Ganglion inflamat langa ureche

19-10-2012
chaperonerouge
Nu este medic/terapeut
chaperonerouge
Buna ziua!Ma scuzati de deranj dar am si eu o problema.In urma cu cativa ani am capatat o ciuperca la ureche de care se pare ca nu scap.Acum o luna am fost racita si mi-a aparut iar si la ureche.Am luat tratament dat de dl dr si anume alcool boricat si exoderil unguent.Nu ma mai doare acum urechea si nu ma mai deranjeaza nimic....se pare ca ciuperca a disparut pe o perioada mica sau mare pentru ca mereu reapare.Insa, mi-a aparut un ganglion langa ureche pe partea cu obrazul....dl dr a zis ca nu e nimic....o sa treaca....dar nu a mai trecut.Este de marimea unui bob de fasole si nu ma doare absolut deloc.De ce oare nu trece?Sunt putin speriata.Ce medicamente sa mai iau ca sa dispara ganglionul?Mentionez ca alaptez.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.deja m-am panicat deoarece m-am mai informat pe net si toate cautarile duc la cancer!!!!!Va multumesc si astept raspuns de la dvs!O zi buna!
2 comentarii
0
19-10-2012, ora 17:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu ei nici un medicament
ganglionul dispare cum a aparut daca nu mai sunt focare de infectie dentare, amigdale, ureche
cavsa nu mai fie micoza in ureche e f. si pku...
trebuie corect ingrijita
nu dati niciodata apa in ea
uscati.o de mai multe ori cu uscatorul de par in intetior
stergeti urechea numai cu servetele imbibate cu o solutie de alcool
0
20-10-2012, ora 16:27
chaperonerouge
Nu este medic/terapeut
chaperonerouge
Multumesc pentru raspuns!Ma speriasem atat de rau ca poate fi cancer!Numai acolo ma gandeam.inclusiv noaptea!Va multumesc mult!Multa sanatate dumneavoastra si celor dragi !O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.