Ganglioni inflamati si dureri de cap puternice.

10-05-2012
Alexandra20122
Nu este medic/terapeut
Alexandra20122
Buna, acum aproximativ 6 luni de zile am descoperit in spatele urechii un ganglion, initial foarte mic.Nu am dat importanta crezand ca e o inflamatie cauzata de curent.Cu trecerea timpului acel ganglion s-a marit si odata cu cresterea acestuia au aparut si durerile.Au aparut apoi si dureri de cap;ma doare capul si in timp ce mananc, atunci cand beau apa, la orice miscare.Au aparut ametelile si durerile la atincerea capului.Nu pot sa sprijin capul pe perna...ptr ca apar dureri insuportabile.Un sfat, va rog frumos!Ce examene imi recomandati pentru descoperirea diagnosticului?Multumesc anticipat!
3 comentarii
0
10-05-2012, ora 23:02
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
pentru inceput consulta medicul de familie, apoi medicul ORL.
0
11-05-2012, ora 16:39
Alexandra20122
Nu este medic/terapeut
Alexandra20122
Am fost la medicul de familie, am primit o trimitere catre hematologie, insa nimic concret, am facut analize imunologice, insa raspunsul doamnei hematolog a fost urmatorul: poate fi o infectie, dar din punct de vedere hematologic totul este in regula.(durerile continua si am primit ca "tratament" Nurofen).Tot doamna hematolog considera ca din punct de vedere neurologic sunt putine sanse sa fie vreo problema.
0
19-10-2017, ora 02:49
Dora M
Nu este medic/terapeut
Dora M
Recomand un RMN.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.