Gastrita cronica la 2 ani si 10 luni

09-07-2007
strumfita73
Nu este medic/terapeut
strumfita73
Baietelul meu de 2 ani si 10 luni a fost diagnosticat cu gastrita cronica hemoragica si duodenita cronicaavand mucoasa stomacului distrusa ( am inteles ca este neteda ).De 2 luni am facut tratament cu losec mups de 10mg o tableta /zi seara iar o luna a luat epicogel 4ml de 3 ori /zi si o luna debridat 4ml de 3 ori /zi.Totusi gastrita nu i sa ameliorat si nici duodenita( s-a constatat in urma endoscopiei facute de fiecare data cand am fost la control ultyima in luna iunie, in luna aprilie descoperindui se gastrita).In decurs de un an el slabise cam 2 kg iar de cand am inceput tratamentul ( aprilie ) s a ingrasat o jumate de kg de la 12.5 la 13 kg.In plus cam la 2 luni face amigdalita purtacee necesitand antiobiotice.( in luna iunie a luat ampicilina injectabila si clacid)Anul trecut in iulie a facut intoxicatie cu fier haussman si in urma endoscopiei, facuta la 2 luni de la incerarea fierului, nu i s a depistat nimic.Este normal sa nu i se amelioreze deloc gastrita? Si acum dupa 2 luni de tratament nu i sa mai prescris decat regim alimentar.Va mulutmesc anticipat
1 comentarii
0
09-07-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Dati-i bauturi cu gel de aloe vera - vindeca gastrita, este natural, fara contraindicatii si nici nu aveti nevoie de acceptul medicului curant.
Nu orice tip de gel de aloe vera este potivit.
Se vor ameliora pina la disparitie si simptomele amigdalitei.
-
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.