Ganglioni, nod in gat, amigdala inflamata

28-08-2013
Kiko07
Nu este medic/terapeut
Kiko07
Buna ziua!Problema mea e complexa si o sa incerc sa redau tot.In aprilie a.c. ma durea f tare in dreapta jos.Am facut o ecografie abdominala si s-a concluzionat ca as avea colon iritabil.Am luat pastile si a trecut.
Din mai pana in iunie am avut probleme cu o infectie la masea.Zic ca le-am rezolvat.
Tot in iunie m-a piscat o albina.A doua zi am observat un ganglion micut dupa ureche si unul mai maricel(in jur de un cm si ceva) latero-cervical.Am facut analize si au iesit bune.Am fost la 3 medici ORL-isti si mi-au spus ca poate fi de la albina si ca exista posibilitatea sa nu dispara niciodata.
NU MA DOARE.
Uitandu-ma pe net si vb cu diverse persoane am intrat in panica.Ma gandesc la ce e mai rau.M-am ales si cu o amigdala dreapta urata si cu un gat cu puncte albe.Din cauza stresului n-am mai putut manca, am mai slabit si acum simt si un nod in gat si jena la stomac.2 saptamani numai am plans.Cum sa fac?O ecografie m-ar ajuta la ceva?
4 comentarii
0
28-08-2013, ora 14:07
Kiko07
Nu este medic/terapeut
Kiko07
Tocmai am observat si niste afte rosii in interiorul buzei inferioare!
0
28-08-2013, ora 16:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
acum e cazul sa mergi la ORL.. sa tratezi amigdalita si aftele bucale..si dupa o sa investighezi tractul digestiv
0
28-08-2013, ora 16:45
Kiko07
Nu este medic/terapeut
Kiko07
Tocmai ce am fost ieri.S-a uitat la amigdala si a zis ca nu e nimic grav.Mi-a dat decasept, vit A uleioasa si inca un medicament care nu se mai fabrica.Gingiile mele sunt f inflamate si dor.Am un fel de gingivita.E posibil ca de la mainile murdare sa fi facut aftele acelea rosii pe buza, in interior?
0
29-08-2013, ora 11:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
aftele se fac de la mancare acra, acida, fructe verzi, tratae chimc.. la persoanele cu probleme la tractul digestiv
gingiile se inflameaza de la infectii dentare si se trateaza la stomatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența dintre angina (amigdalita) virală și cea bacteriană - când trebuie să iei antibiotic
  • Noduli la gât (noduli limfatici laterocervicali, noduli tiroidieni)
  •