Ganglion inghinal inflamat

16-06-2015
dianasuciu12
Nu este medic/terapeut
dianasuciu12
Buna seara, am in zona inghinală ganglionii inflamaţi. In partea dreapta e mai mare, iar in stânga cat un bob de mazăre, mobil. Am fost la ginecolog unde mi-a dat 3 zile de antibiotice, dar ganglionii nu au dispărut in decurs de o luna... Tin sa Menţionez ca am avut ciuperca pe picioare in zona inghinală dar mi-a trecut. Trebuie sa-mi fac griji?
4 comentarii
0
19-06-2015, ora 20:24
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu.
0
19-06-2015, ora 23:30
dianasuciu12
Nu este medic/terapeut
dianasuciu12
Va multumesc !
0
20-06-2015, ora 02:33
dianasuciu12
Nu este medic/terapeut
dianasuciu12
Dar dupa cat timp se retrag daca ciuperca a dispărut de o luna ? Daca ii apăs ii simt moi si sunt nedurerosi. Acest lucru este îngrijorător ? Ma sperie gândul ca ii am de aproximativ 3 luni acolo si nu au dispărut.
0
29-06-2015, ora 00:16
zambi29
Nu este medic/terapeut
zambi29
Bună ziua de 5 zile mia apărut în zona inghinala un ganglion mai nou miam dat seama ca este un furunc foarte dureros.Din ce am mai cit pe forum ăsta e un semn ca aşi avea stafilococ auriu😢ce tratament credeţi ca aşi putea urma ca sa dea roade şi în cazul furuncului cât şi în cazul stafilococul va rog mult sa mă ajutaţi este foarte dureros nu pot nici sa merg.in decurs de 1 luna ar fi cam al 3 nu am avut niciodată aşa ceva ajutaţi aştept şi eu o părere va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ganglioni inghinali măriți - infecție, cancer sau altceva?
  •