Gastrita eritematoasa cu polip antral

12-03-2010
damiki
Nu este medic/terapeut
damiki
Buna,
Ma poate ajuta cineva, va rog mult: mamei mele in urma endoscopiei ii s-a pus urmatorul diagnostic: HGTH AXIALA, gastrita eritematoasa cu polip antral, medicul i-a recomandat ca trebuie sa se opereze. Am citit pe net ca polipul este de fapt o tumoara, nu i s-a prelevat biopsie.Imi poate spune cineva cat este de grav? Ma gandesc sa nu fie tumoara maglina :(((((( si ce ar trebui sa faca, alte investigatii sau direct operatia? (medicul i-a spus ca nu este ceva grav, am citit ca acesti polipi sunt in generali beligni dar mie teama).
Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns. Multumesc
3 comentarii
0
12-03-2010, ora 23:47
damiki
Nu este medic/terapeut
damiki
Va rog sa ma ajutati.
0
14-03-2010, ora 15:50
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Stai linistita caci nu este nici un cancer. Trebuie fixat stomacul la locul lui si probabil se va preleva acel polip [ care este o tumoreta benigna ] pentru a fi dat la analiza. Daca nu se rezolva hernia garstrica transhiatala va avea mereu probleme, nu se va putea alimenta normal si va avea mai tot timpul dureri.Deci incurajeaz-o caci va fi bine.
0
14-03-2010, ora 16:08
damiki
Nu este medic/terapeut
damiki
VA MULTUMESC FRUMOS.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența dintre ulcer și gastrită
  • Tratament gastrită
  •