Ganglion

10-02-2014
mirunalua
Nu este medic/terapeut
mirunalua
In noiembrie am avut o raceala puternica, iar la scurt timp dupa ce aceasta a fost tratata am observat un ganglion limfatic umflat in partea stanga a gatului. Am fost la medicul ORL si am facut analize de sange, care au iesit bine, inafara eozinofilelor care sunt usor marite. Am luat antibiotic, Tavanic, care insa nu a produs nici o modificare. Acum cateva saptamani am avut si varicela care a provocat o adenopatie generalizata, insa la vindecare toti au revenit la dimensiunile normale inafara de cel umflat anterior. Doctorul nu pare ingrijorat si mi-a spus ca nu este nimic, fiind probabil o adenita reactiva la ceva caruia nu ar trebui sa ii acord importanta. Totusi sunt speriata si mi-e teama sa nu fie ceva mai grav. Ce credeti ca ar putea fi?
3 comentarii
0
10-02-2014, ora 19:44
elis070
Nu este medic/terapeut
elis070
Buna,
Nu stiu exact ce ai dar ar fi bine sa mergi si la un endocrinolog pentru niste analize la tiroida.
Mamei mele i.a iesit un ganglion la san si dupa mai multe investigatii a aflat de tiroida iar acum s.a operat
Ti.am spus de tiroida pt ca de multe ori nu da simptome si ar fi bine sa faci o analiza pentru linistea ta.
Sanatae multa!
0
10-02-2014, ora 21:29
mirunalua
Nu este medic/terapeut
mirunalua
Multumesc, imi voi face analize si la tiroida.
0
18-11-2021, ora 12:38
AnamariaDe
Nu este medic/terapeut
AnamariaDe
Buna ! Ai mai găsit o soluție pt problema ta? Și eu am ganglioni măriți și eozinofile mărite
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.