Gastrita Antrala Eritematoasa

26-09-2015
NinelGeorge
Nu este medic/terapeut
NinelGeorge
Buna ziua, ma numesc George am 23 de ani.
Mentionez ca nu sunt asigurat sau angajat (pentru moment)
Am facut cel putin 6-7 ecografii abdominate la care nu a iesit nimic la stomac dar mi-au zis mereu ca am niste nisip de la rinichi si de la asta vin durerile.
Mi-au dat nu mai stiu cate calmante am luat atatea calmante ca nu le-am mai tinut socoteala dupa o vreme.
Am facut analize la sange de 2 ori in decurs de 40 zile toate bune nimic rau.
Dupa ce am luat atat de multe pastile au inceput scaunele proaste, diaree, constipatie, lichida, moale, tare sau subtire.
Dupa cateva luni de chinuiri in sfarsit un domn doctor m-a sfatuit sa fac o endoscopie digestiva superioara si am primit la data de 01.08.2015 diagnosticul Gastrita Antrala Eritematoasa.
Dupa aceea am m-au pus sa fac analize la scaun
PARAZITOLOGIE :AZ002 Examen coproparazitologic microscopic direct
cu ser fiziologic* (R1, L1, A1) ( Negativ )
BACTERIOLOGIE: AL004 Coprocultura ( inclusiv antibiograma pentru
culturi pozitive )* (R1, L1, A1) ( SHIGELLA spp. ABSENT
SALMONELLA spp. ABSENT )
Mi-au dat iarasi un set de calmante ( Debridat ) si niste antibiotice pe care le-am luat timp de 10 zile, dupa acest tratament 5 zile nu am mai avut nici o problema..dupa care durerile au revenit, balonari, arsuri, si de atunci pana in prezent senzatie de constipatie tot timpul+ 1 singur scaun pe zi dimineata foarte subtire si care iese greu.
Pentru moment nu imi mai permit alte analize sau tratamente si nu mai stiu ce pot face. Un sfat? ceaiuri sau regim sau orice altceva cu, care mai pot ameleriora aceste simptome? Multumesc.
2 comentarii
0
26-09-2015, ora 17:05
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pt nisipul la rinichi da cautare pe forum caseta alba butonul portocaliu cauta dreapta sus Ceai de radacina de patrunjel. Eu am eliminar tot nisipul cu acest ceai.
Cred ca trebuie sa urmezi un régim ceva, ce ti-a dat doctorul pt celelalte simptome.
0
27-09-2015, ora 16:59
NinelGeorge
Nu este medic/terapeut
NinelGeorge
Problema este ca nu am probleme cu nisipul am scapat de el. am probleme cu stomacul, scaune subtiri si senzatie de constipatie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.