
03-05-2016, ora 20:07
mikeduta
Nu este medic/terapeut
mikeduta
Si ce tratamente ati luat ca mii interesant?
0
07-01-2017, ora 05:08
mandp
Nu este medic/terapeut
mandp
pentru mikeduta.
Salut, am si eu simptome asemanatoare cu ale tale desxcrise de tine la inceputul artcolului, spune-mi te rog ai reusit sa rezolvi cu aceste simptome ?
Ai scapat ? ce tratament ai urmat ?
0
07-01-2017, ora 05:11
mandp
Nu este medic/terapeut
mandp
pentru dava, buna, spune-mi te rig ai reusit sa scapi definitiv de Helycobater Pilori ? spune-mi te rog tratament si ce analize ai facut ?
ce simptome ai avut cand ai descoperit Helycobater Pilori ?
0
21-09-2017, ora 14:28
Flory777
Nu este medic/terapeut
Flory777
Cum si cu ce anume te a tratat dr Ditoiu pt ca sa stim si noi cei cu probleme ca ale tale, florentina serdin sunt pe facebook poate vorbim despre gastrita!, o zi buna!
0
21-10-2017, ora 08:13
nicoaraalexandru
Nu este medic/terapeut
nicoaraalexandru
Gastrita nu trece pentru ca nu este gastrita, este CANDIDA si medicii nu stiu sa o identifice, nu vor si sunt incompetenti
0
21-10-2017, ora 08:13
nicoaraalexandru
Nu este medic/terapeut
nicoaraalexandru
Aveti mari sanse 99% sa aveti CANDIDA si nu iese in analize. Da o cautare pe net de candida cleanser
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența dintre ulcer și gastrită
  • Tratament gastrită
  •