GREATA DE LA MANCARURI GRASE ???

28-11-2008
denisa_333
Nu este medic/terapeut
denisa_333
sunt DENISA am 21 de ani, 59 de kg si in urma cu o saptamana am mancat mancare grasa( friptura de pui cu multa ceapa si usturoi) de la care am avut o stare de greata, am vomat de 4 ori, dureri puternice de cap si febra.de atunci am mancat numai paine prajita, ceai fara carne. cand simt mirosuri de carne mi se face rau, si nu mai pot sa mananc, simt repulsie fara de carne. aseara am mancat friptura de carne mai slaba, fara grasini si in aceasta dimineata am mancat o felie de tort cu frisca de casa. De atunci am din nou greata si durere de cap.. de la ce sunt simptomele aceastea? sa fie de la bila? va rog un raspuns si daca este nevoie sa tin regim? multumesc anticipat !1
1 comentarii
0
28-11-2008, ora 20:36
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Friptura facuta si cu ceapa, si cu usturoi, si probabil cu mult ulei, si frisca de casa care are la baza smantana integrala, care stim ca este si aceasta grasa, toate acestea mancate poate cu pofta se vede ca nu ti-au priit.Fa-ti niste analize in care sa fie incluse si probele hepatice, precum si o ecografie hepatica.Ai ficatul sensibil la grasimi si trebuie vazut cam in ce stare este acesta.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.