Ganglioni limfatici durerosi

28-05-2011
klauss91
Nu este medic/terapeut
klauss91
Am avut puroi la masea, vineri am fost la dentist si doctorul mi-a facut drenaj. Am vorbit cu doctorul si ne-am inteles ca luni sa merg sa imi faca extractia maselei la care am avut probleme. Dar am observat ca la nivelul gatului sub maxilar am un ganglion care la inceput nu era asa inflamat, iar dupa ce l-am bazait mi s-a umflat destul de tare si ma doare plus ca acesta este imobil. Va rog frumos sa imi spuneti daca dupa extractia maselei cu probleme imi va trece, deoarece pur si simplu nu mai pot sa imi formulez propozitiile de frica si nu mai am rabdare pana luni la dentist si am citit tot felul de variante pe net care m-au inspaimantat. Momentan iau ampicilina de 500 mg din 6 in 6 ore. Va multumesc anticipat.
3 comentarii
0
28-05-2011, ora 20:06
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Dupa ce dispare infectia de la nivelul maselei, se desumfla si ganglionul respectiv. Nu te mai apasa, ia tratament cum ti-a spus medicul si scoate maseaua daca e cazul, trebuie sa se dreneze infectia.
Sanatate!
0
28-05-2011, ora 20:45
klauss91
Nu este medic/terapeut
klauss91
Multumesc pt raspuns, sper sa fie cum zici tu, am stat non stop pe site asteptand un raspuns si pot sa zic chiar daca pare ciudat ca e prima data cand imi doresc sa ajung cat mai repede la dentist. Mersi sanatate multa
0
05-07-2011, ora 12:01
anca14
Nu este medic/terapeut
anca14
as dori sa stiu dupa cat timp ti s-au desumflat ganglionul? Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul